Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: problema la cutia de viteza
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
poncho
Am desfacut capacul din spate de la cutia de viteze cu 5 trepte si mi-a cazut o bila si nu stiu de unde e. Va rog sa ma ajutati ca am ramas blocat !!!
nikuniku
bila aia este de blocarea treptei a5a ca sa nu intre in viteza in timpul mersului,e greu de pus la loc daca nu stii unde vine pusa,ca sunt2 tipuri de cutii,unele au o flansa de metal intre capac si cutie,si altele au flansa de aluminiu si este prinsa in cutie,de care cutie ai??
poncho
flansa e de aluminiu. Bila intra in cautator acolo ? Cautatorul are si el bila cu arc cumva ? Bila de siguranta pentru treapta a V-a este montata in capacul cutiei si o actioneaza o patina de la calculator si acelasi tip de bila este cazuta, de unde poate sa fie ? din capatul cautatorului la nuca sau de la furca sincronului de la axul de la treapta a V-a care vine in capac? Cand trag axul in sus se vede degajarea.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.