Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: un sfat
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
danxkc
m-am hotarat sa cumpar aceste boxe http://www.be-loud.ro/produse/Difuzoare_au...ale/GZIF_5203X/
daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi ?
C a t a l i n
Să pui o cârpă pe ele.
Shush
Sfaturi asa la nimereala sau in legatura cu difuzoarele alea ?
corbex
Unii s-au plins ca se sparg la acutele luate de copilul minune. Trebuie sa bagi in ele numai chestii bune (Cream, Pink Floyd, etc) ca sa tina.
danxkc
Sfaturi in legatura cu acele boxe .

Catalin si corbex va multumesc foarte mult sunteti foarte folositori


C a t a l i n
După ce rămâi fără ele o să înțelegi.
corbex
Sintem si noi individiosi. Mai ales Catalin. Pe bamporul lui nu-s decit megafoane.
Shush
Pai daca deja te-ai hotarat sa le cumperi cu ce te-ar mai ajuta sfaturile primete pe aici ?
In afara de ala al lui Catalin care e destul de util.
danxkc
nu am cum sa raman fara ele din motive personale, eu doar am cerut un sfat nu costa nimic asta


Am zis ca m-am hotarat dar nu am dat comanda imi pot schimba decizia pot cumpara alte boxe
C a t a l i n
QUOTE(danxkc @ 18 Apr 2011, 11:14)
nu am cum sa raman fara ele din motive personale...
*


radmasa.gif




Ia posteaza in rubrica dedicata ( http://www.daciaclub.ro/In-Car-Entertainment-f103.html ) ca acolo nu-ti raspunde nici dracu.
tribunul
Si l-ai primit.
Markos
Sfatul meu e sa le conectezi la un player audio. Altfel, sunt inutile.
tribunul
Cine-i bre sexosul din poza?
danxkc
cum sa fure ma boxele? daca masina este tinuta in garaj stau in oras dar stau la casa totul are o logica
Shush
Si cand te duci la piata/magazin/plimbare tot in garaj o bagi ? tongue.gif
corbex
QUOTE(danxkc @ 18 Apr 2011, 11:01)
m-am hotarat sa cumpar aceste boxe http://www.be-loud.ro/produse/Difuzoare_au...ale/GZIF_5203X/
daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi ?
*


Asa suna solicitarea ta. N-am inteles in legatura cu ce sa fie sfaturile. Ce culoare sa aibe? Unde sa le montezi? Cum sa le montezi?
Catalin a sugerat ca, in absenta unei cirpe care sa le mascheze, iti vor sparge aurolacii masina sa le fure. Vezi, lumea te ajuta! Unul iti da sfatul, celalalt ti-l traduce.
C a t a l i n
Ai garaj mobil? Când pleci cu mașina la piață, iei și garajul?

Stai în Turnu Măgurele ăsta din Patria Hoților?
Marty
QUOTE(danxkc @ 18 Apr 2011, 11:14)
nu am cum sa raman fara ele din motive personale
*

Aha, deci tu esti unicul distribuitor pentru magazinul de noapte din zona ta, am inteles!
george_scala_2004
apropo de dif-uri...acu' ceva vreme un baiat se plingea ca nu mai are polita la slz...de ce ? simplu: a vrut sa asculte muzica ceva mai tare si si-a montat o instalatie de instalatie: condensator, cabluri aurite, dif-uri de marca, amplif, cd player la fel, de marca, antifonare, tot tacimul...pina intr-o zi cind l-u ginit "baietii" si l-au facut: i-au lua tot ! nu, nu si masina. toata instalatia ! inclusiv polita in care fixase boxele...paguba ? asa grosso-modo numa' v'o 15 bulioane...ca antifonarea i-a ramas...iar manopera a fost regie proprie... wink.gif
Shush
Imi imaginez ce marca "smechera" era de a costat 1500 lei tot sistemul dry.gif
george_scala_2004
nu mai conteaza...totusi cu banii aia putea sa faca altceva...asa i-a pierdut...pe veci...poate pentru unii 1500 de lei nu reprezinta o suma importanta...da' baiatu' asta era elev sau student...ceva de genu'...probabilca sculele nic ele nu era de clasa...sau chiar daca erau de clasa erau unele mai entry...in ton cu posibilitatile...si toate astea fiindca in seara cu pricina alarma nu i-a functionat... mad.gif
Marty
QUOTE(george_scala_2004 @ 18 Apr 2011, 11:30)
apropo de dif-uri...acu' ceva vreme un baiat se plingea ca nu mai are polita la slz...de ce ? simplu: a vrut sa asculte muzica ceva mai tare si si-a montat o instalatie de instalatie: condensator, cabluri aurite, dif-uri de marca, amplif, cd player la fel, de marca, antifonare, tot tacimul...asa grosso-modo numa' v'o 15 bulioane...
*

QUOTE(Shush @ 18 Apr 2011, 11:35)
Imi imaginez ce marca "smechera" era de a costat 1500 lei tot sistemul dry.gif
*

UN set de cabluri e cam 100 de euro, un condensator tot atit. Deci 8 milioane s-au dus. Asadar, head unit, boxe si amplif .... 7 milioane. Super sistem, sa moara Patrafir! radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
Markos
Un sistem audio serios pe Nova e mult mai scump.
corbex
Asta daca le da tare-i explodeaza butelia.
C a t a l i n
Nova troncăne și când stă pe loc, prin urmare e normal să pună ceva puternic...
Marty
Esti invidios! sleep.gif
OAP
QUOTE(danxkc @ 18 Apr 2011, 11:01)
m-am hotarat sa cumpar aceste boxe http://www.be-loud.ro/produse/Difuzoare_au...ale/GZIF_5203X/
daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi ?
*


@Danxkc: pe site-ul "be-loud" exista un forum unde poti afla informatii utile de la aia care mai stiu cate ceva. Aici o sa gasesti doar bascalie icon_mrgreen.gif ...daca iti plac poti sa le ei linistit; tot in gama asta dde pret mai gasesti MacAudio, cica bunicele
corbex
QUOTE(Marty @ 18 Apr 2011, 12:21)
Esti invidios!  sleep.gif
*


Normal ca se oftica pe aia care au masini. Stii ce-a facut ca sa isi lase impresia ca conduce si el? A lasat un culoar intre containere si copastie si umbla pe acolo cu un stivuitor. Face "vvrrrum, vrrrum!" si se crede la curse.
C a t a l i n
radmasa.gif
bmwh548
QUOTE(danxkc @ 18 Apr 2011, 11:18)
masina este tinuta in garaj
*



Sigur nu esti din Deva?
danxkc
foarte sigur!

tribunul
Jantele alea colorate cam confirma ca esti din Deva.
danxkc
From: Turnu Magurele

si jantele alea colorate numai sunt colorate
Marty
QUOTE(danxkc @ 18 Apr 2011, 16:39)
si jantele alea colorate numai sunt colorate
*

Pai si omu' ce-a zis, decit cartofi.
volint
Astea-s ok, insa e posibil sa le gasesti mai ieftin la metro/selgros.

http://www.be-loud.ro/produse/Difuzoare_au...axiale/GTx_803/
G I M
De cand imi doream si eu niste jante incolore sad.gif...
tribunul
Poate iti indeplinesc baietii dorinta in noaptea asta, si ti le fac incolore, de nu le mai vezi.
G I M
Am zis incolore nu invizibile smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.