Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] Jante R14 sau R15
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Costi.88
Dupa cum spune titlul, vreau sa cumpar jante pe 14' sau 15' cu urmatoarele dimensiuni:

-Prindere 4x100, pentru Renault
-ET 35 - 43
-Latime 5.5J sau max. 6J pentru 14'
-Latime 6J sau max. 6.5J pentru 15'
-material: aliaj sau de tabla
-originale Renault sau aftermarket(in acest caz solicit si inele de centrare pt. Renault)

Vreau sa mentionez ca nu cumpar jantele daca nu am posibilitatea sa le vad inainte; accept si transport prin curierat, dar numai cu verificarea coletului inainte de plata. In principiu vreau ca jantele sa fie in stare buna, accept mici zgarieturi dar sub nici o forma nu accept jante deformate.

Astept oferte aici pe acest topic, pe pm, sau la telefon: 0723055454 sau 0767501410
Costi.88
george_scala_2004 multumesc pentru link-uri, le cunosc pe toate, dar nu se potrivesc criteriilor mele.

primul link, jantele s-au vandut

al doilea link, jantele sunt deformate ultima chiar necesita sudura

al treilea link, s-au vandut jantele care vroiam sa le cumpar eu (ma refer la modelul Ostraprime)

al patrulea link, jantele au 7J, sunt prea late (eu montez anvelope 185/55/R15 pe ele)
Costi.88
UP. Caut jante
a_daniel1980
Cauta pe google anvelonet. Acolo o sa gasesti un anunt cu jante de tabla de 14" pt Logan.
De acolo mi-am luat si eu 4 jante pt Symbolul meu (pret total cu transport curier - 280 lei). Le-am luat fara sa le vad si fara sa stiu prea multe despre ele. Mi-a fost teama sa nu fie niste chinezarii proaste. Nu a fost cazul. Pe jante scrie Dacia Renault si au si etichete lipite din acelea cu albastru si alb pe care scrie acelasi lucru.
Singura deosebire e ca mie mi-au venit pe gri, desi poza la anunt arata o janta neagra. Eu le-am vopsit negre.
Costi.88
@ a_daniel1980 m-am uitat pe respectivul site, dar nu am gasit acel anunt despre care spui tu. plus ca nu am gasit optiunea sa caut jante de tabla, acolo aveau doar aliaj.

@ selcosmin acele jante au diametrul gaurii de centrare de 58 mm, mie imi trebuie sa aiba 60.1 mm (prindere pentru Renault), sau mai mare pentru aftermarket, caz in care folosesc inele de centrare.
cristianxxl
Poti sa vii sa le vezi, langa mine la 50 de m e si o vulcanizare sa pui cauciucuri pe ele, daca vrei.

http://www.reno.ro/-VAND-2-jante-aliaj-ori...ml#entry2969757
Costi.88
@ cristianxxl imi pare rau dar sunt doar 2... imi trebuie set complet de 4
a_daniel1980
Costi, cum intri pe site, in dreapta jos este anuntul.
Ti-as pune link-ul, dar mi-e sa nu se interpreteze ca reclama.
Costi.88
@ a_daniel1980 gata am observat. Multumesc mult pentru recomandare.
a_daniel1980
nu ai pt ce
Costi.88
Inca mai caut jante. Astept oferte.
Costi.88
Anuntul este in continuare valabil, dar acum caut doar jante pe 14 inch.
-Prindere 4x100, pentru Renault
-ET 35 - 43
-Latime 5.5J sau max. 6J
-material: aliaj sau de tabla
-originale Renault sau aftermarket(in acest caz solicit si inele de centrare pt. Renault)
Costi.88
Cumpar jante pe 14 inch, aliaje sau table. Astept oferte
Costi.88
Gata, s-a rezolvat. Topicul se poate inchide!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.