Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: reparatie repartitor caldura
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
tyk_19
saluatare de curand am desfacut bordul cn 4 de la injectatata mea si as vrea sa-mi rezolv problema repartitorului de caldura nu stiu ce are de nu merge pe pozitia grilelor din fata ce am observat este faptul ca aatunci cand actionez pozitia corespunzatoare da ssa se deschida dar nu are suficienta putere .
sa fie oare de la furtunase sau de la supapa de vacuum din bord ca as vrea sa o repar inainte de a monta din nou bordul

si inca ceva daca tot am scris topicul asta mi-am pus inchidere centralizata si vroiam sa stiu ce pot face cu trecerea din stalp la usa adica ce pot pune ca protectie pentru a nu intra apa sau alte alea
fullhouse
Verifica mai intai daca capsula corespunzatoare aeratoarelor centrale e buna. Pentru asta dai jos cutia de acte, si prin gaura ramasa te uiti undeva in stanga sus, acolo vei da de acea capsula. Demontezi furtunul din capatul ei, apoi o incerci sa vezi daca tine vacuumul. Daca nu tine atunci ea e de vina, o dai jos, o desfaci, localizezi unde-i sparta membrana si o vulcanizezi tu cu ceva, sau cumperi una noua. Daca tine vacuumul atunci de vina e repartitorul de vacuum, care trebuie schimbat, ala nu cred ca se poate repara. In felul asta poti controla toate capsulele, bafta multa
tyk_19
mersi mult fullhouse chiar desfacusem acesta capsula vacumatica si am constatat exact ce ai spus si tu membrana era piscata si de aceea nu merge ma duc sa vad daca gasesc aceasta membrana de cumparat daca nu incerc sa o vulcanizez

si in legatura cu a doua problema : mi-am pus inchidere centralizata si vroiam sa stiu ce pot face cu trecerea din stalp la usa adica ce pot pune ca protectie pentru a nu intra apa sau alte alea
fullhouse
Eu pe stalpii din fata am de cand am luat masina niste dopuri, sau mansoane de cauciuc, cu o gaura in mijloc, exact pentru treaba asta cred. Eu nu am nici boxe in usi si nici inchidere centralizata, asa ca au ramas intacte pana acum. Nu stiu daca gasesti in magazine, dar la dezmembrari ar trebui sa gasesti
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.