Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Dacia Solenza
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
nWo
A venit vremea sa vand masina din semnatura. Este vorba de o Dacia Solenza fabricata in anul 2004, model Confort. Eu sunt al doilea proprietar, dar masina este condusa mai mult de sotia mea. Motivul vanzarii este acela ca sotia doreste ceva cu servodirectie, aceasta neavand asa ceva.
Masina are putin peste 83.000 de km, iar la 81.000 de km (adica in ianuarie) i-am schimbat toata directia, bucsi, pivoti, amortizoare fata si spate Bilstein, flanse amortizoare fata si rulmentii axiali, placute frana, caseta directie complet cu bielete si capete de bara, astfel ca masina nu bate, nu troncane. Toate piesele montate sunt noi si de origine. Masina nu are carte service deoarece primul proprietar a pierdut-o sau nu a dorit sa mi-o ofere. Distributia a fost schimbata in 2008 la reprezentanta si totodata s-a schimbat si pompa de apa, astfel ca urmatoarea schimbare a acesteia va avea loc anul viitor in luna octombrie (la 4 ani). Tot in luna octombrie a fiecarui an executam schimb de ulei cu Elf 10W40, si filtre. O data la 2 ani schimbam si uleiul in cutie. Ultima schimbare a acestiua a fost in octombrie 2010. Toate aceste operatii se efectuau la un service din oras, nu la reprezentanta (mai putin distributia), din motive financiare (adica la reprezentanta e mai scump).
Culoarea este bleu marine, iar motorizare este cea de 1.4 MPI 75 CP.
Pe langa dotarile standard ale variantei confort, i-am adus unele mici imbunatatiri cum ar fi: alarma, proiectoare ceata, maneta schimbator de viteza si frana de mana imbracate in piele, radio CD cu MP3 Panasonic cu telecomanda si 4 boxe JBL.

Pretul ar fi 8.500 lei negociabil, bineinteles.
Telefon : 0766/673.945

Scuzati calitatea pozelor. Sunt facute cu telefonul, dar la cerere pot sa fac altele mai clare.

nWo
Anunt valabil.

Mentionez ca dupa fiecare drum, masina este parcata in garaj. As dori sa specific faptul ca nu suntem fumatori, astfel ca in masina nu sa fumat niciodata, deoarece nici primul proprietar nu era amator de tutun si tigarete.
nWo
Up.
nWo
Am uitat sa specific faptul ca are ITP valabil pana in luna iunie 2012.

UP !!!
nWo
sus
nWo
sus
nWo
Up
nWo
sus
nWo
Anunt valabil.
Pret negociabil.
br0klyn
Salut,

As fi interesat de masinutza ... Spuneti'mi si mie de unde sunteti si daca masina a fost lovita, ceva accidente ?

Pretul se mai negociaza sau e batut in cuie ?


Stima.
george_scala_2004
0766/673.945
BluBear
Cum nu are servo.A mea e acelasi model si are.
sorin1983
poate ca optiune... la noi confort a fost inteles sa ai inchidere centralizata biggrin.gif
nWo
Modelul Confort are fata de modelul Europa, urmatoarele "dotari" in plus:

- inchidere centralizata din cheie (una din chei este telecomanda pt inchidere si are dupa caz, unul sau doua butoane......la mine e varianta cu doua butoane)
- radio casetofon si doua difuzoare in usile din fata
- bricheta
- turometru si indicator temperatura
- avertizor sonor la uitarea luminilor aprinse (modelele incepand cu anul 2004)
- airbag volan (modelele incepand cu anul 2004)
- bare vopsite in culoarea caroseriei (cred ca tot dupa 2004)
- ranforsari in usi.

Din cate am inteles au fost fabricate in anul 2005 unele modele confort cu servo si AC. Pana atunci acestea erau doar optionale.

Astfel ca, acesta este motivul pentru care masina nu are servodirectie.

Masina se afla in loc. Salonta din jud. Bihor.
nWo
valabil
nWo
Poze noi.

Masina se apropie de 84.000 de km.

Stare foarte buna, dupa cum se vede si in poze.
nWo
UP !!!

Vopsea originala, nepolisata niciodata. Prezinta toate micile zgarieturi acumulate in cei 7 ani de "viata", respectiv, cei 5 ani de cand sunt proprietar. Zgarieturile sunt foarte fine, asfel ca in urma unei polisari profesionale, acestea dispar imediat.

Am dorit sa o polisez inainte de vanzare, dar pretul si timpul necesar acestei operatii m-a facut sa renunt. Pretul cerut era de 250 de lei si trebuia sa le las masina doua zile. Ziceau ca de atat timp au nevoie pt a face o polisare de calitate, la care ei ofera garantie 6 luni.

Inca cateva poze care nu am reusit sa le postez ieri din lipsa de spatiu.

25 May 2011, 08:08:
Semnam si azi condica si dam UP-ul aferent.
nWo
Sus cu Solenza !!!
nWo
sus
nWo
Inca odata sus
nWo
Inca valabil
nWo
83.986 km acum

S-ar putea ca azi sa atingem pragul de 84.000 de km.

UP !!!
nWo
84.000 km impliniti.

Asteapta proprietar nou...
Takashi
Te intereseaza schimb+diferenta cu masina asta:
Clio
nWo
Multumesc pentru oferta, dar am achitat avansul pentru noua masina.

Frumoasa masina, bafta la vanzare
Takashi
Multumesc,bafta la vanzare
nWo
Stare foarte buna.

Nu necesita investitii majore pana in octombrie 2012 cand se schimba distributia si pompa de apa. Pana atunci doar ulei si filtre.

Toata directia, suspensia si planetarele sunt noi, asa ca la acest capitol nu vor fi necesare investii o buna bucata de timp.

Pret negociabil.
nWo
Inca o data sus

7 Jun 2011, 09:53:
Inca valabil
nWo
SUS
nWo
UP!
nWo
Valabil !!!
nWo
Sus
nWo
Masina tocmai a trecut printr-un proces de polishare din care a iesit cu brio.

Nu mai prezinta nici o zgarietura. Arata extraordinar.

Asadar, pretul creste la 9.000 lei negociabil.

nWo
sus
nWo
Poze noi.

UP !!!
nWo
sus
nWo
up si azi
nWo
valabil
nWo
up

29 Jun 2011, 13:42:
sus din nou
nWo
UP !
nWo
SOLD !!!

TOPIC CLOSED !!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.