Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ajutor spray TE61F Blue AZUR
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Diverse - Dacia Solenza
kid_by2000
Va rog ajutati-ma in urmatoarea problema:M-am pus sa vopsesc oglinizile de la solenza din dotare.Toate bune si frumoase dau sprit chit,tot ce trebuie cand ajung la faza cu vopstiu nu gasesc spray la culoare.Va rog cine stie de unde pot cumpara din Timisoara un spray Blue Azur codul TE61F sau daca are cineva de prin alta localitate sa imi faca rost bineinteles pe bani.Multumesc
justmechiry
Daca nu gasesti spray la culoare , te poti duce sa-ti cumperi vopsea pe culoare . Nu ai nevoie de mai mult de 100 ml , si o poti vopsi cu un compresor la tine acasa, sau la o vopsitorie . Nu poate sa ti ceara prea mult pentru 2 oglinzi .
ramsen
eu am gasit codul vopselei la Carrefour
bogdanmardare
@kid_by2000: cauta un magazin care prepara vopsea, trebuie sa gasesti unul in Timisoara (imbuteliaza si la spray).
Si eu am cumparat un spray Sinto din Carrefour, sa vopsesc peretele dintre baterie si motor si imi pare rau ca am dat banii pe el. Culoarea din spray este mai roscata, nu seamana de loc cu culoarea masinii (seamana bine de tot cu cea de pe capac, de altfel). Daca tabla nu era in compartimentul motor, putin vizibila, ma ofticam rau ca am vopsit-o (si asa ma oftic, dar o sa o re-vopsesc).
Am fost la un magazin care prepara vopsea, si vopseaua preparata acolo dupa cod este aproape identica la nuanta cu cea in care este vopsita masina (am re-vopsit cu ea cochiliile de la oglinzi, sarise un pic vopseaua de pe ele). Pun si poze cu sprayul si cu culoarea rezultata (piesa vopsita este cea in care intra plasticul de la furtunul de aer).
kid_by2000
nu gasesc niciunde la magazinul care prepara vopsele mi-a cerut pentru 100G 50ron si plus de asta ma mai costa in 50-60 sa le vopsesc la cineva...asa ca prefer sa caut vopsea la spray casa mi le pot face singur..
totaldeacord
bogdanmardare...la ce foloseste butonul acela incercuit in poza.
are si tata la o super-nova recent cumparata si nu stiu la ce foloseste.
are unul la capota si unul la hayon.

sper sa nu se supere adminul de intrebare:D...daca se considera offtopic il rog sa stearga mesajul...
sorin1983
la alarma. contact deschidere capota.
totaldeacord
ok. ms. se pare ca cel de la care a luat tata masina a oprit alarma:(

ms de informatie... ma gandeam ca sunt de la ceva gen...atentionare usa deschisa...desi nu prea iti uiti capota deschisa:)) biggrin.gif
aluibasarabeanu
Ca sa nu mai deschid alt topic.As dori sa imi vopsesc singur, cu spray, usa de la masina.Imi puteti spune cum procedez.Gasesc sprit chit la spray?Trebuie sa matuiesc vopseaua inainte de sprit chit?Cu ce fel de smirghel?Mai dau vre-un lac peste vopsea?Am gasit spray la culoarea masinii dar oare so potrivi la nuanta?Atasez si o poza cu masina
totaldeacord
nu te baga sa vopsesti singur. nu va iesi ca restul masinii. mai bine da un ban si fa-o intr-un service la cuptor...sparayul tot o sa iti strice aspectul...
aluibasarabeanu
AM GASIT UN vopsitor cu preturi rezonabile asa ca o sa o fac la el.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.