Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND]DACIA BREAK 1998 51874 KM.REALI
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
DORTMUND
Va salut, cumnatul meu avea o datorie la noi si am primit masina lui in locul datoriei, o Dacie Break din 1998, bord de CN, kilometri sunt reali( a fost singurul propietar),geamuri ionizate, insonorizata, bare argintii si trapa din fabrica.

Masina nu are probleme mari, am venit cu ea de la Brasov si am mai facut alte drumuri fara nici o problema, trebuie remediat la ea urmatoarele;

-buton clanta usa soferului, e infundat si nu revine
-frana de mana nu tine, cred ca sunt cablurile
-are un usor joc in volan de la cuplaj, il am de rezerva in portbagaj

Nu bate nimic nici pe fata, nici pe spate, nu e ruginita, interiorul e perfect, toate beculetele din bord se aprind, o sa pun si poze maine dupa ce o spal, nu am mai mers cu ea de 2 saptamani e foarte prafuita.

ITP valabil pana in august anul asta, RCA inca 5 luni dar nu cred ca are vreo importanta, oricum il va face noul propietar, azi am inscris-o la fisc si miercuri am identificarea la RAR.

PRETUL E DE DOAR 18 milioane fiindca nu vreau sa pierd timpul cu ea, suma datorata era mai mare dar fiind cumnatul....daca nu se da macar 1400 RON sper s aiau pe voucher dar pierd timpul cu actele, legalizari..bleah!!!

Poze maine, sper sa-si gaseasca un nou propietar fiindca merita din plin banii!!

O zi buna tuturor!!
bashtalu
pune ceva poze, interior, exterior, motor

multumesc,
razvan32
astept niste poze.
DORTMUND
O sa pun poze maine, e interesul meu, dar nu am cum mai devreme, maine la 10 e o actiune de anvergura a ciclistilor( cine doreste e binevenit la 10 in fata Academiei de politie din Baneasa) si dupa ce ma intorc ajung si la socri sa-i fac poze si sa le pun aici!

De cand am dat si SupeRNova mi s-a ocupat locul de parcare si o tin in Militari, zona Apusului, ca idee pentru cei care vor veni s-o vada si sa o si ia.... biggrin.gif
draku
un telefon de contact?
DORTMUND
Uitati si pozele:
StefanT
Super smechera masina, in ce oras se poate vedea?
DORTMUND
Eeee, sa nu exageram, e o Dacie Break cu trapa si bord de CN care, da, BAGA CALDURA!!!! Probata acum 2 saptamani cand a nins in Brasov si nu mi se abureau deloc geamurile!!!

Masina e in Bucuresti, azi si maine va astept, luni si marti sunt plecat dar de miercuri incolo se poate vedea si cumpara, daca nu vineri, cu toata parerea de rau, o duc la Remat fiindca plec inapoi in Germania si nu mai pot astepta!
selcosmin
un numar de telefon????
DORTMUND
Ma puteti suna la 021 780 53 52, doar azi sau maine, luni si marti sunt plecat din bucuresti si revin marti seara.

Multumesc!

A si sa nu uit: pretul este de 1800 RON FIX, ca masina nu o vand nici cu 50 RON mai putin, merita din plin banii, ca voucher nu voi obtine mai mult de 1200-1300 RON dar e vorba de doua chestii total diferite, dupa parerea mea, deci va spun din start ca sa nu bateti drumul degeaba!!

30 Apr 2011, 15:02:
Rezervata pana maine la ora 14 userului din Buzau!

1 May 2011, 08:47:
Userul din Buzau a renuntat la ea asa ca revine la vanzare, asa dupa cum am mai scris eu plec dupa amiaza si revin marti sera in Bucuresti, puteti veni sa o vedeti azi pana la 15 sau de miercuri incolo!

Duminica placuta tuturor!

1 May 2011, 13:09:
Scuze pentru atatea update-uri dar e important: am trecut acum pe la Remat Chitila si spre surprinderea mea era deschis, am cerut detalii despre Rabla si am aflat ca trebuie sa am talonul pe numele meu, drept pentru care m-am hotarat sa nu-mi bat capul cu identificarea la RAR si taxele pentru schimbarea talonului, masina ESTE DEJA LA FISC PE NUMELE MEU, asa ca cine vine miercuri sau joi cu 1500 RON pleaca cu masina!!!

Oferta este valabila doar miercuri si joi, daca nu vineri o inmatriculez si o casez, e adevarat ca voucherul valoreaza ceva mai putin dar nu o sa-l dau imediat pentru ca peste 3 luni cand revin in tara s-ar putea sa mi se puna pata pe vreun Fiat Linea si atunci voi valorifica pentru mine tichetul de la Remat!

PRETUL MASINII ESTE DE 1500 RON pana vineri, apoi o scot de la vanzare.

Nu am net la Craiova pana marti seara asa ca doritorilor nu le voi putea raspunde pana atunci!
Nu are rost sa las mobilul de O2 din Germania fiindca in roaming ma costa prea mult, ma gasiti pe fix DE MIERCURI INCOLO!!!!

Fiscalul il scot pe loc, nu am amenzi sau alte complicatii!

Duminica placuta tuturor!
razvan32
o poza cu motorul se poate?
george_scala_2004
QUOTE(DORTMUND @ 30 Apr 2011, 11:47)
Ma puteti suna la 021 780 53 52, doar azi sau maine, luni si marti sunt plecat din bucuresti si revin marti seara.

Nu am net la Craiova pana marti seara asa ca doritorilor nu le voi putea raspunde pana atunci!
Nu are rost sa las mobilul de O2 din Germania fiindca in roaming ma costa prea mult, ma gasiti pe fix DE MIERCURI INCOLO!!!!
*


DORTMUND
Mesajul anterior vi l-am trimis pe mail si nicidecum pe un forum public, am evitat sa dau nr.de fic tocmai pentru nu suna telefonul fix la care raspunde mama, il deranjeaza din somn pe cel mic si una peste alta imi creeaza doar nervi, eu plecand inapoi in Germania asa dupa cum am mai scris!!!

Nu cunosc motivele pentru care ati dorit sa-mi faceti public telefonul fix pe care l-ati obtinut pretinzand ca va intereseaza masina si habar nu am daca e doar o scapare sau nu v-ati gandit de ce v-am scris clar CA VA SUN EU, dar din punctul meu de vedere masina nu mai exista la vanzare pentru d-voastra!

O seara buna!
$$ilvviu
021 780 53 52 e nr pe care l-ai dat tu in postul Nr.10
DORTMUND
Atunci scuze, recunosc ca am fost bou!!! unsure.gif unsure.gif unsure.gif

Asta ar fi una, asadar am fost eu over-reacted din cateva motive ce tin de probleme personale, asa ca e vina mea!!!

A doua este ca masina nu mai este de vanzare DAAAAAR nu pentru ca am vandut-o ci pentru ca astazi a venit userul DACU din Tg.Mures ca sa o cumpere, l-am asteptat la microbuz, am plecat spre circa financiara sa facem actele, i-a placut cum merge masina, caldurica, caldurica, ne grabeam asa ca n-am mers in stilul meu molcom ci i-am cam dat talpica, motorul, cutia raspundeau excelent dar cand ne-am oprit si a inceput el s-o analizeze din punctul de vedere al tinichigeriei a ajuns la concluzia ca masina a fost lovita mai zdravan decat stiam eu, are inceputuri de rugina prin mai multe puncte si viitoarele reparatii vor fi costisitoare!

Cum n-am pacalit(asa zic eu!) in viata mea pe nimeni in afaceri de orice gen, retrag masina de la vanzare, nu ar fi corect sa o ia foarte ieftin un samsar fara scrupule si apoi sa o vanda vreunui tanar incepator care sa plece cu ea convins ca a facut afacerea vietii lui ca mai apoi sa planga la propiu cand il vor respinge la ITP sau tinichigii il vor usca de bani!!!

Masina va lua drumul Rematului, aveam o mare strangere de inima dar acum o duc fara remuscari, o sa vad ulterior ce fac cu bonul!

Il rog si pe userul DACUL, cu care dupa ce afacerea a cazut am mers si ne-am clatit ochii prin Centrul Istoric admirand funduletele... blush.gif .aaaa.. tongue.gif .adica cladirile vechi wink.gif si apoi ne-am cinstit la localul Triaj, sa posteze si el parerile din punct de vedere tehnico-tactic vis a vis de masinuta!!!

Asadar am pierdut 1500 RON dar am castigat un amic si un drum gratis de la gara din Tg.Mures biggrin.gif cu prima ocazie cand ajung pe acolo!!!

Sanatate si numai bine tuturor!!!
DORTMUND
Masina poate fi descompletata la Rematul de pe Strada Barsanesti, a doua la dreapta pe Iuliu Maniu cum se vine dinspre Pitesti.

Weekend placut tuturor! Multumesc pentru gazduire, se poate inchide linistit topicul!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.