Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Doua dungi negre pe anvelope
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
ydaniel
m-am uitat atent la cauciucurile de pe spate si am vazut ca a aparut pe fiecare cauciuc in parte 2 dungi negre pe exteroirul benzi de rulare!asta dupa un drum de 432 km !ce au??
argon
ce marca sunt? sunt cumva reesapate?
mai da detalii ca nu ajunge sa spui aici "nu mai merge masina..ce are?" biggrin.gif
DodoBird
QUOTE(ydaniel @ 16 Jun 2005, 06:57)
m-am uitat atent la cauciucurile de pe spate si am vazut ca a aparut pe fiecare cauciuc in parte 2 dungi negre pe exteroirul benzi  de rulare!asta dupa un drum de 432 km !ce au??
*



Trecea, pe la tine prin cartier, azi o caruta cu unii si nu mai tipau "fiare vechi cumpaaaaa!" ci "roti echilibraaaaaa, geometrie faceaammmmmm, nicio dungan pneurile nu mai faceammmmm!"
argon
DODOPASARE tongue.gif , explica-ne si noua cum se face geometria pe spate, ca omul are probleme pe spate
clau lcf
poate ai carat prea multa greutate si a frecat in aripa. se mai intampla
andu911
du-te la geometrie si vezi ce are.... parerile de aici nu au nici un rezultat...
Ov
puntea pozitionata gresit, roti prea late, ti-a frecat in aripi
ydaniel
deci cauciucurile au cam 67-80.000km au fost originale pe masinuta!greutate eu+copiloata+1o kg!presiune(daca mai merge bine manometrukl)2,4 bar!echilibrate acum 1 luna!a si sunt pe spate.nu atinge nimica!
andu911
ai cumva arcuri de-alea de break ? sau vreo schimbare fata de dacia standard ?
DodoBird
QUOTE(sandman @ 16 Jun 2005, 12:44)
DODOPASARE tongue.gif , explica-ne si noua cum se face geometria pe spate, ca omul are probleme pe spate
*



Ai sa ramai uimit ce Dacii (in genre lovite si reparate "la misto : co vinde mandea" ) am vazut cu roti pe spate fara geometrie am vazut ! Astfel incat nu numai motorul e "in V" dar si puntea ! wink.gif
La noi orice este posibil asa ca n-ai de ales , trebuie mers , masurat verificat ca lumea si luat masurile de cuviinta.
ydaniel
ok ma duc sa fac o geometrie ,sapt viitoare,dupa ses!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.