Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Colectare DEEE
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
garlic_dog
Pe 02.04.2011, in localitatea mea, o sa organizez o actiune de colectare deseuri electronice, electrice si electrocasnice contra produse alimentare. Ulei, zahar, detergent.

Si-asa vine Pastele. Mai face omul curat, mai primeste un produs folositor. Rata de schimb: 10 kg DEEE la 1 Kg de produs.


Merge?
kxz
Chiar ne lipseau topicurile tale...
l@u
si unde este faimoasa ta localitate ?
Victoras2001
"Colectare DEEE"

Mi-a plesnit neuronu'.
bion
Nu stiu unde e locatia lui nenea dar io il invit sa ridice de la mandea doua bucati masini de spalat 150 kg contra 15 kg usturoi.SMURDU il chem io moca dupa ce cara agregatu 38 de trepte( din alea burghezo-mosieresti) rolleyes.gif
garlic_dog
QUOTE(l@u @ 25 Mar 2011, 19:32)
si unde este faimoasa ta localitate ?
*




Cu putina triangulatie se putea afla...

25 Mar 2011, 20:54:
QUOTE(kxz @ 25 Mar 2011, 19:20)
Chiar ne lipseau topicurile tale...
*




Imberbi-mi sunt inutilizabili...
Muttley
Diiii ala am inteles ce ie. Da' ecorect?
Pe StefanT l-ai anuntat?

Cum faci partajarea intre ulei si detergent?
Nu-s foarte-n tema, da' o sticla de ulei (parca) e mai ieftina decat 1kg de detergent.
Adica e de genu' lui bion ii dai pe masina de spalat de 150kg 15kile de ceapa, iar pe un laptop firmache de 3 kile dai 300 de grame de caviar?
Tre' sa stabilesti un curs de schimb, de tipu':
1kg televizor Sirius = un triunghi de branza topita.
Asa e ambiguu.
Markos
QUOTE(garlic_dog @ 25 Mar 2011, 19:07)
Pe 02.04.2011, in localitatea mea, o sa organizez o actiune de colectare deseuri electronice, electrice si electrocasnice

Maaa, tu vrei monitoaaareee dry.gif
garlic_dog
QUOTE(Muttley @ 25 Mar 2011, 20:59)
Diiii ala am inteles ce ie. Da' ecorect?
Pe StefanT l-ai anuntat?

Cum faci partajarea intre ulei si detergent?
Nu-s foarte-n tema, da' o sticla de ulei (parca) e mai ieftina decat 1kg de detergent.
Adica e de genu' lui bion ii dai pe masina de spalat de 150kg 15kile de ceapa, iar pe un laptop firmache de 3 kile dai 300 de grame de caviar?
Tre' sa stabilesti un curs de schimb, de tipu':
1kg televizor Sirius = un triunghi de branza topita.
Asa e ambiguu.
*




'mle, trei produse, la zece kile de deseu. Omu', poa'sa-si aloce doar oloiul sau zaharul sau ariel-ul in acele ten kilos de deee-u.

Ie cioisul sau. Sau al meu. cool.gif

Merg pe marfa de calitate. Zahar de zahar, ulei de motor, detergent penal. Glumeam. Sau, nu?
Deja am comandat una bucata masina cu UZD-uri. Vreo 15 tone.
kxz
QUOTE(garlic_dog @ 25 Mar 2011, 20:53)
Cu putina triangulatie se putea afla...


*



ia triangulati voi rodi cu ion_r5 si afofis si vedeti ce iese...






aplauze.gif bravo! ati ghicit din prima! aplauze.gif
garlic, ce premiu oferi?
Markos
QUOTE(kxz @ 25 Mar 2011, 21:10)
ia triangulati voi rodi cu ion_r5 si afofis si vedeti ce iese...

user posted image
garlic_dog
QUOTE(Markos @ 25 Mar 2011, 21:00)
Maaa, tu vrei monitoaaareee  dry.gif
*




Ai?

Acum imi dau seama ca, in megalopolisurile voastre, Marea Debarasare was before.

Tzeapa voastra.
bmwh548
Nelu e ala din mijloc? Ca el era mai iute la manie din cate imi aduc aminte din pemeurile lui pline de povete.
kxz
linistiti-va ca acusi va umple garlic de pm-uri... crede ca l0a pocnit inspiratia in cap.
garlic_dog
Multumesc, multumesc frumos.

Scopul a fost atins.
kxz
si care era? sa-ti aflam triangulatia?

ok, te asteptam cu urmatorul topic.
garlic_dog
QUOTE(kxz @ 25 Mar 2011, 21:26)
si care era? sa-ti aflam triangulatia?

ok, te asteptam cu urmatorul topic.
*




...Buna tara, rea croiala
Mama ei de randuiala.
Vin ai nostri, pleac'ai nostri...


Indirect, am facut un studiu al reactiei inainte de a demara aceasta campanie. Ori, voi, sunteti un ochi suficient de critic pentru pretentiile mele. Acum, stiu ce am de facut.
Calul Maro
Uite triangulatia

user posted image
Markos
Nu ne zici si noua ce? rolleyes.gif
garlic_dog
QUOTE(Markos @ 25 Mar 2011, 21:32)
Nu ne zici si noua ce?  rolleyes.gif
*




Daca ma ajutati la descarcat detergentul, si celelalte cuvinte, poate.
Marty
QUOTE(garlic_dog @ 25 Mar 2011, 21:34)
Daca ma ajutati la descarcat [...] celelalte cuvinte, poate.
*

Da' ce, bre, ei e ologi, in scaune cu rotile, nu poate sa se descarce singuri?

In alta ordine de idei, ca nu le am cu triangularea, cind si unde zici ca apari sa-ti donez un monitor CRT? Il dau contra greutatii sale in mincare pentru caine, livrabila la Domnul Markos.
Merced
Ej dus. Poate contra volumului sau in uischi scump. cool.gif
bion
QUOTE(garlic_dog @ 25 Mar 2011, 21:30)
Acum, stiu ce am de facut.
*


Bre nu-ti baga gheara-n gat ca pitigoiul ca ce ne facem fara talica wacko.gif sad.gif
Garett
Ma bag si eu cu una bucata masina de spalat a 60kg, n-am pretentii la produse la schimb, doar s-o cari...


















Am uitat sa precizez: stau la 8 si dihania nu cred ca incape in lift! tongue.gif
kum
Pai de ce no arunci de la balcon? nedumerire.gif
Merced
Incape sigur in lift, daca ii poti scoate usile, si are sigur mai mult de 60 de kile. radmasa.gif

tribunul
QUOTE(garlic_dog @ 25 Mar 2011, 21:30)
Indirect, am facut un studiu al reactiei inainte de a demara aceasta campanie. Ori, voi, sunteti un ochi suficient de critic pentru pretentiile mele. Acum, stiu ce am de facut.
*



Ai facut o puma de studiu, si stii o alta puma ce ai de facut.
In sectorul 4 se ridica free (fara plata directa) TOATE deseurile care nu sunt considerate deseuri menajere.
Adica de la masini de spalat, pana la saci de moloz, important este sa-ti lasi molozul in saci. Ridica absolut orice obiect pe care-l lasi.
garlic_dog
QUOTE(tribunul @ 26 Mar 2011, 15:26)
Ai facut o puma de studiu, si stii o alta puma ce ai de facut.
In sectorul 4 se ridica free (fara plata directa) TOATE deseurile care nu sunt considerate deseuri menajere.
Adica de la masini de spalat, pana la saci de moloz, important este sa-ti lasi molozul in saci. Ridica absolut orice obiect pe care-l lasi.
*





In sat la mine, nu.
garlic_dog
Si, iata finalul...


S-au strans cam o tona de DEEE. Asta, in circa sase ore.

Nu mai aveam produse, ca mai colectam. Va mai fi o alta editie, next week.


Pam, pam!!
kxz
Decat codas la oras, mai bine in satul tau fundas.
radian
Imi aduci aminte de povestea unui banatean de prin anii '90. Facuse omul vreo 2 ani naveta la turci cu ace, brice si carice, isi adunase ceva banuti, cu care a umplut un camion cu televizoare si frigidere noi. Apoi a luat la rand satele sarace din Moldova, in fiecare a mers la popa acasa, i-a spus ca reprezinta o fundatie care vrea sa ajute bisericile sarace si ii da cadou un televizor nou si un frigider nou. La schimb a cerut permisiunea sa cotroboie prin podul bisericii dupa vechituri pentru cu "fundatia" vrea sa deschida un muzeu dedicat bisericilor ortodoxe din mediul rural...

A adunat la icoane si alte "vechituri" incat i-au trebuit cativa ani sa le duca pe toate, bucata cu bucata sa nu riste prea mult la vama, in consignatiile din occident. In orice caz, a facut un purcoi de bani...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.