Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Disc de ambreiaj
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
cmres80
Am remarcat ca in comert(AutoCenter Iasi de ex) se gasesc doar discuri care nu mai au 4urechiuse(2 pe-o parte si 2 pe cealalta a discului) pentru fixarea arcurilor din componenta discului si nu stiu cat de bun si normal este acest lucru,ma intreb daca nu sunt contrafacute sau ceva de genul asta.
Eu am ramas in drum vara trecuta tocmai din cauza ca o urechiusa s-a retezat si mi-a sarit un arc din disc,acum am montat pe masina discul original care are cateva zeci de mii de km dar care nu si-a dat inca duhul.Ideea e ca atunci cand am sch prima data discul,care e actualmente pe masina l-am schimbat pentru ca arcurile de pe el aveau un joc prea mare,iar acum vreau sa-l schimb din nou pentru ca nu vreau sa raman iar in drum,dar nu stiu ce disc de ambreiaj sa cumpar pentru ca nici unul dintre cele pe care le-am vazut pana acum nu-mi inspira incredere.
cmres80
Am cumparat un disc cu 590.000 facut de conex,deoarece mi s-a parut ca ar fi identic cu cel de "uzina" dar care costa in jur de 900.000,va multumesc din camera de ardere a sufletului meu tuturor celor care ati citit acest topic...fara voi nu as fi reusit nimic...va multumesc blink.gif

Declar topicul inchis...pentru ca acum am cumparat discul si vreau nu vreau trebuie sa ma multumesc cu el.
andu911
dupa ce il montezi zi-mi daca e vreo problema...eu nu sunt fan conex...si de-asta intreb...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.