Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND]Solenza 2004
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
aluibasarabeanu
Vreau-sa-vand-solenza-pe-care-am-cumparat-o-in-octombrie-cu-102-milioane-si-careia-i-am-schimbat-pana-acum:distributia,pivoti-si-cap-de-bare,bucse-bara-antiruliu,i-am-facut-unghiul-de-fuga,uleiul,bujii-cu-2-electrozi,ceasurile-cu-unele-de-logan,am-antifonat-o-putin-la-interior,s.a.m.dMasina-m-a-ajuns-aproape-2550-de-euro.M-am-gandit-ca-2200-de-euro-ar-fi-un-pret-corect-pentru-ea.Ca-si-probleme-as-mentiona-ca-planetara-dreapta-bate-un-pic-daca-o-fortezi-in-curbe(a-mers-cu-burduful-spart),doua-indoituri-pe-usile-de-pe-stanga-si-urme-de-gainat-pe-capote.Masina-mai-are:alarma-maat,inchidere-centralizata,cauciucuri-Debica-navigator-2-cu-uzura-50%,CD-Sony-4-50w-cu-4-difuzoare-infiniti-care-se-aud-chiar-bine-si-aer-conditionat-perfect-functional.Mai-pun-cateva-poze-ca-sa-se-inteleaga-mai-bine-despre-ce-vorbesc.Masina-se-comporta-foarte-bine-la-mers.Amortizoarele-sunt-tepene,nu-troncane-nimic,caseta-de-directie-functioneaza-usor-si-fara-hopuri,usile-nu-sunt-lasate,oalele-nu-au-nici-un-pic-de-rugina-si-sunt-umplute-cu-ulei-de-mine-si-astupate.Voi-accepta-si-criticile-voastre-cu-privire-la-pretul-pre-ridicat-dar-mai-jos-de-2200-nu-pot-sa-o-las.Am-gasit-un-megane-pe-care-il-pot-cumpara-numai-daca-vand-solenza-cu-acest-pret.pun-mai-multe-poze-mai-incolo-ca-nu-mai-am-spatiu.

<span class='edit'>23 Apr 2011, 08:34:</span>
inca-cateva-poze.tel0767745451
mitica300
Eu unul nu m-as grabi sa o vand ca sa migrez la ..Megane ! Solenza este o masina reusita , motorizare asemanatoare cu Megane dar o masina mai simpla si mai eficienta. Are un consum simbolic ..pe care nu-l vei gasi la Megane. Este simpla , usoara si functionala !! Din punctul meu de vedere , pentru Romania, este mult mai indicata decat varianta R Megane. Este o masina ce suporta multe .Solenza au fost cele mai reusite masini produse de Dacia pana acum-parere personala.
Poate fi considerat un "up" din partea mea. Spor la vanzare.
aluibasarabeanu
Masina-pe-care-as-dori-sa-o-iau-este-un-megane-diesel-de-70000-de-km-si-intr-o-stare-foarte-buna.Sincer-im-trebuie-mai-mult-spatiu-si-sa-numai-vorbim-de-siguranta.Multumesc-pentru-aprecieri,este-foarte-adevarat-ca-solenza-nu-cere-bani-decat-foarte-rar.Oricum-cred-ca-voi-ramane-cu-ea-pentru-ca-nu-se-prea-vand-in-perioada-asta-masini-chiar-daca-este-singura-din-Constanta-la-vanzare-neluand-in-calcul-vreo-doua-foste-taxiuri-si-una-rosie-"tunata-RAU".Hristos-a-inviat-si-Paste-fericit-la-toti-colegii.
aluibasarabeanu
2200 de euro sau 90 de milioane.Este varianta cu ranforsari in usi.Maine ma duc sa cer certificatul fiscal pe care sper sa mi-l dea poimaine.Motorul nu este spalat, este mentinut curat cu carpa umeda.Detin ambele chei.
felix.m
In primul lucru ai uitat sa specifici cel mai importanta lucru Km.

Si in al doilea rand , daca nu ai neaparat nevoie urgenta de bani si tre musai sa o vinzi nu mai scadea la pret pentru ca nu merita. Este o masina reusita dupa cum spun si altii si mai bine o Solenza de 2000 de euro decat un BMW RUPT la 2000 euro

Considera ca un UP.
aluibasarabeanu
Multumesc-pentru-sfat.Masina-mai-are-un-pic-si-implineste-58000-de-km.Este-aproape-data-dar-mai-pun-un-up-ca-nu-se-stie-niciodata-cum-se-intoarce-omul.Am-nevoie-de-bani-doar-ca-sa-achizitionez-acel-megane.Deabia-in-seara-asta-il-vad.Sper-sa-fie-cum-a-fost-descris.In-caz-ca-nu-imi-place-nu-voi-mai-vinde-masina.

26 Apr 2011, 18:21:
Se-poate-inchide.Sa-vandut-Megane-ul.
aluibasarabeanu
Revin cu masina la vanzare, iarasi pentru cateva zile.De data asta am gasit un polo break care arata foarte bine si care daca nu-l iau eu sigur se da si asta in cateva zile.Pretul acelas:90 de milioane sau 2200 de euro.
aluibasarabeanu
Valabil in continuare.
aluibasarabeanu
Din cate am observat o solenza buna dar fara aer conditionat si cu nr de km acceptabili costa undeva la 1700-1800 de euro.Vine vara, nu credeti ca merita 15,18 milioane in plus aerul conditionat!?Repet masina merge impecabil, doar o planetara se aude un pic daca o fortezi in curbe.Astazi ii schimb filtrul de polen ca am uitat de el!90 de milioane sau 2200 de euro.
aluibasarabeanu
Vine VARA...aerul conditionat e o placere!!!

13 May 2011, 08:22:
90 de milioane sau 2200 de euro!Aer Conditionat!Deja vin caldurile!
aluibasarabeanu
Valabil.
aluibasarabeanu
Masina are un singur proprietar pe carte.Asta pana pe data de 25 cand o voi inregistra la politie pe numele meu

16 May 2011, 09:20:
Masina are un singur proprietar pe acte, asta pana pe 25 cand o voi inregistra la politie pe numele meu, deaceea masina are numere de bucuresti.Deci, valabil pana pe 25 mai.
aluibasarabeanu
valabil.

18 May 2011, 07:53:
Valabil
aluibasarabeanu
Valabi. 2200 de euro sau 90 de milioane.
k171074
Ofer pretul real al masinii adica - 800 / 1000 eur avand in vedere vechimea si starea acesteia.
Te rog sa mentionezi si anul de fabricatie si mai ales daca km indicati de tine sunt reali.

Ma intereseaza si numarul real de proprietari ai masinii (nu este relevant ca e trecut doar 1 pe carte).
AndreiSN
Imi cer scuze de offtopic dar am o curiozitate , daca masina asta " in starea asta " valoreaza dupa tine 800 de euro , o supernova cam cat e ? 200-300 de euro ? Sincer mie imi place aceasta solenza , si nu mi se pare ca merita 800/1000Euro.
george_scala_2004
off topic:

se platesc niste polite: aluibasarabeanu a facut niste comentarii pe topicul lui k171074 iar acesta a ripostat:

http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...dpost&p=2994568
aluibasarabeanu
radmasa.gif Foarte tare!Domnu George aveti un spirit de observatie extraordinar.Habar nu aveam de ce era domnul suparat.Reglari de conturi ca intre mafioti! ph34r.gif radmasa.gif
alinworm
arata foarte bine masina! spor la vanzare!
br0klyn
Salut , as vrea sa stiu care e nr real al km masini dvs...

Acum vad ca aveti ceas de logan cu 47 mii km + nr de km care la'tia vut pe ceas'u de slz normal . (o mica explicatie).
O poza cu aripa lovita, daca se poate .(clara)
In afara de planetara ce ar mai trebui schimbat la masina ...

App...masina are doar un singur stergator ?

Stima.
jacckk
plm...samsari, la inceput am crezut ca e om serios care doreste sa-si faca un upgrate la masina...dar cand citesti mai departe=> samsar. nu mai pot cu astia, e plina tara de samsari numai cu masini cu"km reali ,primu proprietar etc " si cand ajungi la fata locului> 5 proprietari pe carte, si cazane de masini...
aluibasarabeanu
Aveti dreptate domnul Jack. am cunoscut pe pielea mea astfel de samsari si masinile lor "impecabile","cu un singur proprietar","merita vazuta" etc si tocmai deaceea am cheltuit 600 de ron in trei drumuri de Bucuresti ca sa gasesc si eu o solenza BUNA.Am povestit intr-un topic pataniile mele si nu are rost sa le repet aici!Pentru domnul br0klyn:Intradevar nu pot dovedi km masinii.Practic am ceasurile ei originale cu 53000 de km plus astea de logan cu 4700 (astea le-am cumparat noi).Eu cand am cumparat masina m-am bazat mai mult pe cunostiintele mele despre acest motor decat pe cuvantul samsarului.Felul in care merge motorul m-a convins dealtfel sa cumpar masina.Am un prieten cu o solenza cu 137000 de km, intretinuta ca la carte si cu ulei bun si sunt diferente foarte clare intre cum se aud motoarele, nu mai vorbim de cum zdrangane a lui fata de a mea!Aripa nu este lovita,usile de pe stanga sunt dar nu se vede decat daca esti la un metru de masina si nu cred sa se vada in poze.Am un singur stergator pentru ca celalalt are un mic joc specific la solenza si nu am vrut sa se agraveze pana cand am timp sa demontez ansamblul stergatoare si sa dau un punct de sudura axului stergatorului!Inafara de planetara dreapta am schimbat eu tot ce mai era nevoie inclusiv distributia.Planetara oricum mai merge 5-6 mii fara probleme.Marti la ora 9.30 am programare la rar pentru autentificare iar dupa aceea voi ramane cu ea, pentru ca urmeaza iar cheltuieli de vreo 4 milioane si nu imi mai permit sa o dau.Pun si o poza cu loviturile.
k171074
Hai sa iti spun ceva ca vad ca nu te potolesti - tu esti la a 3 - a masina in cel mult 1 an. Eu am masina de 3 ani si inainte am folosit-o ca masina de servici.

Masina mea este pe numele meu in timp ce a ta nu este.

Masina mea are toate piesele din fabrica inclusiv ceasurile. Am si cartea service si factura de cumparare.

Km la mine sunt reali si dovedibili. Tu pretinzi initial ca are 50.000 km si apoi ne aburesti ca ti-ai dat seamna de asta dupa cum mergea motorul smile.gif.

Care dintre noi este samsar?

Masina mea a costat 9100 EUR noua, a ta probabil o fi costat maxim 4500 eur.

Tu vrei pe ea 2200 eur adica 50% din valoarea masinii si iti permiti cu un tupeu de cocalar sa comentezi pe anuntul meu pentru ca mi-am evaluat initial masina la 4700 eur (50% din val masinii).

Probabil te crezi foarte destept si te gandesti ca o sa iti vinzi rabla catre vreun fraier cu 2200 eur, mai pui 2 lei si iti cumperi o masina de 2 ori mai scumpa mai noua si mai dotata.

Nu am nimic impotriva daca gasesti unul dar in ceea ce ma priveste incearca sa te abtii de la orice comentarii.
aluibasarabeanu
Vad ca mi-ai citit "dosarul"!"Dosarele FBI" nu alta! :ad sub masa:Valabil si maine!Intradevar "ma prins".Am avut trei masini intr-un an.De la Supernova la Logan am trecut pentru ca am vrut ceva mai mare si mai sigur pentru ca a sosit pe lume inca un membru al familiei biggrin.gif iar de la Logan la solenza am trecut pentru ca m-am intins mai mult de cat mi-e plapuma (din punct de vedere financiar) iar in Solenza nu am loc.Ideea este ca daca eu las 200 de euro din pret o dau imediat iar daca tu lasi 500 de euro vei sta in continuare cu ea la expozitie!!! biggrin.gif Asta e piata!Nu eu dictez preturile (vezi autovit si altele!).
dragoselu
Care e ultimul pret? Am incercat sa va sun, dar cred ca e inchis GSM-ul dvs.! mellow.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.