Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] sau dezmembrez MEGANE II 2005 1.5 dci
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
maxRa
Am un megane II din 2005 1.5 dCI Hatchback am luat teapa cu masina are cartea de identitate falsa si numai dau de cel care mi-a vandut-o, asta e Romania si nu o pot inscriie, as vrea sa o vand intreaga sau pe piese inca nu stiu as vrea sa recuperez macar o parte din bani.
Masina merge impecabil are cateva defecte optice dar nu a fost lovita nici-o data, 70.000 km la bord fab. 05 mar 2005, geamuri, oglinzi electrice, senzorii de ploaie, lumina, Clima, radio CD, jante aliaj pe 16 Nervastella, proiectoare ceata.
O sa pun si ceva poze cu masina dar momentan nu am.
Paul Gabriel
Un pret informativ? Nici pe BG nu se poate inscrie?
skorpio_bog
daca te decizi sa o dezmembrezi, sunt interesat de bandourile de pe usile din fata, cu monogramele dCi, daca sunt gri, nu negre. Eu le am simple si as dori sa le schimb cu unele cu monograma.
Mircikk11
MaxRa spune cat ceri pe masina ca sunt interesat.
SerbanD
masina nu are cartea de identitate originala cum am spus, nu am incercat sa o inscriiu la bulgari, deocamdata am dovada de la politie si procura ca si acte, pot sa circul cu ea cat vreau asa dar nu mai vreau sa ma incurc as vrea sa o vand sa recuperez ceva din bani am dat 5200 de euro pe ea, pretul la care m-am gandit e de 4000 de euro negociabil.... am zis ca aduc si ceva poze dar mii sau descarcat bateriile la aparat o sa revin in 10 min cu alte poze ....

scuze tot eu sunt am pus postul de la un prieten de acasa care e si el membru pe forum si nu am fost atent sa schimb conturile in fine sper sa nu fie o prblema ....


0727 266 668
SerbanD
UP! si niste poze cu masina
bgcnet
Mare greseala sa dezmembrezi o masina cu atatia km si care consuma asa de putin: cauti una lovita grav cu CI originala, iei seriile de pe aia si le pui pe a ta, si apoi pastrezi cartea.

Bafta!
SerbanD
ar fi si asta o solutie... dar nu am gasit si dupa cate am patit cu masina numai am chef de nimica vreau sa o vand si sa iau alta daca e cineva cu acte cu zici tu sau serii ori mai stiu eu io vand si gata ... masina e super merge ceas fara probleme .
SerbanD
up!!! up.gif
SerbanD
UP!!!
Maskatu
Cat vrei pe scaunele fata? Esti din buc?
SerbanD
nu o mai dezmembrez o vand intreaga 4000 de euro
SerbanD
up!!!
SerbanD
up!!!
megane_brotac
cred ca pana la urma soarta ei ramane ,,,,dezmembrarea .... excl.gif
twinbubu
QUOTE(SerbanD @ 18 Apr 2011, 19:00)
masina nu are cartea de identitate  originala cum am spus, nu am incercat sa o inscriiu la bulgari, deocamdata am dovada de la politie si procura ca  si acte, pot sa circul cu ea cat vreau asa dar nu  mai vreau sa ma incurc as vrea sa o vand sa recuperez ceva din bani am dat 5200  de euro pe ea, pretul la care m-am gandit e de 4000 de euro negociabil.... am zis ca aduc si ceva poze dar mii sau descarcat bateriile la aparat o sa revin in 10 min  cu alte poze ....

scuze  tot eu sunt am pus postul de la un prieten de acasa care  e si el membru pe forum si nu am fost atent  sa schimb conturile in fine sper sa  nu fie o prblema  ....
0727 266 668
*


Poti circula asa cu ea pana expira ITP ul apoi ai nevoie obligatoriu de cartea de identitate.Ce atesta dovada de la politie si procura?Iar referitor la procura o poti transmite mai departe sau o poti folosi doar tu,adica ai dreptul de a transmite mai departe proprietatea bunului sau doar de a l folosi personal?
Multumesc.
SerbanD
Saptamana asta o sa ma informez la politite sa vad exact ce se poate face, daca nu imi pot rezolva problema cu actele o sa o vand asa, desi cred ca nu il mai pot gasi pe proprietar, actele pe care le am sunt procura si dovada. E pacat de masina si mai rau de banii mei.
SerbanD
up!!!
meganmar
Sal.

Daca te decizi sa o dezmembrezi,sunt direct interesat de roti.Sunt din Bucuresti si pot veni oricand sa "batem palma".
SerbanD
up!!!
cristian25
salut am eu un megane avariat, imatriculat, as putea sa-ti vand motorul si actele masinii, respectiv talon si carte de identitate, 0740 155 392
SerbanD
QUOTE(cristian25 @ 10 May 2011, 11:33)
salut am eu un megane avariat, imatriculat, as putea sa-ti vand motorul si actele masinii, respectiv talon si carte de identitate, 0740 155 392
*


nu ma mai incurc cu acte si alte prostii vreau sa vand masina asa cum este ms oricum ... daca vrei ti-o dau tie si o faci tu biggrin.gif.
banderas_232003
Nu te supara, se pare ca te-ai mai ocupat cu masina/masini fara acte sau cu acte dubioase (sa nu spui ca nu este numarul tau de telefon) !
Cu cea din link-ul de mai jos nu te-ai prezentat la politie pentru procura?

Pana la urma cine vinde masina? Care user? Al tau sau al prietenului, user de pe care postezi "din greseala"? Sau ai o clona aici?

http://www.craiovaforum.ro/auto-craiova/va...dti-379891.html

Ceva nu se leaga in ceea ce incerci sa ne expui aici.......

LE:

P.S. Pana acum nu ai demonstrat aici cu nimic ca ai fost la politie cu aceasta masina.
Legat de mine, am de lucru suf de mult de lucru si nu caut raca (desi vad ca esti foarte sensibil), intamplator intru si pe acest forum, este primul comment legat de o masina. Am sters partea cu politia pt. ca vad ca te "ataci" degeaba.

P.S. 2 Nu ma intereseaza masina ta, doar ca povestea expusa in primul post nu prea este credibila, de asta am cautat pe net dupa numarul tau de telefon si ai vazut ce se gaseste, deci....

P.S3: Inchei aici discutia, a fost doar un semn de alarma pentru userii de pe forum si implicit si pentru tine. Bafta la vanzare.
SerbanD
smile.gif) da a fost tot masina mea... am avut-o inmatriculata pe germania si cineva mi-a sparto si mi-a furat actele problemele astea legate de actele masiniilor se leaga de mine dar daca nu te superi ca te intreb tu ce problema ai cu mine ti se pare ca as fii ciorditor de masini sau ce ... crezi ca iti expun eu aici smile.gif) daca te-ai uita acolo postul ala e foarte vechi smile.gif) cautati de lucru sau dute la politite si reclamama Serban Doru ma cheama ...
<span class='edit'>10 May 2011, 13:15:</span>
unii oameni chiar nu au de lucru pffff... clone prostii si alte ... daca ai fi fost un pic mai atent ai fi vazut ca am fost cu masina deja la politie ptr problema asta a actelor ... defapt a 2 zii dupa ce am cumparat masina am fost cu ea la RAR sa o inscriu si acolo mi-au zis ca cartea nu e originala ...

10 May 2011, 20:24:
pfff numi vine sa cred smile.gif))))
SerbanD
up!!!
CRY 79
QUOTE(SerbanD @ 10 May 2011, 14:12)
da a fost tot masina mea... am avut-o inmatriculata pe  wacko.gif  germania wacko.gif  si cineva mi-a  wacko.gif sparto wacko.gif  si mi-a furat actele problemele astea legate de actele  wacko.gif masiniilor wacko.gif  se leaga de mine dar daca nu te superi  ca te intreb tu ce problema ai cu mine ti se pare ca as  fii wacko.gif  ciorditor de masini sau  ce ... crezi  ca iti expun eu  aici daca te-ai uita acolo postul ala e foarte  vechi  wacko.gif  cautati  wacko.gif  de lucru sau  wacko.gif dute wacko.gif  la politite si   wacko.gif reclamama wacko.gif  Serban Doru ma cheama ...
<span class='edit'>10 May 2011, 13:15:</span>
unii oameni  chiar nu au de lucru  pffff... clone prostii si alte ... daca ai fi fost un pic mai atent ai fi vazut ca am fost cu masina deja la politie ptr problema asta a actelor ...  wacko.gif defapt wacko.gif  a 2 zii  wacko.gif  dupa ce am cumparat masina am fost cu ea la RAR sa o inscriu si acolo mi-au zis ca cartea nu e originala ...

<span class='edit'>10 May 2011, 20:24:</span>
pfff  wacko.gif numi  wacko.gif vine sa cred
*


wacko.gif wacko.gif wacko.gif bash.gif Oare de ce ti-ai luat teapa cu masina?
Andrei cel suparat
Daca te-ai hotarat deja pentru dezmembrare, cat vrei pe manerul de la frana de mana ?

Si pe oglinzile electrice, ambele, cu instalatia electrica din usi cu tot !
SerbanD
Up!!! 4000 de euro....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.