Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: masina mea
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Imbunatatiri - Dacia Logan
Pages: 1, 2, 3
costelus_2006
O PARERE DESPRE ACEST LOGAN BUNE SAU MAI PUTIN BUNE CE VA PLACE SI CE NU VA PLACE LA EL

SI O SA VA SPUN SI CE DOTARI ARE PE EL DACA NU SE VAD MULTE NU SUNT
AR-18-MOS
Capacele de obor, abtibildul cu patru ciuning, stopurile inegrite si cromate, eleronul de pe luneta, cromul de pe cotiera si aeratoare, husele rupte, crucile de pe parbriz. Kitsch-tuning ieftin.
Da' pe 4 tiuning sigur faci valuri. wink.gif
Marty
QUOTE(AR-18-MOS @ 25 Apr 2011, 16:45)
Capacele de obor
*

Da' scrie undeva ca tre' sa ai neaparat capace de firma? Mie chiar imi place modelu' ala de capace, din pacate n-am gasit pe 16".
In rest... tiganie ieftina masina aia!
jelly
Ce e chestia aia la bara din fata legata cu sarma, cel putin asa se vede in poza? Pe mine ma intereseaza ce dotari ai pe el.
AR-18-MOS
QUOTE(Marty @ 25 Apr 2011, 19:05)
Da' scrie undeva ca tre' sa ai neaparat capace de firma?
*


Nu, bre, da' sa nu fie sparte si ciobite pe margini.
C a t a l i n
Să montezi în habitaclu 2 bare să doarmă bine găinile.
GrOzOy
radmasa.gif
mikey_gtx
QUOTE(jelly @ 25 Apr 2011, 19:22)
Pe mine ma intereseaza ce dotari ai pe el.
*
are grad de echipare Preference: oglinzi manuale, airbag pasager, nu are CB, are geamuri electrice si nu vad buton de AC. pare a fi de dinainte de vara 2006.

imi plac:
-culoarea/culorile
-masca fata cu sigla reno -- arata ceva mai bine decat cea de dacie
-senzorii de parcare -- desi nu par utili la viata satului, sunt buni in oras.
-cheia-briceag
-cruciulita de la oglinda -- in sensul ca e doar una.

nu imi plac:
-farurile
-stergatoarele -- ar fi fost o idee sa le faci sa stearga bine
-praful de pe masina
-oglinzile in culoarea masinii -- aratau mai bine pe negru
-capacele rotilor
-chestia agatata cu bride de masca fata
-chestiile de la geamuri, deflectoare de aer parca se numesc
-toba pseudo-sport
-abtibildele de pe luneta
-stopurile
-husele de pe scaune -- hidoase
-husa de pe volan -- erai mai castigat cu volan imbracat in piele
-cotiera
-inelele aeratoarelor
-gainatul de pe presul de la sofer
-serigrafia alba la ceasuri
-head-unit'ul sonorizarii

vezi ca iti lipseste bandoul de plastic de pe usa de la sofer. mai bine le lasai toate negre.
vad ca ai schimbat usa portbagajului. asa-i ca acum ai o alta cheie cu care il deschizi? biggrin.gif
chestiile lucioase sau vopsite lucios nu merg bine intr-o masina.
bobo77
QUOTE(jelly @ 25 Apr 2011, 19:22)
Ce e chestia aia la bara din fata legata cu sarma,
*


si eu astept raspuns din partea initiatorului la aceasta intrebare...
Iulikk
Mie imi plac husele... mai ales aia de la sofer. Are si "aerisire".
vallyyy
QUOTE(AR-18-MOS @ 25 Apr 2011, 15:45)

Da' pe 4 tiuning sigur faci valuri. wink.gif
*



Pe net ca pe net ,dar la el acolo sigur face valuri printre gagici cool.gif
C a t a l i n
I se mai spune Tsunami.
AR-18-MOS
QUOTE(vallyyy @ 25 Apr 2011, 23:00)
Pe net ca pe net ,dar la el acolo sigur face valuri printre gagici  cool.gif
*


Eu zic ca-i cel putin fiul carciumarului sau a sefului de gara...
costelus_2006
acea din fata sunt clipsuri pt ca e prin cu silicon si sa nu se desprinda acuma nu le mai am sunt scoase interiosrul nu imi place nici mie husele trebue sa le schimb

26 Apr 2011, 14:06:
eu le-am scos dar de asta ce mai spuneti ca am vazut unu si la mine in oras care a pus la fel
AR-18-MOS
Tuning de mare arta! aplauze.gif
P.S. Vezi sa-i spui ca stickerul IPA, nu e valabil fara legitimatie.
costelus_2006
mai are incalzite in oglinzile laterale retovizoare

Farurile nu am mai gasit alt mode eram la 800 de roni

spoilarul din fata original e 10 milione lei vechii original fabricate in franta sau in rusia asa le au ei la logan ca la noi ca dacia mai frumos e un spoilar de van logan

vreu sa imi pun si respul de set la proiectoare o sa pun si o poza il am doar pe dreapta pe snga este rupt dar nu stiu daca se da separat la set e 4 milione lei vechii
AR-18-MOS
QUOTE(costelus_2006 @ 26 Apr 2011, 14:18)
mai are incalzite in oglinzile laterale retovizoare 

Racite n-are in "retovizore"?
QUOTE
barurile nu am mai gasit alt mode eram la 800 de roni

Deci erai la 800 roni distanta de niste baruri, se intelege de ce scrii asa...
QUOTE
spoilarul din fata original e 10 milione lei vechii  original fabricate in franta sau in rusia asa le au ei la logan

Multumim ca ne-ai spus ca exista si-n Franta, si-n Russia, Renault Logan. Ca acuma afli si tu ca la ei asa se cheama.

QUOTE
vreu sa imi pun si respul de set la proiectoare  o sa pun si o poza il am doar pe dreapta pe snga este rupt dar nu stiu daca se da separat  la set e 4 milione lei vechii

Neaparat sa asortezi proiectoarele cu luminite albastre, vezi in profilul meu mai detaliat. Cica asa ti se transforma masina in cabina de proba pentru femei.

Iulikk
Ba costelica.... tu incerci sa faci misto de noi, nu? mellow.gif
costelus_2006
NU FAC MISTO DE NIMENI DACA VOI CREDETI ASTA TREBA VOASTA MS APRECIEZ SI JICNIRI DIN PARTEA VOASTRA

mikey_gtx ESTI CUMVA MECANIC CA TOT CE AI SPUS E CORECT APRECIEZ CE SPUI smile.gif

FIECARE ARE O PARERE, PUTETI SA IMI SPUNETI SI UN PRET PE MASINA
Iulikk
Nu trebuie sa scrii cu caps lock activat. Nu e nimeni chior.
bucatzel
Respect!!! de mare angajament munca depusa de tine.

Eu cred ca undeva in jur de 10.000 ai putea sa iei pe ea. Ar fi bine sa ne spui din ce an este, pentru ca nu toti inteleg tunnniggul cu gust, si apreciaza mai mult varsta si km la masinuta.
mikey_gtx
QUOTE(costelus_2006 @ 26 Apr 2011, 20:11)
mikey_gtx  ESTI CUMVA MECANIC CA TOT CE AI SPUS E CORECT APRECIEZ CE SPUI  smile.gif
*


nu sunt mecanic. dar cunosc bine loganul si pot aprecia gradul de echipare si alte detalii despre masina din cateva poze.
ne poti zice motorizarea? din poze chiar nu avem cum sa ghicim decat ca e benzinar. toba nu pare a fi afumata prea tare -- caracteristic diesel.
GL 01 NJL
Daca omului ii place care este problema voastra ,nici mie nu-mi plac unele chestii la masina da asta e treaba lui nu a voastra sincer tongue.gif
C a t a l i n
Tu ai citit primul mesaj din acest topic, sincer?
zanzie
Tare masina. Unicat.
morpheus2kro
Se pot vedea mai multe modificari aduse masinii:
Exterior:
Faruri
Stopuri
Spoiler Fata
Difuzor spoiler spate
Difuzor luneta
Toba
portbagaj aproape clean - scos emblema dacia, motorizare, etc.
vopsit capota, plafon, portbagaj
Interior
vopsit fete de usi
schimbat aeratoarele
maneta schimbator de prestige
cheie briceag
cotiera
huse
etc....

o incercare de tuning nereusita zic eu ....
prelungirea spoilerului fata legat cu sarma, lipsa bandoului pe partea dreapta fata, huse imitatie de piele - pentru aspect natural au fost rupte wink.gif) , praf cat cuprinde, capacele de la roti ciobite, etc.

Un mic sfat pentru o reactie mai pozitiva din partea celor cui te adresezi puteai sa:
speli masina
sa precizezi nivelu de echipare stock - ca sa evidentieizi imbunatatirile aduse
sa nu evidentiezi minusurile pe care le are masina

legat de pret - tu crezi ca conteaza ca ai dat 800 ron pe faruri ? sau xxx ron pe spoiler ? in momentul in care le ai pus pe masina au devenit sh si le a scazut valoarea... sau crezi ca prin elementele de tuning tu ai crescut pretul masinii ???
klaus
QUOTE(costelus_2006 din report)

acelea sunt clipsuri ca am pus silicon si sa se intareasca dar acuma le-am scos nu le mai am smile.gif


george_scala_2004
Costelus, vad ca esti de prin vaslui. In zare se vad si niste turnulete...de la proprietarii lor te-ai inspirat ? Citi bani zici ca a costat bataia asta de joc ? Mai bine puneai benzina sau motorina si te plimbai...

Masina arata mult mai bine daca nu ai fi cocalarit-o in halul asta...Vrei sa o vinzi ? unsure.gif Daca vrei sa iei ceva bani pe ea incearca sa o faci sa semene cit mai mult ca atunci cind a iesit pe poarta fabricii...

In halul in care ai adus-o - si in care arata - mai mult de 1000 de euro, asa, cu indulgenta, nu iei pe ea...
Alin_VAD
Aici moderatorii dorm?
Pune un om niste poze cu masina si restul numai isi bat joc?
Chiar as vrea sa va vad la fiecare masina, asta daca aveti una.
Astia ca voi fac de ras romania!


On topic. Loganul e dragut, nu vad nimic aiurea la el. Elementele sunt vopsite bine si nu are nimic iesit din comun. O masina simpla vopsita in rosu si negru cu ceva elemente tuning din kitul dacia (difuzor bara spate, eleron luneta)

Dar de pentru proprietarii de dacie berlina, supernova si solenza stiu ca strugurii sunt acrii.
adită
sigurrrrrrrrrrrrrrrrrr blush.gif
tribunul
QUOTE(Alin_VAD @ 27 Apr 2011, 12:23)
Pune un om niste poze cu masina si restul numai isi bat joc?

Pai cine a inceput?

Noi, romanii, suntem renumiti pt. cantitatea mare de "sprei" consumata, dar codasi la cantitatea de sapun.
Marty
QUOTE(Alin_VAD @ 27 Apr 2011, 12:23)
Dar de pentru proprietarii de dacie berlina, supernova si solenza stiu ca strugurii sunt acrii.
*

Loganar tipic! Daca n-ai frigider cu becuri, sotto ai CLT/DSN/SLZ! Si mai faci si tara de ris!
george_scala_2004
QUOTE(costelus_2006 @ 25 Apr 2011, 16:36)
O PARERE DESPRE  ACEST LOGAN  BUNE SAU MAI PUTIN BUNE CE VA PLACE SI CE NU VA PLACE LA EL 
SI O SA VA SPUN SI CE DOTARI ARE PE EL DACA NU SE VAD MULTE NU SUNT
*




QUOTE(Alin_VAD @ 27 Apr 2011, 12:23)
Aici moderatorii dorm?
Pune un om niste poze cu masina si restul numai isi bat joc?
Chiar as vrea sa va vad la fiecare masina, asta daca aveti una.
Astia ca voi fac de ras romania!
On topic. Loganul e dragut, nu vad nimic aiurea la el. Elementele sunt vopsite bine si nu are nimic iesit din comun. O masina simpla vopsita in rosu si negru cu ceva elemente tuning din kitul dacia (difuzor bara spate, eleron luneta)

Dar de pentru proprietarii de dacie berlina, supernova si solenza stiu ca strugurii sunt acrii.
*



N-au treaba moderatorii...omu' si-a expus marfa, a cerut pareri si a primit. Ca nu toate au fost de extaz in fata maretelor realizari e partea a doua. Si de cind e interzis sa critici ? Nu avem voie decit sa aprobam, sa fim de acord ? De-a valma ?
Si atunci ? De ce s-a murit in Decembrie ? Nu si pentru dreptul de a fi diferit ? De a-ti spune parerea, buna sau rea ?


Alin_VAD
Pai aia e ma, ca nu si-a spus nimeni nici o parere. Toti va bateti joc si vorbiti din amintiri.
AR-18-MOS
Parerea mea: coteț, kitsch, conserva.
Multumit?
george_scala_2004
QUOTE(Alin_VAD @ 27 Apr 2011, 14:07)
Pai aia e ma, ca nu si-a spus nimeni nici o parere. Toti va bateti joc si vorbiti din amintiri.
*



sad.gif ...pai ce am scris eu e o parere. Parerea mea personala. Iar despre ceilalti cred ca si ei si-au spus parerile proprii. Multumit ?

Oricum, daca omu' este fericit de cum arata si mai ales functioneaza masina restu' chiar ca nu mai conteaza ! wink.gif laugh.gif icon_mrgreen.gif
klaus
Alin_VAD, tu ce parere ai despre ce vezi in poze?
Cotiera aia ti se pare eleganta si frumoasa? Dar utila, cu plasticul ala tare fix in zona de sprijin?
Husa de pe volan ce impresie iti face? De eleganta?
Dar husa de pe scaun, aia rupta si jupuita? Denota distinctie?
Si care e parera ta despre aeratoarele alea cromate? Respira a rafinament?
Alin_VAD
In sfarsit un om pe forum. O parere adevarata.
Ce ai spus tu, plus capacele rotilor as schimba si eu, in rest e ok.
Iar restul afonilor continua sa-si bata joc.
AR-18-MOS
QUOTE(AR-18-MOS @ 25 Apr 2011, 16:45)
Capacele de obor, abtibildul cu patru ciuning, stopurile inegrite si cromate, eleronul de pe luneta, cromul de pe cotiera si aeratoare, husele rupte, crucile de pe parbriz.
*




QUOTE(mikey_gtx @ 25 Apr 2011, 21:11)

nu imi plac:
-farurile
-stergatoarele -- ar fi fost o idee sa le faci sa stearga bine
-praful de pe masina
-oglinzile in culoarea masinii -- aratau mai bine pe negru
-capacele rotilor
-chestia agatata cu bride de masca fata
-chestiile de la geamuri, deflectoare de aer parca se numesc
-toba pseudo-sport
-abtibildele de pe luneta
-stopurile
-husele de pe scaune -- hidoase
-husa de pe volan -- erai mai castigat cu volan imbracat in piele
-cotiera
-inelele aeratoarelor
-gainatul de pe presul de la sofer
-serigrafia alba la ceasuri
-head-unit'ul sonorizarii

vezi ca iti lipseste bandoul de plastic de pe usa de la sofer. mai bine le lasai toate negre.

chestiile lucioase sau vopsite lucios nu merg bine intr-o masina.
*




QUOTE(morpheus2kro @ 27 Apr 2011, 11:35)

o incercare de tuning nereusita zic eu ....
prelungirea spoilerului fata legat cu sarma, lipsa bandoului pe partea dreapta fata, huse imitatie de piele - pentru aspect natural au fost rupte wink.gif) , praf cat cuprinde, capacele de la roti ciobite, etc.

*



Astea-s pareri false? blink.gif
klaus
Deci sa inteleg:
- cotiera e naspa
- husa volan e naspa
- husa scaune - naspa
- aeratoare - naspa
- capacele rotilor - naspa
Astea toate in opinia lui Alin_VAD
Deci pe romana, juma din "tuning" e naspa chiar si in opinia userului Alin_VAD.

Eu as mai avea niste comentarii si la adresa "tuningului", care in fapt e PERSONALIZARE, nu are nici o legatura cu tuningul (poate e vreo ruda de gradul 437, asta da, o fi).

Si tot ca parere personala mie imi plac 2 lucruri (masca-spoiler de renault care zic ca arata mai bine decat cea de dacia si inelul cromat de la schimbator care nu mi se pare ca arata rau deloc), si un lucru il consider util (cheia briceag).
Insa despre rest, am alta opinie.
Marty
QUOTE(Marty @ 25 Apr 2011, 19:05)
In rest... tiganie ieftina masina aia!
*

Ete aici parere. Dar, deh, daca nu-i parere pro, ca, vezi Doamne, ce pixda de masina-i frigideru' si ce mindru sunt in el cind nu las berlinele 1310 sa ma depaseasca, nu se balega de seama. Sau din prostie nu se balega de seama? Oricum, e frumos cind vine cite un papainog d-asta si isi varsa frustrarile strinse-n ani de zile de mers cu caruta prin colb, doar si-a luat masina cu credit pe 7 ani, nu mai conteaza ca maninca covrigi cu Sana pina plateste masina, conteaza ca are PROPRIILE LUI PROIECTOARE!


bucatzel
Nu va pricepeti, dar va dati cu parerea.

Hai s-o luam poza cu poza.

1. Logan rosu si negru pe fundal rustic. Userul, este in mod evident un fan al formatiei Rosu si Negru, din al carui repertoriu nu putem uita hit-ul "Bal la Apahida". Asta, ca sa va dati seama ca omul este un fin coinesseur al artelor fine.

2. Aceeasi locatie, alt unghi. Se vede ca si de sub ditai stratul de praf, bara loganului luceste puternic, semn ca inainte de a surprinde instantaneul, s-a purtat o sedinta de creatie cu ceilalati participanti la shooting, evident sprijiniti de capota. Asta denota ca userul are tendinte minimalist-ecologiste.

3. Logan in coborare. Referinta la fenomenul de transhumanta este atat de evidenta incat nu stiu daca nu va insult intelectul comentand-o. Din acest unghi, loganul aduce cu un cioban jovial, un bonom cu obrajii rosii de sanatate si tuica, si clopul coborat sagalniceste pe-un ochi, cum ii cade bine unui cioban care merge sa se veseleasca-n sat.

4. Logan vazut din lateral-stanga. In sfarsit se trateaza lupta eterna intre intuneric si lumina. Sau in acest caz intre capacele de roti si foliile de pe geamuri. Stopurile spate, si deflectorul in forma de sanie, impreuna cu portbagajul inegrit par a lua partea intunericului, dar capacele sunt atat de maiestru potrivite, incat eclipseaza intreaga compozitie.

5. Logan vazut din spate. poza fara nici un inteles, desigur pusa la deruta.

6. Interiorul loganului. In sfarsit intram in habitatul user-ului. De remarcat husa de pe partea soferului, care denota semne evidente de uzura evidentiind faptul ca nu este pur si simplu o masina de show, si ca si-a dezvoltat o intreaga simbioza cu utilizatorul ei. De asemenea invelisul loganului, intr-o culoare curajoasa, roz, denota siguranta netarmurita in propria masculinitate.

Amu' eu stiu ca 6 poze fac cat 6000 de cuvinte, dar nefiind un critic profesionist, va trebui sa va rog sa va multumiti cu atat.
skija
OFF: moderatorii care nu dorm, sunt rugati (de mine) sa puna TESTE de inteligenta si gramatica la initierea ficarui topic (gen captcha)... serios... mai citesc copii pe forum.. ghhh

ON: Pseudo-masina aia din poze nu cred ca este a initiatorului. la semnatura el are DACIA 13100. Nici nu precizeaza daca este a lui sau nu. Eu zic sa nu va mai luati de om in ceea ce priveste masina. O fi a varului/unchiului/vecinului... el doar o expune pentru pareri.

@Costelus - genul asta de tuning nu este atractiv oamenilor (de 2 generatii) de la oras. Probabil, prin acest tuning, s-a incercat infrumusetarea masinii. Frumusetea este relativa. Asa cum mie un tablou de Dali mi se poate parea "frumos", exista persoane care nu sunt de acord cu acest lucru. Concluzia este ca LOGANUL din imagini este de toata jena din punctul meu de vedere, dar daca tie-ti place, sa fii sanatos! Oricum, chiar daca are faruri si stopuri custom, este in doua culori, tu esti semianalfabet, masca de Renault si airbag pasager, nu cred ca este o minunatie de masina. Parerea mea...
Iulikk
Stopuri custom (in adevaratul sens al cuvantului) are matheo66c. Ce are nenea asta la logan sunt niste c@c@turi din targ.
mikey_gtx
reformulez, poate vrea sa o vanda...
george_scala_2004
apropo de tuning:

http://www.daciaclub.ro/-VAND-Logan-1-4-an-2005-t211598.html wub.gif
&feature=related
costelus_2006
motor 1.4 benzina

mai are si statie cu subufar

toba sport originala tuning

58 894 km in bord

senzori parcare

centralizata cu inchidere gemului la sofer cand inchizi masina asta e la ori ce centralizata

plasma in bord putine loganuri au asa

am vrut sa fac un tuning cu cap cu un pom de caraciun cu luminite neoane etc. ceva cu gust si dupa buzunarul meu cu timpul o sa imi pun si bandoul, am sa o spal si am sa fac si un video poate smile.gif
Iulikk
Subufaru se aude misto?
AR-18-MOS
O insonorizare n-ar fi facut, numa subufăre si duduit de tabla. sleep.gif
costelus_2006
se aude foarte frumos si clar nu gaje sau face urat dar nu l-am dat la maxim din statie nici o data nu prea vreu sa ma laud :| cas mare si tare

statiea si subufarul sunt de la clarion
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.