Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: O mica iesire
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Diverse - Dacia SuperNova
Maskatu
Ca tot ma bateti toti la cap cu o iesire "afara" (din Bucuresti), m-am gandit sa fac primul pas spre acest lucru.

Ideea este in felul urmator: Probabil nu multi vor putea sa isi permita financiar sau ca si timp, sa stea o noapte pe undeva, asa ca pentru inceput mergem pe "excursie de o zi".

Nu ma incanta sub nici o forma imprejurimile bucurestiului gen padurea cernica sau mai stiu eu ce adunaturi de genul.

Traseul va fi de cel putin 100 km dus + retur.

Ca si trasee, din ce am reusit sa parcurg in ultima perioada si as recomanda, m-am gandit asa:

1. Bucuresti-cheia (spre cheia cine a fost stie ca sunt zone foarte mari unde poti sa tragi masina sa faci un gratar, sa bei un suc) ~ 133 km
2. Bucuresti-predeal/sinaia/busteni (cam comun dar este doar o idee)~126 km
3. Bucuresti - barajul paltinu (~110km) zona superba

Ar mai fi cateva zone foarte frumoase inspre slanic-valea doftanei-valenii de munte, dar ramane de discutat.

Plus alte trasee dar sar de 150-180 km si deja pierdem mult timp pe drum. In principiu se va merge in coloana, si pana ne organizam sper sa facem rost de statii pmr, adica dinalea de bat 3-4 km in camp deschis. Ar trebui sa fie suficiente...

Nu deschid acest topic la intalniri pentru ca ar iesi prea mare haos, asa aici ne stim cat de cat intre noi, mai ales de la intruniri.

Ca si data sa zicem un weekend din iunie. Ideea este sa fie cel putin 4-5 masini altfel nu merita iesirea.

edit: cine crede macar 50% ca ar putea ajunge, este rugat sa se treaca pe lista, si sa treaca si week-endul/week-endurile din iunie in care ar putea veni.

1.Mask (orice weekend din iunie) - daca intervine ceva, anunt din timp
fuzzzy
+1 (ma incanta toate variantele insa pe la Paltinu nu am mai ajuns de ceva timp, si regret lucrul asta)
Maskatu
Cam asa arata zona acum doua saptamani. Drumul nu este foarte excelent (102L) dar acceptabil.
Ryco1
O intrunire nationala de Supernovisti nu ar fi posibil ?Sa discutam si sa alegem o locatie. salut.gif
and_rei
ma incanta ideea.daca sunt liber in ziua propusa de voi vin cu cea mai mare placere biggrin.gif
Maskatu
Tu erai pe lista oricum. Altcineva? Nimeni? Anul trecuti vroiati vreo 15 oameni, si acum nu mai vrea nimeni? Nasol.
and_rei
gratar am eu.carne voi radmasa.gif
robert1991
daca primiti si un logan sau o fabia poate vin si eu smile.gif nu promit nimic .. daca nu se intersecteaza cu sesiunea , sau daca lucrez nu pot veni ! deci inca nu promit nimic !
Maskatu
Daca in cateva zile nu se mai anunta macar 3-4 super novisti din gasca de la intrunire, topicul se sterge.
fuzzzy
@robert1991: sa stii ca suntem foarte stricti cu prezenta. Daca nu ne mituiesti macar cu cate un mic si un carnacior afumat de persoana nu te primim! tongue.gif
Ampt
Si o Breaza ar fi de luat in seama !
Maskatu
E o idee si asta dar nu prea cunosc locuri de campare prin zona. Banuiesc ca totusi sunt...
nelu_71
Poate sa vina oricine ????
and_rei
logic.toti sunt bine veniti
donlucyan
haideti ma nu mai faceti nici o excursie ,ar fi frumos daca ati veni pe aici pe la mine adica slanic-valea doftanei-valenii de munte, sa va arat niste zone furmoase,in care am putea sa mergem pe jos ,adica din valnii de munte smile.gif happy.gif
Maskatu
N-ai cu cine domne. Toata lumea este ocupata sau/si nu are bani.
donlucyan
asa este dar poate intro zi veti face o excursie,zic eu. smile.gif
Razvan_Ionut
chiar mi-ar place si mie o iesire la aer liber si la un gratarel biggrin.gif
Maskatu
Maine poimaine vine zapada, si voua vi s-a facut de gratar. biggrin.gif
adi_timisoara
Eu unu as iesi la garatar chiar si pe zapada sau la o intalnire ...pacat ca ne desparte distanta.
and_rei
eu am mai zis sa facem o iesire la peste ;;)
fuzzzy
N-ai tu idee cat am prins in duminica aia! smile.gif))) Dar serios acuma, e foarte probabil sa facem ca anul trecut sau celalalt an..... deci count me out... exceptie facand vreun liber fix in ziua cu pricina.
donlucyan
mai e pana vine zapada oho,ar fi frumos ,eu unu sunt de acord sa merg ,si mai am niste preieteni cu supernova care ar putea sa vina si ei,acum sa va hotarati sleep.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.