Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Un sfat va rog in legatura...
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
dacia_amg
Sal'tare! smile.gif

Azi am observat ca din fetele usilor spate (una mai mult ca alta) incep sa se dezlipeasca sad.gif niste chestii cu plush pe ele:

[attachmentid=1627719178] [attachmentid=1627719179] [attachmentid=1627719180] [attachmentid=1627719181]

Imi puteti recomanda un lipici si o procedura de lipire care sa functioneze cat mai aproape de 100%?

Sar'mana!
Markos
Baga niste aracet.
dacia_amg
Oare?
Markos
Garantat.
Merced
Ce-i asta, Ford?
dacia_amg
...verbal? biggrin.gif Maclavaisu' asta parca se pune la mobila si pe vremuri in var, nu?

5 May 2011, 19:35:
QUOTE(Merced @ 5 May 2011, 19:34)
Ce-i asta, Ford?
*



Nu, o chestie dezlipita de pe panoul unei usi... tongue.gif blush.gif

5 May 2011, 19:35:
Nu-i Ford, e ceva german...
Markos
Suzuki?
kum
TDI? nedumerire.gif
C a t a l i n
Prenadez. Iar mașina e Opel. Astra parcă.
vallyyy
Moment Universal e foarte bun in cazul tau , costa fix 8 lei,aplici ,lasi 15 minute si apoi unesti suprafetele .......un lipici iarasi genial este Cyanofix ,dar nu l-am incercat pe suprafete de genul , Picatura si alte rahaturi sunt frectie pe langa asta
Markos
Da' cu ciungă nu merge? nedumerire.gif
dacia_amg
QUOTE(vallyyy @ 5 May 2011, 19:39)
Moment Universal e foarte bun in cazul tau , costa fix 8 lei,aplici ,lasi 15 minute si apoi unesti suprafetele .......un lipici iarasi genial este Cyanofix ,dar nu l-am incercat pe suprafete de genul , Picatura si alte rahaturi sunt frectie pe langa asta
*


Cat trebuie presate suprafetele cu Moment?
Markos
Scrie pe tub. Alte întrebari?
kum
QUOTE(Markos @ 5 May 2011, 20:41)
Da' cu ciungă nu merge? nedumerire.gif
*


Doar in par! sleep.gif
dacia_amg
QUOTE(C a t a l i n @ 5 May 2011, 19:37)
Prenadez. Iar mașina e Opel. Astra parcă.
*



[attachmentid=1627719197]

QUOTE(Markos @ 5 May 2011, 19:45)
Scrie pe tub. Alte întrebari?
*



Nu. Multam de raspunsuri.

PS: dnule grec, nu va retine nimeni pe topicul acesta... blush.gif
vallyyy
QUOTE(dacia_amg @ 5 May 2011, 19:42)
Cat trebuie presate suprafetele cu Moment?
*



Aplici si lasi 15 minute dupa ceas ,le-ai presat 10 secunde si aia e , acolo raman , in cazul tau pe acolo cred ca trebuie doua tuburi tongue.gif
dacia_amg
QUOTE(vallyyy @ 5 May 2011, 19:51)
Aplici si lasi 15 minute dupa ceas ,le-ai presat 10 secunde si aia e , acolo raman , in cazul tau pe acolo cred ca trebuie doua tuburi  tongue.gif
*


No problem ca trebe mai multe tuburi, numai sa nu ma tina cu mainile presate pe masina prea mult, ca mi se pune carcel...
C a t a l i n
Mda am supraestimat BMW când am crezut că doar Opel poate să pună așa butoane atât de ergonomic.
vallyyy
QUOTE(dacia_amg @ 5 May 2011, 19:52)
No problem ca trebe mai multe tuburi, numai sa nu ma tina cu mainile presate pe masina prea mult, ca mi se pune carcel...
*



Nu se pune problema de asa ceva .Daca il lasi un sfert de ora mai mult de 10 secunde nu presezi , daca incepi dupa 5 minute de la aplicare fi sigur ca o sa stai sa presezi pe el pana se intareste

QUOTE(C a t a l i n @ 5 May 2011, 19:53)
Mda am supraestimat BMW când am crezut că doar Opel poate să pună așa butoane atât de ergonomic.
*



Si la golf din ce am vazut e valabila treaba
Asi
Sau poxipol?
ady77
Patru-cinci cuie de 10, maxim 15, fac minuni.
yoncv
Dibluri, nu cuie, ca alea ies wink.gif
bmwh548
QUOTE(Asi @ 10 May 2011, 10:05)
Sau poxipol?
*



Nu-ti convine din cauza raportului cantitate/pret, cred ca ar trebui 2-3 cutii acolo, plus vreo 2 prieteni care sa te ajute (poxipolul se intareste repede, nu ai timp sa prepari celelalte cutii inainte sa se usuce prima).
Marty

Bre, eu am lipit cu prenandez o protectie pe plafonul masinii. Haios e c-a si tinut. 04.gif
G I M
Prenandezul e perfect pt ce iti trebuie, numai ca o sa miroasa putin cam urat in masina.
Lostboy
De miros o să scapi în perioada asta pentru că e cald și poți aerisi mașina mai mult. Pe lângă asta, nici nu e suprafață mare. Eu am lipit pâsla de fața de ușă (la ambele portiere față) și mai mult de o săptămână nu a ținut mirosul.
dacia_amg
Am lipit cu Moment Universal... cine mi l-a sugerat mi-a zis sa iau 2 tuburi, asa ca am luat 2 mari si n-am consumat decat jumatate din unul si am pus asa de mult incat aproape ca curgea... in unele locuri a trebuit sa "intervin" cu carpa...

Am senzatia ca totusi nu s-a prins pe toata suprafata - care NU este dreapta, iar capitonajul acela exterior cu plus pe el este dintr-un plastic destul de greu flexibil - de unde si problema ca trebuia mulat pe o suprafata curba.

Am aplicat lipiciul pe ambele suprafate, le-am lasat la uscat fix 15 minute apoi am presat suprafetele vreo 5 minute.

In orice caz, acum sunt prinse. Nu stiu cat de bine (n-am de gand sa trag de ele ca sa vad) si nu stiu cat o sa tina... Ramane de vazut.

Multumiri in mod special lui vallyyy, dar nu numai.
kum
QUOTE(dacia_amg @ 10 May 2011, 17:26)
Multumiri in mod special lui vallyyy, domnului Markos dar nu numai.
*


Vezi ca uitasesi pe cineva! Te-am corectat io! mellow.gif
DannyY
QUOTE(Marty @ 10 May 2011, 12:55)
Bre, eu am lipit cu prenandez o protectie pe plafonul masinii. 04.gif
*


Mai bine nu mai dadeai cu capul si nu mai era nevoie... tongue.gif
Marty
Tinind cont de faptul ca e vorba despre un carton ce se afla intre trapa si luneta, cred c-a fost deranjat de niscai actiuni produse pe bancheta din spate. Oricum, ce era cel mai haios e ca atunci cind deschideam trapa, iesea cartonu' ala de sub tapiterie si-mi bloca partial luneta.
DannyY
Daca lasai tocurile-nfipte-n el, nu se mai misca...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.