Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: instalatie GPL Voltran-Bedini
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
dorinromeo
am cumparat o instalatie GPL Voltran/Bedini second-hand, as vrea sa mi-o instalez si va rog sa ma ajutati cu ceva sfaturi si poze daca se poate. butelia am ancorat-o in portbagaj cu dispozitivele originale, dar nu stiu pe unde sa trag conducta: pe la interior sau pe langa coductele de frana de pe spate?
va rog postati orice poza credeti ca m-ar putea ajuta pentru montarea vaporizatorului, e marca Bedini. as dori si poze cu furtunele de apa, electrovalva, toate elementele instalatiei, cum si unde sunt montate, si, (sigur cer cam mult, dar vreau sa am satisfactia ca am montat-o eu) as vrea si schema electrica cu comutatorul Autronic.
multumesc de acum celor care vor avea rabdare sa imi posteze cele necesare si rog pe cei care sunt tentati sa spuna "search!!!" sa fie intelegatori si sa treaca cu vederea acest topic.
PaulT
Instalatia GPL nu este o jucarie... Daca stiai cum trebuie montat asa ceva nu ai fi pus intrebari. Pentru siguranta ta si a celor care vor rula cu tine in masina aceasta ar fi mult mai indicat sa te duci sa faci montajul intr-un service autorizat dupa care sa urmeze vizita la RAR, pentru omologare. Mai ales ca e vorba de o instalatie second hand.
dorinromeo
multumesc pentru sfat. cat despre vizita la RAR, dupa montare. iar daca crezi ca cei care monteaza instalatii GPL sunt experti, te inseli amarnic. in afara de sculele de calibrat instalatia si masurat gazele, ma indoiesc sa fie experti in mecanica sau electrica auto. deci multumesc inca o data pentru sfat, astept totusi unul mai folositor.
krapcarasu
trage conducta pe langa lonjeron, sa fie protejata, pune poze cu vaporizatorul si comutatorul

26 Mar 2011, 21:27:
si o poza
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.