Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Clio
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
bozzo
Fabricatie Mai 2007, 82.000 km, distributie+pompa de apa+antigel schimbata la 62.000km, carte service (service facut la Renault) primul proprietar.
Dotari:
Geamuri electrice, servodirectie, ABS, AC manual, proiectoare, computer de bord, 2xairbaguri, oglinzi electrice si incalzite, CD-player, comenzi pe volan
• Motorizare Euro 4, 1390 cmc, 8 supape, 75CP, Injectie Multipunct, 4 Cilindri
• Emisii CO2 165 g/km
• Consum extraurban 6 l / 100 km; consum urban 8.5 l / 100 km
• Carte Service (service efectuat la Renault)
• Kit distributie + curea accesorii schimbate la 62.000 km
• Schimbat la 75.125 km: ulei Castrol 5W50, filtru ulei, aer si polen Mann
• Schimbat capete de bara si efectuat geometrie computerizata la 76.000 km
• Schimbat cauciucuri fata la 75.000 km
• Schimbat alternator si acumulator la 53.000 km
• Verificat instalatie aer conditionat si schimbat ulei la compresorul de aer conditionat la 75.800 km
• Verificat densitate antigel si electrolit + releu incarcare
• Vopsea Alb nemetalizat
Schimbat bielete antiruliu, bielete de directie, capete de bara + geometrie la 80.000 km
Schimbat saboti spate ATE la 80.000km
Cauciucuri de iarna Fulda Montero 2

Pret 3999 euro negociabil

0747.53.11.77 Ionut

george_scala_2004
frumoasa wub.gif ...da' tot ai uitat sa stergi numarul de pe toate pozele wink.gif biggrin.gif
statia...ce model e ?
bozzo
N-am uitat, le-am lasat asa cu numarul la vedere, mi-a venit prima data sa sterg numarul, apoi m-am gandit ca, ce rost are, asa ca celelalte poze le-am lasat cu numarul la vedere wink.gif
Statia e un Intek M-760 si antena un Sirio ML145.
bozzo
Sus cu HAM!
barqqsanu
Zici ca pretul e negociabil...hai sa-mi incerc norocul: ofer 3200 eur + o tableta Samsung Galaxy P1000 noua (cu garantie 2 ani)...asta inseamna undeva pe la 3600 eur. Te intereseaza?
bozzo
Salut,
Suna interesanta oferta daca mai puneai 100 de euro.
Faza e ca as vrea banii, nu ma intereseaza tableta. Eu dupa ce dau masina o sa dau din bani pentru nunta si dupa nunta vreau sa-mi iau o masina cu motor mai mare, un 1.9 sau 2l.
Daca ai cui sa dai tableta si sa pui toti banii cash pentru tine 3700 ultimul pret. wink.gif
Johnny91
Parca a mai fost de vanzare...ceva luni in urma. Sau ma insel?
"Latratul" de la nr. de inmatriculare imi starneste un deja-vu...

Considera-l up...
bozzo
Asa e a mai fost la vanzare. M-am razgandit atunci pentru ca nu imi venise masina de munca.
Acum am si masina de servicu si dupa ce-l vand pe HAM,folosesc din bani pentru nunta si apoi vreau o masina cu motor de 1.9 sau 2l.
bozzo
Sus cu HAM!
Masina e foarte buna, nu are nici o problema, doar ii bagi benzina si mergi.
Am fost foarte grijuliu cu ea, cine vine sa o vada isi va da seama.
bozzo
Up Up and away!
bozzo
Azi am fost prin targ si dupa cat m-am uitat pe acolo eu cred ca cer un pret bun pe masina, tinand cont de anul de fabricatie si ca masina este foarte buna.
Ca si sfat aveti grija pt ca am vazut destul masini cu Km dati inapoi. Multi se avanta crezand ca mai bine cumpara o masina cu 40-50.000 de km fara carte service si lustruita sa-ti ia ochii, de la samsari decat una cu 70-80.000 de km reali.
dincammp
salut.

toate acele schimburi si verificari sunt facute numai la renault si trecute in cartea de service sau cu facturi corespunzatoare?


pare foarte interesanta oferta ta doar ca sincer planuiesc sa merg aprox 1500 km/luna - e convenabil pentru benzina lucrul acesta?
bozzo
Toate schimburile au fost facute la Renault, sunt trecute in cartea service cu stampila si semnatura celor de la Renault. Ultimul schimb de ulei si filtre l-am facut eu cu un coleg de pe forum "ydaniel", chiar mai am o cutie de ulei Castrol 5W50 pentru ca au 900ml si am luat una in plus ca sa ajung la cantitatea necesara. Daca vrei sa vii si sa vezi masina o sa vezi ca uleiul e inca galben.
Iti pot spune ca masina consuma in oras cam 8l/100Km, 8.4L/100km, iar afara intre 6.5 si 7.3l/100km in functie de cat de tare mergi.
Masina de serciciu pe care o am e tot un symbol dar e diesel 1.5 dci 85cai. Consumul afara e cam de 5-5.3l/100Km iar in oras 6-6.5l/100Km. Problema cu motoarele diesel la Renault este de fapt pompa de injectie, despre care am inteles ca pe la 100.000Km cam faca putin span care ajunge in injectoare si trb sa schimb 1 sau mai multe injectoare. In acelasi timp trb sa ai grija ca motorina sa fie de calitate si sa indeplineasca si rolul de lubrifiere a sistemului de alimentare.
Eu am curata pana acum de 2 ori intercoolerul la masina de munca. Colegul meu l-a curatat tot de 2 ori si a schimbat un injector la 85.000km. La diesel uleiul se inegreste mai repede, iar vibratiile motorului sunt mai mari, ceea ce a dus la schimbarea amortizoarelor la 78.000Km, pe cand la masina personala amotizoarele sunt in stare buna.
Parerea mea e sa iti iei benzina, iar daca o sa ai de facut mai mult de 10.000km pe an sa treci la diesel, si sa ai grija de el.
O sa iti trimit un PM cu mult mai multe detalii despre masina.

8 May 2011, 15:54:
Deci da e mai convenabil pe benzina, o sa vezi ca daca mergi sa verifici revizia la Renaul la diesel e mai scumpa decat la banzina.
dincammp
iti multumesc pt PM dar din pacate nu iti pot raspunde pe PM deoarece : You don't have enough posts to access the PM system. Please contact an administrator for more details.


in fine.... voi discuta si cu cativa prieteni(care se pricep la masini) despre oferta ta si in maxim 1-2 zile te voi anunta ( in cazul in care nu o vinzi)

multumesc inca o data pentru informatii
bozzo
dincammp, am asteptat azi telefon de la tine wink.gif asa cum am stabilit ieri seara.
Cand vrei sa vii sa vezi masina, o sa te rog sa ma suni inainte ca sa fiu si eu disponibil, si cel mai important ar fi ok sa vii pe lumina. smile.gif
bozzo
Sus cu HAM!
bozzo
Up Up Up
bozzo
Nimeni nu e interesat?
bozzo
Sus cu el!
bozzo
Hopa Sus!
bozzo
Sus cu HAM, chiar nu e nimeni interesat de masina?
Astept opinii, pro sau contra, orice sfat e bine venit smile.gif
bozzo
up.gif
bozzo
Up!
bozzo
Sus cu HAM!!!
bozzo
Nimeni interesat?
bozzo
HAM isi asteapta cumparatorul smile.gif
bozzo
Sus cu HAM smile.gif
bozzo
3850 euro negociabil smile.gif
bozzo
Up, Up, UP numai pentru HAM wink.gif
bozzo
UP!
bozzo
Hey, sus cu HAM!
bozzo
HAM si-a gasit un nou proprietar.
Il asteptam si pe el printre membrii clubului.

Se poate inchide, multumesc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.