Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: scoate mult fum si e euro 2
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
culturism
SCOATE FOARTE MULT FUM, CARE AR PUTEA FI CAUZA?
PS. VREAU SA SCHIM ULEIUL E BUN 15-W-40?
argon
Fumul nu are legatura cu norma euro, emisiile ce au legatura cu norma euro nu sunt vizibile cu ochii.
PH-06-BOA
Arata-i talonul, poate a uitat norma in care e! Ce, eu nu uit data nasteii...femeii? Fum alb e de la consum de ulei, iar negru de mult combustibil. Segmentii ar fi o prima banuiala.
nyky
Pai si cand scoate fum/?, doar dimineata cand e rece sau tot timpul. Daca doar dimineata atunci e abur daca e alb deci nu e problema., daca face tot timpul atunci e mai nasol, cum a zis colegu, segmenti prima banuiala. Si da e bun 15w40, da macar sa fie de calitate, eu bag in injectata castrol 15w40, merge si cu 10w40.
mihai7575
QUOTE(culturism @ 23 Apr 2011, 07:30)
SCOATE FOARTE MULT FUM, CARE AR PUTEA FI CAUZA?
PS. VREAU SA SCHIM ULEIUL E BUN 15-W-40?
*


eu iti recomand ulei elf 20-w-40,mai ales ca dacia ta e pe injectie.
bostan22
HRISTOS A INVIAT!
BOA e gresit ceea ce spui tu...Fumul alb e dat de arderea garniturii de chiuloasa,fumul albastru este de la consumul exagerat de ulei iar cel negru indica un consum de carburant mare(mai mare de cat este nevoie)

Ce culoare are fumul?Daca e albastrui...pregateste-te de o segmentare si sau dupa caz un set motor!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.