Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Laguna si Mini
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Jurnal de Bord
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105
marian-j
Hopaaa!Esti in “Hauptstadt der Bewegung” ! wub.gif
Mistoc!Ce dreq faci acolo?Vezi ca Zyclon B se fabrica in alta parte! icon_mrgreen.gif

Nu-i cazul sa cauti in mod expres,dar daca te intalnesti cu ceva convenabil si nu deranjez prea mult,nu te-as refuza! rolleyes.gif

Plata la livrare(cu Mwt inclus,evident! biggrin.gif ) si poate reusim sa si stam la un pahar de vorba,ca n-am mai apucat sa sporovaim oleaca in tihna de nu mai tin minte! sad.gif
Spor si bafta!
IRONICK
QUOTE(Dodone @ 8 Dec 2013, 22:26)
Azi am dat prin Ocka (talcioc pentru necunoscatori) si am cumparat H7 OSRAM, din alea, "spargatoare dă noapte", cu +, doua bucati la 50 de lei, facute la Augsburg, Doicilandia. Mocăciune... zâc io...
*

De cateva luni a aparut si generatia urmatoare. Acum se numesc spargatoare de noapte nelimitate.
M.C.
QUOTE(marian-j @ 10 Dec 2013, 23:59)
Mai bine petrec acel timp cu batranul meu motan pe genunchi si cu o carte in mana,sau citind la gazeta. happy.gif
*


Sau reparind un fion. tongue.gif
Dar totusi,parca lipseste ceva dintre cele enumerate? intrebare.gif
Incerc si eu sa-mi aduc aminte,ca deh,avem cam aceeasi data de fabricatie. icon_mrgreen.gif
cdadan
QUOTE(hitman1234 @ 10 Dec 2013, 19:52)
la golf n-ai cum
...
dar la bemve mi-am pus lame bosch fara probleme
*


Leonul lui Shush e frate cu golful 5, nu cu bemveul.
Shush
No atunci cumpar de la reprezentanta sad.gif
andreig1982
cica au si magazin online volksparts
hitman1234
Ah, pai la golf am luat Champion, au aparut si pt asta, si sunt bunicele,au deja un an si au slava cerului vin si cu un sistem de adaptare pentru stergatoare universale in caz ca ti se rup la drum lung si te prinde torentiala..
Dodone
QUOTE(marian-j @ 11 Dec 2013, 00:28)
Hopaaa!Esti in “Hauptstadt der Bewegung” ! wub.gif
Mistoc!Ce dreq faci acolo?Vezi ca Zyclon B se fabrica in alta parte! icon_mrgreen.gif

Nu-i cazul sa cauti in mod expres,dar daca te intalnesti cu ceva convenabil si nu deranjez prea mult,nu te-as refuza! rolleyes.gif

Plata la livrare(cu Mwt inclus,evident! biggrin.gif  ) si poate reusim sa si stam la un pahar de vorba,ca n-am mai apucat sa sporovaim oleaca in tihna de nu mai tin minte! sad.gif
Spor si bafta!
*


Sunt cu sefu', la discutii da biznis cu partenerii germani. Din pacate, am avut doar o pauza de vreo ora la pranz, am dat fuga pe Straße, sa fac niste cumparaturi si niste poze.Muntii si localitatea sunt fabulosi. Nu am gasit nimic tentant in zona Autoteile.
Es tut mir leid, mein Freund.
In ultima decada a anului inchidem pravalia, poate facem o intalnire oldies cu newbie, sa sporovaim .Tschüß.
MyKe89
QUOTE(marian-j @ 10 Dec 2013, 08:51)
Ca sa obtii pe aparat un asemenea grafic al luminii,cu niste faruri mediocre ca ale legumei mele,chiar iti trebuie niste becuri de buna calitate!

Saptamana trecuta am fost si eu la reglaj si la fel mi-au iesit si mie graficele, cu becurile din fabrica (Osram simple, fabricate in octombrie 2000). Deci nu vad legatura cu becuri "delux". smile.gif
marian-j
Mai citeste inca o data fraza citata.Mai cu atentie de data asta!Vezi ca ti-a scapat un amanunt esential! wink.gif

<span class='edit'>12 Dec 2013, 09:54:</span>
QUOTE(IRONICK @ 11 Dec 2013, 01:21)
De cateva luni a aparut si generatia urmatoare. Acum se numesc spargatoare de noapte nelimitate.
*


Multam de info! smile.gif

<span class='edit'>12 Dec 2013, 09:59:</span>
QUOTE(M.C. @ 11 Dec 2013, 06:58)
Sau reparind un fion. tongue.gif
Dar totusi,parca lipseste ceva dintre cele enumerate? intrebare.gif
Incerc si eu sa-mi aduc aminte,ca deh,avem cam aceeasi data de fabricatie. icon_mrgreen.gif
*


Cu matale o sa ma ciorovaiesc in we! tongue.gif
Tre' sa-mi elaborez o strategie ca sa te musc de salvari,ca m-ai albit cu fionu' ala! sleep.gif
bucatzel
QUOTE(Dodone @ 11 Dec 2013, 22:37)
In ultima decada a anului inchidem pravalia, poate facem o intalnire oldies cu newbie, sa sporovaim .Tschüß.
*



Da' chiar. Dati-mi si mie un semn de viata daca se pune problema.
marian-j
QUOTE(Dodone @ 11 Dec 2013, 22:37)
[...]
Es tut mir leid, mein Freund.
In ultima decada a anului inchidem pravalia, poate facem o intalnire oldies cu newbie, sa sporovaim .Tschüß.
*



Chiar m-ar incanta maxim sa ne vedem undeva inainte de anul nou! wub.gif
Viel spass,mein herr!!
Tschusssss. imbratisare.gif
L.E.
Pai ce,credeai ca scapai sa nu te solicit,coane Bucatzele? icon_mrgreen.gif
b76bgaarh
scrieti si voi pe aici. daca e pe 27 dimineata ocolesc prin timisoara sa imi beau cafeaua cu voi.
marian-j
Notat!
Atata doar ca noi ne vedeam seara,ca in timpul zilei ni-s pe plantatii,care pe unde.
M.C.
QUOTE(marian-j @ 12 Dec 2013, 11:53)

Cu matale o sa ma ciorovaiesc in we! tongue.gif
Tre' sa-mi elaborez o strategie ca sa te musc de salvari,ca m-ai albit cu fionu' ala! sleep.gif
*



Chiar si week-endul viitor,ca atunci voi fi in tara ! 124.gif
Dar oricum,ne vorbim la telefon,nu scapi.Si nici conu' Marksman ! respekt.gif
marian-j
Bucuros sa stam de vorba!! biggrin.gif
Deci reusesti sa faci sarbatorile acasica la matale!Fain! smile.gif

Noah haideti sa va arat ceva! doh.gif
[attachmentid=1627922492]
Shush
Fix tie ti-a expirat ITP-ul ? smile.gif) Si fix de ziua mea biggrin.gif

Sper ca o duci pe platforma pana la statie happy.gif
marian-j
La multi ani,Sush draga! biggrin.gif
Asa se intampla:pantofaru' umbla cu ciubotele fara pingele si croitoru' rupt in cwr!'tu-ma-n pricepere de sclerozat! blush.gif
Evident ca o voi duce pe platforma!Pe platforma industriala Dimbovita,ca acolo am io plantatia! tongue.gif

Cat mai e,bre oameni buni,spaga la itp pentru o troaca mai batrana? ph34r.gif
bucatzel
Tot ii mai bine decat la altii, care s-au plimbat tot concediul cu asa ceva tongue.gif.
marian-j
Da,coane,da' matale esti aitist si esti,prin definitie,cu capul in nori.Sau in clouds,ma rog.
Da' io ce scuza sa-mi gasesc,cand asta fac toata ziua?! Ma ia groaza cand constat cu ce viteza mi se paradesc "ramii". blush.gif
corbex
@marian: 50 de marafeti
Spui din capul locului ce vrei.
marian-j
E mult,coane,da-i dreaq de hoti!O sticla de coniac nu le ajunge? unsure.gif
Si le spun ca vreau itpeu' repede si pe loc,nu cu blocaje rar sau alte marafeturi.Si nici sa nu indrazneasca sa ma intrebe de trusa,stingator sau triunghiuri ca n-am!
Shush
QUOTE(marian-j @ 12 Dec 2013, 19:07)
La multi ani,Sush draga! biggrin.gif
Asa se intampla:pantofaru' umbla cu ciubotele fara pingele si croitoru' rupt in cwr!'tu-ma-n pricepere de sclerozat! blush.gif 
Evident ca o voi duce pe platforma!Pe platforma industriala Dimbovita,ca acolo am io plantatia! tongue.gif
*



Prin 2009 am patit-o si eu. M-a intrebat la ITP :
- Cu ce ai adus-o ?
- Cu platforma
- Si unde e platforma ?
- M-a lasat la poarta si a plecat ca se grabea !

QUOTE(bucatzel @ 12 Dec 2013, 19:31)
Tot ii mai bine decat la altii, care s-au plimbat tot concediul cu asa ceva tongue.gif.
*



Am facut si eu un drum de la mare fara ITP datorita bazelor de date romanesti in care masina mea nu aparea si deci nu putea sa fac inspectia fara cartea masinii sad.gif
Dar aveam cat de cat o acoperire de la o statie de ITP, o hartie unde scrie treaba asta si ma trimiteau catre RAR Brasov.
marian-j
Ma fratilor,ma minunez cand vad cate prostii au in cap colegii mei!
Pai ce-l [s]fu[\s] regula grija pe ala de la itp cum ai adus matale masina la el in statie?Aia nu era treaba lui!Treaba mirifcului era sa-ti faca inspectia si atat!
gabize
QUOTE(marian-j @ 12 Dec 2013, 19:58)
Da' io ce scuza sa-mi gasesc,cand asta fac toata ziua?! Ma ia groaza cand constat cu ce viteza mi se paradesc "ramii". blush.gif
*


Coane, ori ești îndrăgostit, ori știi matale vorba aia românească: bătrânețile nu vin niciodată singure tongue.gif
Hai că glumim, da' și io după ce era s-o pățesc la fel cu vinieta și cu ITP-ul, m-am înscris aici, și mă anunță prin mail cu 15 zile înainte de a-mi expira docomentele.
corbex
Coane Marian! Vezi ca a pus Visu un clip, la telefoane, cu un mdel cum vrei matale.
cdadan
QUOTE(marian-j @ 12 Dec 2013, 18:47)
Noah haideti sa va arat ceva! doh.gif
*


group_pointing.gif

QUOTE(marian-j @ 12 Dec 2013, 19:07)
Cat mai e,bre oameni buni,spaga la itp pentru o troaca mai batrana? ph34r.gif
*


Habar nu am, da-l cred pe corbex. tongue.gif
corbex
Io am dat ca-mi ieseau noxele prea mici. tongue.gif Ieseau prin tobele alea si nu mai ajungeau la sonda. Restu-i mai brici ca un ford fovistic.
Markos
QUOTE(marian-j @ 12 Dec 2013, 20:10)
E mult,coane,da-i dreaq de hoti!O sticla de coniac nu le ajunge?  unsure.gif
*


Hai că deja ești bulangiu mad.gif
marian-j
Iarta-ma,coane,da' nu ma poci abtine! laugh.gif
Mor ce-mi place sa-ti trag arcul! radmasa.gif
Markos
Când fac 10 ani de forum o să vă povestesc cu coniacu
gabize
QUOTE(Markos @ 12 Dec 2013, 23:19)
Când fac 10 ani de forum o să vă povestesc cu coniacu
*


nu fii timid blush.gif
b76bgaarh
implica administratori sau uber moderator?
corbex
Nici vorba. Povestea e simpla. S-a machit cu coniac, dupa care a nimerit la Reno Butic. Fiind luat de val, i-au bagat aia pe git un Megan. De atunci injura non stop.
marksman
@corbex: sa nu zici ca de fapt urmarea sa-si cumpere tractor de la fauve tongue.gif
corbex
Nu urmarea nimic, n-au vrut doi taximetristi sa-l ia si i s-a pus pata. Cu motorina-i alta poveste.
l@u
QUOTE(l@u @ 3 Sep 2012, 18:17)
Astazi pe la 14.00 nu stiu ce dreaq imi vine sa ma uit in certificat si cand colo ce sa vezi itp-ul expirat de 2 luni  hiptnotizat.gif .Am fugit acasa ,am luat cartea si direct la itp.
*




Stai calm nenea Marian, nu esti singurul ! smile.gif
turbodxman
QUOTE(marian-j @ 12 Dec 2013, 19:07)
Cat mai e,bre oameni buni,spaga la itp pentru o troaca mai batrana? ph34r.gif
*



In ultimii 10 ani n-am fost nevoit sa dau spaga la ITP la nici una din ale mele si nici nu mi-au frecat nervii cu nimic referitor la o neregula a danselor. blush.gif
cj98czh
QUOTE(marian-j @ 12 Dec 2013, 19:07)
Cat mai e,bre oameni buni,spaga la itp pentru o troaca mai batrana? ph34r.gif
*




Mariane, te trimit eu la cineva de incredere pentru ITP la TM.

Spune-i doar ca ma cunosti, ca altfel am auzit ca este al dracului si nu-l iei decat cu masina in perfecta stare.

Ai mai jos datele de contact:

http://www.reno.ro/index.php?showuser=33245

Spor!
marian-j
Adica io centrez si to io dau capu',ha?Nu-i kosher,coane. rolleyes.gif


QUOTE(gabizegrean @ 12 Dec 2013, 21:12)
Coane, ori ești îndrăgostit, ori știi matale vorba aia românească: bătrânețile nu vin niciodată singure   tongue.gif
[...]
*


Tu quoque, Brute, fili mi? sad.gif
Pana acum cativa ani primeam calendare Playboy.
Amu incep sa capat cadouri "tematice"! mad.gif
[attachmentid=1627922614]
corbex
Invidiosi. Nu-i lua in seama.
marian-j
Ai dreaq de simpatici,cu invidia lor cu tot! sleep.gif

QUOTE(l@u @ 13 Dec 2013, 12:28)
Stai calm nenea Marian, nu esti singurul ! smile.gif
*


Eh,vorba lu' MuciX:...ma uit in jur si capat curaj! laugh.gif
b76bgaarh
vorba aia, bar de bosorogi.
Dodone
...unde gasesti la toiletă automat cu pamperși pt. adulți, la pret cu discaunt. Incarcarea bateriilor pt. tricicleta cu scaun e inclusa in consumatie. Fiecare loc de la bar (1 m. inaltime) are priza.
corbex
Toaleta?Ce sa faci acolo? Toata lumea are pantaloni.
marian-j
Boooon.
Am rezolvat si cu itepeu'!
Primasi data am fost de am batut niste matanii. rugaciune.gif
[attachmentid=1627923167]
Apoi am batut sfios la usa astora:
[attachmentid=1627923168]
Frontozoaica a intrat maiestoasa pe fluxul de inspectie si a trecut,gratioasa ca o zana,toate probele. wub.gif
Deci:
[attachmentid=1627923169]

Recunosc ca am dat si o mica spaga la inspector,aceasta constand intr-un paharel de cafea de la automatul din colt. happy.gif
In Mai,anul viitor,urmeza pisoiu'.Sper sa nu uit iara! blush.gif
hitman1234
barem de-ai fi primit palinca si carnati ca remes sleep.gif
gabize
QUOTE(marian-j @ 16 Dec 2013, 18:43)
Primasi data am fost de am batut niste matanii. rugaciune.gif
*


Da ce-ți făcură??? ohmy.gif
marian-j
QUOTE(Markos @ 13 Dec 2013, 16:14)
M-am hotarat, îi cumpar diseara niste lichid de parbriz.
*


Pfoaa,coane Markos,pai io te stiam de boier cu dare de mana si cu baierile pungii deschise larg.
Asa rau merge cu citricele,de ti-au crescut arici prin buzunare? Pai numa' o amarata de zama merita fieru' de Mos Craciun? sad.gif
Te-ai cam burzuluit matale oleaca,atunci cand am pomenit de ambreiajul legumei.E adevarat ca in aceiasi fraza a aparut si cuvantul "coniac",dar a fost "absolut nevinovata" alaturarea. rolleyes.gif mincinos.gif
Frontozoaica mea are in portbagaj un cadou ceva mai substantial!Si de Mos,si pentru faptul ca nu s-a lasat picata la itp! wink.gif
Iaca:
[attachmentid=1627923170]

Bun,lasand gluma de-o parte;de cand s-a racit vremea,cand debreiez se aude un "pac",clar si distinct.Numai la debreiere si nu tot timpul.Masina se comporta absolut normal,cablul nu "agata"(l-am scos de pe furca si am verificat),nu exista probleme de debreiere/ambreiere,nimic.Atata doar ca pacane din cand in cand,si chestia asta ma enerveaza la neuron!
Am cercetat de unde vine acel zgomot,si am ajuns la concluzia ca provine din cilindrul de plastic de pe traseul cablului de ambreiaj,adica acela ce adaposteste mecanismul de autoreglare.
Ca sa nu fiu prins cu izmenele in vine,mi-am cumparat un cablu nou si dupa sarbatori il schimb.Asta daca nu crapa intre timp.
Marca cablului cumparat nu mai are rost s-o precizez. happy.gif
Atata doar ca le-am pus in vedere(clar si raspicat!) celor de la magazin,ca daca imi aduc un cablu meid in RPC, NU-L IAU!
Din fericire,nu a fost cazul. smile.gif
[attachmentid=1627923171]

<span class='edit'>16 Dec 2013, 20:31:</span>
QUOTE(hitman1234 @ 16 Dec 2013, 18:52)
barem de-ai fi primit palinca si carnati ca remes  sleep.gif
*


Rectificare!Era vorba de caltabosi! tongue.gif

QUOTE(gabizegrean @ 16 Dec 2013, 19:26)
Da ce-ți făcură??? ohmy.gif
*


Pai ce sa-mi faca?Trei insi au ajuns la concluzia ca leguma e apta sa-si continue existenta.
Btw!Cred ca va trebui sa-mi invat frontozoaica sa graiasca in ungureste!O fac poliglota! sleep.gif
Daca-mi ies pasentele,pe la final de februraie 2014,va vizita Tg.Mures-ul.
andri1940
Coane Marian, chestia cu pacanitul cablului de ambreiaj o auzeam si eu uneori. S-a rezolvat abia luna trecuta cu schimbul kitului de ambreiaj, acum se apasa pedala mai usor decat acceleratia. Sper sa nu fie si la tine la fel.

La mine discul nu era uzat, ci placa de presiune si rulmentul huruia un pic si de aceea am decis sa iau altul. Pont: se potriveste la fix kitul de ambrieaj pe original de la Logan 1.6 16v.



This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.