Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Geamuri la send 92
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Imbunatatiri - Dacia Logan
angel38
Am vorbit cu ei si pt un Logan, complet, iau 300 ron. Daca ne strangem mai multi poate mai scade pretul. Ceva amatori?
ionut L.
folie sau ionizate?
angel38
ionizare
sobolan
am avut ionizate,pe prima dacie,la SEND 92.....stiam ca firma nu mai exista sad.gif ....faceau treaba buna odata ?
acuma pe unde mai au sediul...au si prin alte orase ?
angel38
mai sunt! le-am scris si mi-au raspuns ca ma asteapta smile.gif
crising
Cu 350 lei pui folie Llumar net superioara calitativ si ca aspect fata de ionizare.
angel38
fata, spate si luneta? unde?

<span class='edit'>1 Apr 2011, 13:05:</span>
nu pot sa-ti raspund deocamdata cu PM. sunt de acord ca folia arata ceva mai bine. dar in Buc e mult mai scumpa. la 350 daca faci spatele si luneta. cat despre calitate, am avut ionizare pe 2 masini si daca nu stergi geamurile cu cine stie ce solutii acide...totul e ok. Dupa 3 ani nu aveam nici o problema cu ele.
sobolan
da,dar folia o mai scoti daca se jerpeleste...ionizarea nu,arunci geamul ! oricum duc ele ionizate mai mult de 4 ani daca ai grija de ele si nu le dai cu tot felu de prostii...
sorin1983
si la ionizare trebuie sa dai geamurile jos.... inclusiv luneta care e lipita...
sobolan
ups....cam da...deciii i'm out ! biggrin.gif
angel38
cum spuneam, am mai facut 2 masini la astia....absolut nici o problema la luneta.
ramsen
ce va feriti atit de ionizare???eu pe solenza am ionizare din 2006 si nu am nici o problema cu ele...pe berlina fratelui este ionizare din 2000 si nu au nimic...amindoua masinile facute la SEND 92...cine isi pune folie nu are ce face cu banii...este mult mai buna ionizarea si mult mai aratoasa decit folia...asta este parerea mea personale...am avut folie pe masina de serviciu si dupa 3 luni am dat-o jos...i-au costat c-am 1100 lei toata masina...acum am ionizare si se prezinta super bine...
angel38...daca optezi pentru ionizare la logan ai grija cind iti pune luneta la loc sa fie curatat vechiul mastic siliconic bine si dat tot bine si cel nou...ii dai ceva lui ala de iti pune luneta la loc sa aibe grija de observatiile astea doua...daca nu ai ocazia sa intre apa pe la luneta...OK?
SUCCES
angel38
multumesc.....si eu am incredere in ionizare, am mai facut cum spuneam 2 masini...daca nu sunt doritori ma voi duce singur la banii mentionati. calitativ stiu ca fac bine si imi si place cum arata. iar financiar diferenta este mare....
crising
Ceea ce nu puncteaza nimeni este rolul foliei sau a ionizarii in afara de aspect. Si aici ma refer la functia de filtrare a razelor UV si cea antiefractie pe care folia le indeplineste cu succes, functii pe care ionizarea ma indoiesc ca o face.
D-FENS
Folia isi indeplineste cu succes rolul de antiefractie si design.In privinta filtrarii razelor UV sunt foarte rezervat,inclin sa cred ca ionizarea e mai buna la capitolul asta.Am avut si ionizare si am fost multumit.Desi dupa o vreme incepuse sa-mi intre apa pe la luneta,am rezolvat pana la urma...Am vandut masina.
vallyyy
QUOTE(ramsen @ 1 Apr 2011, 16:43)
ce va feriti atit de ionizare???eu pe solenza am ionizare din 2006 si nu am nici o problema cu ele...pe berlina  fratelui este ionizare din 2000 si nu au nimic...amindoua masinile facute la SEND 92...cine isi pune folie nu are ce face cu banii...este mult mai buna ionizarea si mult mai aratoasa decit folia...asta este parerea mea personale...am avut folie pe masina de serviciu si dupa 3 luni am dat-o jos...i-au costat c-am 1100 lei toata masina...acum am ionizare si se prezinta super bine...
angel38...daca optezi pentru ionizare la logan ai grija cind iti pune luneta la loc sa fie curatat vechiul mastic siliconic bine si dat tot bine si cel nou...ii dai ceva lui ala de iti pune luneta la loc sa aibe grija de observatiile astea doua...daca nu ai ocazia sa intre apa pe la luneta...OK?
SUCCES
*




Si eu eram tot spre ionizare pana am observat ceva dezavantaje ,chiar ieri am avut ocazia sa merg cu o sora de-a masinii tale (o solenza albastra 2004) ionizate tot din 2004 ,avea ceva zgarieturi pe geamurile laterale ,lasand astea la o parte care probabil erau facute manual de copil ,luneta probabil din cauza dezaburirii ,avea ceva stersaturi fix pe liniile dezaburirii ,stersaturi de 5 cm lungime.La folie nu cred ca se intampla lucrurile astea
ramsen
Atentie mare ...a existat o ionizare prin anul 2004 cum spui tu la Send care multi s-au vaitat de ea...nu era buna solutia care face acest proces de ionizare...am vazut o astfel de ionizare care daca stergeai geamul spate de exemplu se lua pe carpa...asta a fost in anul acela dupa care si-au revenit...oare tie vally ti-ar conveni sa platesti pretul pe folie si dupa 1 luna sa o zgirie copilul si iar sa platesti pretul pe alta folie???mie unul nu mi-ar conveni sa platesc tot timpul bani ca am eu folie pe masina...si pe bune nu imi place deloc folia pe geam...fiecare cu parerea lui si placerea lui...eu ionizare am si la geamurile termopan acasa...deci sint un fan ionizare...SUCCES
vallyyy
Cu zgarieturile facute de copii ,tot la folie iesi in castig ,la folie o schimbi si gata , la ionizare nu stiu daca ii mai poti face ceva ,ti-am zis lateralele da-le naiba ,le-au zgariat copii ,dar luneta s-a sters sigur singura ,e exact pe liniile dezaburii.Stiu si eu pe cineva care si-a pus folie auto pe termopane tongue.gif da bine ...In cazul unei zgarieturi poti schimba si tu folia singur la o laterala ,e 7 lei sulul de folie ,nu e chiar mare inginerie sa pui folie ,dar nu poti avea pretentii profesionale ,dar decat zgariat merge.In final lasand si fiabilitatea la o parte e o chestie de gusturi ,vizual se vede diferente dintre folie si ionizare
klaus
QUOTE(ramsen @ 2 Apr 2011, 13:00)
eu ionizare am si la geamurile termopan acasa...deci sint un fan ionizare
*
Deci: radmasa.gif
Argumentul suprem pro ionizare: am pe geamurile termopan de acasa. radmasa.gif
Aramenichos
Si pana la urma unde se afla firma asta SEND '92??? Ca m-as baga sa ii fac o ionizare la loganelul meu...acum ca vin caldurile...
adrian.paul
Este greu un search pe goagle? dry.gif
angel38
firma exista....am dat email si mi-au spus ca sunt asteptat. de aceea am si postat....daca ne-am strange mai multi poate ar fi mai ieftin.
robyn
La send ionizarea este calitativa,dar mare grija la "ciobanii" care demonteaza fetele usi si dau jos luneta.Mie mi-au rupt la o usa spate suportul in care vine prins manerul de inchidere a usi,la cealalta plasticul in care vine prinsa siguranta de incuiere a usi,iar dp cantul pe care vine prinsa luneta mi-au racait vopseaua pe anumite portiuni pana la tabla.
Ca sa nu mai zic de braduti care prind fetele de usi, si ce scandal a trebuit sa fac ca sa mi sa inlocuieasca ce le stricate,ca ei spuneau ca asa au fost.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.