Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Opel Astra G
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Pages: 1, 2
bolidu
A venit timpul sa ma despart de frumosul meu opel, despartirea e grea dar necesara, prioritatile imi sunt altele acum si am nevoie de o masina mai de familie. O masina super ingrijita, fara hibe ascunse, fara probleme de nici un fel si destul de aratoasa as zice eu si cred ca nu sunt singurul.

Masina este din 2001, 128 000 km, motor 1.7 TDS (y17dt) 100 cp, cutia manuala 5+1, 2+1 usi.

Dotari din fabrica: aer conditionat, ABS, inchidere centralizata, 2 chei, oglinzi electrice si incalzite, geamuri electrice, centuri de siguranta cu pretensionare pirotehnica, 2 airbag-uri, volan imbracat in piele reglabil in 4 pozitii, parbriz heliomat, servo-directie si servo-ambreiaj, pilot automat cu cruize control, scaune sport Recaro cu reglaj pe inaltime si lombar, suspensie sport din fabrica, jenti aliaj 16` originale opel, ceasuri contur cromat etc.

Dotari after-market: Kit OPC origial (bara fata+spate+grile+proectoare), eleron OPC original, grila radiator OPC originala, faruri FK cu lupa pe faza scurta si angel eyes, vopsea in doua nuante, detector radar Cobra legat pe contact, Mp3 Player Sony cu usb + 8 difuzoare dintre care 2 ovale Pioneer pe spate, cablaj complet pentru amplificator trase in porbagaj, suport ochelari original GM in locul manerului din stanga, inele cromate Irmscher la climatizare, plafoniera cu spoturi de lectura, consola centrala vopsita in culoarea masinii, lumina ambientala in oglinda retrovizoare, lumina suplimentare in portbagaj, montat leduri in:bord, torpedou, climatizare, ceasuri, bloc lumini, interior, butoane geamuri, display MID, iluminare numar.

La revizia de 120 000 s-au schimbat:curea de distributie cu toate rolele aferente, cureaua de accesorii, bielete de directie si capetele de bara, discutile si placutele pe fata, placutele pe spate, radiatorul de ac si sa umplut instalatia cu freon. Pe parcurs s-au mai schimbat: platou carbuni elecro-motor si reconditionare electromotor, punte diode alternator, sa aplicat un tratament de curatarea intalatie de alimentare in service, nu a fost nevoie doar asa preventiv. Ulei si filtre schimbate la fiecare 10000 km ulei castrol magnatec.

Pe bara spate are o "raschetare" provocata de un individ cand a iesit din parcare, pe bara fata are o mica infloritura provocata de usa garajului, pentru pretentiosi ar necesita un polis usor la toata masina.

O masina foarte ingrijita si de mine si de fostul propietar, fara bube si care sigur atrage multe priviri. O parte din instoricul masinii se poate vedea si pe clubopel. Se testeaza cu stie clientul mai bine.
Masina in care bagi doar motorina si talpa !

Pret: 5200 euro usor negociabil Tel: 0766435979
smbogdan
scenic 2 , km putini , foarte intretinuta ... am anuntul postat ! astept un semn din partea ta . numai bine !
bolidu
Merci de oferta dar nu detin bani pentru o diferenta.
arg_solenza
cred ca ar fi un + sa precizezi ca a fost si remapata ....masina arata foarte bine ....spor la vanzare!
bolidu
A fost remapata da, am crezut ca se subintelege. Motorul la baza avea undeva la 85 cp si a fost dus in 99 cai. Consumul il are undeva la 5.5 mixt.
cj77shv
Scuze de off-topic, dar Y17DT, de fabrica, are 75 CP, nu 85.
bolidu
Au fost 2 versiuni de y17dt unul de 75 si unul de 85
arg_solenza
sorry de offtopic : avand in vedere ca nu e masina mea nu pot sa spun cu certitudine de 100%, dar un lucru e sigur y17dt avea 75 de cai (pe masina era scris 1.7 DTI) si remapata va avea aprox 100 cp , iar z17dtl avea 80 (pe masina era scris 1.7 CDTI ) si remapata avea aprox 110 cp.
PS. uite caracteristicile initiale ale motorului tau
Cod Motor: Y17DT
Tip: Diesel
Cilindri: R4
Axa: DOHC
Valve: 16
Alezaj (mm): 79
Cursa (mm): 86
Volum (cmc): 1686
Putere (kW): 55 / 4400
Cuplu (Nm): 165 / 1800 - 3000
Compresie: 18,4
Management motor: Denso ECD-V5
Tip Combustibil: Diesel
Distributie: Curea
Sistem Evacuare: EGR, Catalizator
Particularitati: E-Gas, Turbocompresor

inca odata scuze de offtopic

bolidu
Fie si asa... remaparea a fost facuta de fostul propietar. Motorul este TDS nu TDI si este motorul de Isuzu. Prea putin conteaza ca avea cat avea, conteaza mai mult cat are acum eu asa zic...
bolidu
Hai sus cu o super masina ! Pretul este negociabil !
Onyx
un spoiler de astra g coupe bertone la schimb? http://shrani.si/f/2n/cI/iOVB45F/1/dsc00057.jpg pe culoare
bolidu
Masina se da asa cum este !
smbogdan
frumoasa masina ... te mai gandesti , pt ca nu e o diferenta mare...nu supraevaluez masina mea !
bolidu
Merci inca o data de oferta dar deocamdat am nevoie de bani si dupa aceea masina.

Pretul este mai mult decat negociabil ! Prima oferta buna si a plecat !
bolidu
Pretul scade la 4500 euro !
bolidu
Si negociabil de asemenea !
bolidu
up
vallyyy
Frumoasa masina ,pare agresiva ,mie la farurile stock nu mi-a iesit deloc . Masina a avut din fabrica 75 de cai si dupa remapare de fel se ajunge la 98 de cai .Varianta cu 85 de cai e CDTI .Sa ai bafta la vanzare smile.gif !
bolidu
Merci de aprecieri. Chiar este agresiva ! biggrin.gif Tipul care a remapat masina a zis ca se duce in jur de 100 cp. Oricum masina mananca asfaltul nu este nici o indoiala.
bolidu
Hai sus cu o splendoare de masina !
bolidu
Hai sus !
bolidu
up
bolidu
up
ajaccio83
Frumoasa masina n-am ce zice,dar kilometrajul mi se pare nesimtit de mic pentru o masina diesel de 10ani smile.gif
Cand sa facut remaparea nu sa curatat din greseala si kilometrajul ?
f.marinescu
Eu am facut in ultimii 3 ani, cu Punto diesel, in medie, 9-10.000 km pe an. Inclusiv 4.000 km, o iesire "abroad". Deci este f. posibil. Iar daca iei o masina cu km stersi, asta nu poti sti si e un risc pe care ti l asumi, de aceea si pretul se renegociaza. Altfel, poti lua una noua sau aproape noua cu 8-15.000 km. De fapt cum poti sti sigur ca masina noua nu a fost folosita ca pt drive-test ?
bolidu
Am fost la diverse testere si toate au spus ca sunt km reali, chiar si unul profesional la Kamsas in Cta totusi traim in Romanica si e normal sa prezinte dubi asupra kilometrajului. Eu va spun asa, km unei masini se vad dupa zgomotul si uzura motorului, dupa uzura fizica a interiorului, uzura caroseriei si multe altele, ce scrie in bordul masinilor din ziua de azi mai ales in ro este total fictiv. Daca cineva este interesat de masina il rog sa vina sa o vada live sa faca eventual si o tura si dupa aceea sa vorbim de veridicitatea kilometrilor, daca mai este cazul.

Pretul masini scade vertiginos ! Prima oferta buna si a plecat ! Nevoie acuta de malai !
bolidu
up
bolidu
Masina sta de pomana in fata portii deoarece am ramas pieton ... Pretul este negociabil !
bolidu
Up ! Nu uitati ca masina in doua usi nu este asa de dezavantajoasa cum se crede, accesul la locurile din spate este foarte facil, scaunul se da in fata cu totul adica si spatarul si sezutul astfel se creaza un loc mai mult de cat generos si accesul in spate se face aproape ca intr-o solenza la locurile din spate, pe probate ! Usa fiind mai mare decat una normala vizibilitatea este muuult inbunatatita si cand mergi cu geamul deschis nu iti bate vantul in cap, stampul centrat fiind mult in spate. Poti merge si la viteze mari cu geamul deschis fara probleme, tot pe probate.

Pretul este negociabil !
bolidu
up
bolidu
up
bolidu
up
bolidu
4000 euro ultima strigare !
bolidu
up
bolidu
up
bolidu
Hai sus cu o super masina !
Takashi
Te intereseaza masina asta Clio si o diferenta de 500euro
bolidu
Draguta masina dar nu pot face schimb cu o alta masina pentru ca pur si simplu nu am ce face cu ea asta in conditiile in care am ramas pieton pentru o perioada luuuunga de timp (minim 1 an zile)
Takashi
Nasol asa,daca o vand pe a mea sigur ai un cumparator wink.gif
bolidu
OK spor la vanzare atunci biggrin.gif
bolidu
In continuare valabil ! Masina sta de pomana... e pacat de ea biggrin.gif Prima oferta buna si a plecat !
bolidu
Up !
bolidu
up
marcykone
Iti ofer 3700.esti de acord?daca da,weekendul viitor vin si rezolvam,daca o dai pe un pret mai mare pana sambata,asta e..
bolidu
Mai jos de 4000 nu o las !
marcykone
Ok...bft la vanzare atunci...data viitoare iti ofer mai putin tongue.gif ,totusi masina e din 2001...
bolidu
O fi ea din 2001 dar e mult mai ok decat una din 2003 la toate capitolele. Nu vreau sa intru iar in polemici ...Cine e interesat intradevar de masina vine si o vede si se convinge, de bagatori in seama sunt satul...
marcykone
Prietene,nu sunt bagator in seama,ai grija la cum iti alegi cuvintele...orice ar fi si cat ar fi de smekera ARE deja 10 ani...e o realitate,nu o polemica...iar tu nu esti singurul care are o asemenea masina,asa ingrijita si aratoasa...iar daca tu crezi k e asa simplu sa te duci sa vezi o masina la C-TA,te inseli...deci eu veneam s-o vad si eventual s-o cumpar daca erai de acord cu ce ti-am oferit eu..daca tu crezi k o vinzi cu 4000 sau mai mult...asta e ,spor si bafta!
bolidu
Poate am fost putin acid in vorbire imi cer scuze dar pur si simplu in ultima perioada am fost asaltat cu tot felul de oferte jidnitoare din partea diversilor "bagatori in seama". Iertare ca te-am introdus in aceasca categorie. Pretul ramane cel de mai sus !

Numai bine all !
argon
QUOTE(bolidu @ 20 Jun 2011, 17:01)
O fi ea din 2001 dar e mult mai ok decat una din 2003 la toate capitolele.
*



Degeaba, nici Casco nu-ti face nimeni la ea de la 10 ani in sus , airbagurile ar trebui inlocuite la 10 ani ca sa fie in parametrii , etc.

Semnat 'un bagator de seama', cum ii numesti tu pe aia de incearca sa te aduca la realitate.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.