Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Hayonul nu mai sta ridicat (Break)
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Kanutza_77
Buna ziua. Am dat de o noua problema. S-au rupt arcurile de la mecanismul hayon (nu este cu telescoape ci mecanism clasic cu brat).. Aveti idee daca gasesc pe undeva in zona Pitesti-Bucuresti (arcuri de preferat, noi sau dezmembrari) sau o alternativa pentru el? Multumesc
klaus
ca o curiozitate personala, poti pune o poza cu mecanismul asta cu arcuri?
nikuniku
Kanutza_77 crezi ca alea de la dezmembrari sunt mai tari? modifica si pune telescoape(echilibror hayon) sunt mai fiabile decat inventia aia veche cu arcuri
Kanutza_77
klaus, nu pot sa pun o poza in seara asta dar am incercat sa fac o schita!O sa incerc sa vad pe unde as putea monta telescoape. Multumesc





[attachmentid=1627717330]
bashtalu
am vazut la breakuri mai vechi acest sistem, multi puneau un bat ca sa stea
Kanutza_77
Cu un bat scap cel mai ieftin:)))
paulik
Mie mi s-a dus telescopu ala hidraulic si i-a cazut in cap lu soacra-mea hayonu' smile.gif) era sa raman fara soacra smile.gif)
maho
Si cum sa te consideram: norocos, sau ghinionist ? Poate i-a mai venit mintea la cap...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.