Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Parcare langa aeroport Baneasa
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
yoncv
Ma intereseaza sa parchez masina in apropierea aeroportului Baneasa, 7 zile la inceputul lunii iulie. Stie cineva o parcare sigura (pazita, ingradita etc.) dar nu prea scumpa?
Eventual sa fie deschisa non-stop (ajung dimineata pe la 6).
Sau daca aveti alte propuneri, unde as putea lasa masina in siguranta o saptamana?
corbex
Cre' ca-n fata biroului lui Marty icon_mrgreen.gif Saptamina aia nu mai vine cu masina. Da' o lasi cu rezervorul plin.
C a t a l i n
La Otopeni e o astfel de parcare. Băneasa nu prea e aeroport, mai mult autogară așa...
yoncv
O fi autogara, dar Blue Air de acolo zboara...
Am vazut varianta Otopeni, cica e si la Baneasa parcare, dar e 200 RON/saptamana.
Alte variante?
vijelie
ikea, e moca
yoncv
Stiu ca e moca, dar e deschisa la 6 dimineata? Si o mai gasesc la intoarcere? Preferabil intreaga rugaciune.gif
vijelie
Io nu-mi amintesc sa fi vazut vreo bariera.
corbex
Unele dintre supermarketuri s-au smecherit, evacueaza parcarea noaptea.
Markos
QUOTE(vijelie @ 13 May 2011, 12:08)
Io nu-mi amintesc sa fi vazut vreo bariera.
*


Sper sa nu te vedem la stirile de la ora 5, pupat de vreun accelerat frustrat.gif
vijelie
S-a bagat linie de cale ferata intre dn1 si ikea si nu stiam eu? ohmy.gif
Marty
QUOTE(yoncv @ 13 May 2011, 11:59)
Stiu ca e moca, dar e deschisa la 6 dimineata? Si o mai gasesc la intoarcere? Preferabil intreaga  rugaciune.gif
*

Parcarea subterana de la mall e deschisa non-stop, adica n-are nici macar o bariera.

QUOTE(corbex @ 13 May 2011, 12:10)
Unele dintre supermarketuri s-au smecherit, evacueaza parcarea noaptea.
*

In parcarea aia de la mall sunt cel putin 10 masini cu prafu' pe ele de un deget.
yoncv
Este varianta de luat in seama, dar asa devreme dimineata gasesc un taxi la mall care sa ma duca doar pina la aeroport? Ca nu pot s-o iau pe jos cu bagaje, Google Earth imi arata 1,6 km distanta.
corbex
E o inmuietoare de posmagi linga pasaj.
Daca-i spui unui taximetrist, la ora aia, ca vrei sa te duca 1 km, da cu masina peste tine.
yoncv
Pai asta ziceam si eu sad.gif
Mai am si varianta sa vin cu trenul. Dar e mai confortabil si sigur cu masina, trenurile au intarzieri imprevizibile.
C a t a l i n
Bă nene, bani pe parcare nu vrei să dai, departe de aeroport nu vrei să fie, la taxi nu vrei să plătești mai mult decât cei 1,62 Km, avion la scară nu vrei?
Markos
oltean, deh.. sleep.gif
corbex
Lasi masina mai in oras si iei un autobuz/troleu care te lasa in poarta aeroportului. Mi se pare varianta cea mai convenabila. O masina sta mai in siguranta intre alte citeva zeci, chiar daca-i pe strada.

13 May 2011, 12:56:
QUOTE(C a t a l i n @ 13 May 2011, 12:53)
avion la scară nu vrei?
*


Avion nu, dar un vapor ar merge.
yoncv
Catalin, n-am spus ca nu vreau sa platesc la taxi, dar in Craiova exista cazuri in care taximetristul pur si simplu refuza cursele scurte (desi n-are voie, din cite stiu).
Si n-am spus ca vreau sa parchez gratis.
Oricum, cu parcarea pe strada sunt patit. Mi-a fost sparta masina in Bucuresti ziua, in zona foarte circulata (in fata spitalului Marie Curie), de asta as prefera o parcare pazita. Daca nu gasesc o varianta convenabila, ori vin cu trenul, ori ma aduce cineva de acasa cu masina.
neumann
QUOTE(corbex @ 13 May 2011, 12:55)
Avion nu, dar un vapor ar merge.
*



Vapoarele s-au terminat, reveniti va rog in una din guvernarile urmatoare!
OAP
QUOTE(yoncv @ 13 May 2011, 13:04)
ori ma aduce cineva de acasa cu masina.
*


Asta nu echivaleaza cu aia 200 de roni parcarea langa aeroport? Mai poti incerca pe stradutele din apropiere...
kxz
Mai asteapta un pic cu drumul, ca se rezolva problema:

Daca ti-ai numit vreodata masina Azorel sau Grivei (desi nu prea vedem un motiv intemeiat
pentru care sa faci asta), totul incepe, in sfarsit, sa capete sens. Nemtii de la Volkswagen si-
au pus mintile la contributie pentru a dezvolta, printre altele, un prototip care sa vina atunci cand il strigi.

Volkswagen a deschis asadar un nou centru de cercetare in San Francisco si a format parteneriate cu mai multi giganti ai industriei IT, inclusiv Google, Oracle si NVIDIA, pentru a dezvolta tot felul de tehnologii inovatoare care ar putea, intr-o buna zi, sa fie instalate pe modele produse in serie.

Laboratorul are un buget anual de 20 de milioane de dolari, scrie Automotive News, si va beneficia de cunostintele a 100 de designeri, ingineri si psihologi pentru dezvoltarea mai multor proiecte.

Una dintre cele mai interesante idei este dezvoltarea unei masini care sa-si poata gasi singura loc de parcare si, mai important, sa se intoarca la sofer atunci cand acesta o "cheama" prin intermediul unei aplicatii pe telefonul mobil.
vijelie
Pe stradute o fura cu totul unsure.gif
kxz
asa multi pedelisti sunt in bucuresti?
vijelie
Nu, Loganul e deja o raritate sad.gif
instabil13
QUOTE(yoncv @ 13 May 2011, 10:24)
Ma intereseaza sa parchez masina in apropierea aeroportului Baneasa, 7 zile la inceputul lunii iulie. Stie cineva o parcare sigura (pazita, ingradita etc.) dar nu prea scumpa?
Eventual sa fie deschisa non-stop (ajung dimineata pe la 6).
Sau daca aveti alte propuneri, unde as putea lasa masina in siguranta o saptamana?
*


Te pot ajuta. Locuiesc in apropiere (5 minute cu masina). O poti la sa in parcarea de la blocul meu, langa a mea.

QUOTE(yoncv @ 13 May 2011, 11:42)
Este varianta de luat in seama, dar asa devreme dimineata gasesc un taxi la mall care sa ma duca doar pina la aeroport? Ca nu pot s-o iau pe jos cu bagaje, Google Earth imi arata 1,6 km distanta.
*


te duc eu, nu e nevoie de taxi...asta in coditiile in care nu ne nimerim concediul fix in aceeasi perioada.
Markos
QUOTE(instabil13 @ 13 May 2011, 13:57)
Te pot ajuta.

Te-ai scos, trebuie doar sa completezi un formular.
Marty
QUOTE(instabil13 @ 13 May 2011, 13:57)
Te pot ajuta. Locuiesc in apropiere (5 minute cu masina). O poti la sa in parcarea de la blocul meu, langa a mea.
*


Iote, alt vecin...
Merced
Si mai ziceai de ai mei. radmasa.gif
Marty
QUOTE(Merced @ 13 May 2011, 14:14)
Si mai ziceai de ai mei. radmasa.gif
*

Ma, nu sta-n bloc cu mine.... OARE? nedumerire.gif

Oricum, neica yoncv, n-ai cum sa ajungi la 6 conform noilor reglementari.
yoncv
De ce? Am avion la 8,30, ziceam sa las masina undeva pe la 6, iar maxim la 6,30 sa fiu in aeroport. Despre ce reglementari e vorba?
instabil13
QUOTE(Markos @ 13 May 2011, 13:09)
Te-ai scos, trebuie doar sa completezi un formular.
*


Ce rea e lumea dom'le...m-am oferit doar sa il ajut pe om. Ce legatura are asta cu politica?
Marty
QUOTE(yoncv @ 13 May 2011, 14:21)
De ce? Am avion la 8,30, ziceam sa las masina undeva pe la 6, iar maxim la 6,30 sa fiu in aeroport. Despre ce reglementari e vorba?
*

Ah, scuze, intelesesem ca aterizezi la 6 dimineata la intoarcere. E vorba de o reglementare ce prevede ca dupa miezul noptii si pina la 7 dimineata nimeni n-are voie sa decoleze/aterizeze (de) pe Baneasa.
AmunDei
QUOTE(Marty @ 13 May 2011, 13:38)
dupa miezul noptii si pina la 7 dimineata nimeni n-are voie sa decoleze/aterizeze (de) pe Baneasa ca sa pot si eu dormi linistit


Te-am corectat putin
Marty
QUOTE(AmunDei @ 13 May 2011, 14:49)
Te-am corectat putin
*

Eronat! MIe chiar imi placeau, ma obisnuisem cu ele dupa atitia ani.
neumann
QUOTE(yoncv @ 13 May 2011, 11:24)
Ma intereseaza sa parchez masina in apropierea aeroportului Baneasa, 7 zile la inceputul lunii iulie. Stie cineva o parcare sigura (pazita, ingradita etc.) dar nu prea scumpa?
Eventual sa fie deschisa non-stop (ajung dimineata pe la 6).
Sau daca aveti alte propuneri, unde as putea lasa masina in siguranta o saptamana?
*



Acu, on topic, depinde si CE vrei sa parchezi? Un Cesna, un embraer, un airbus? Vezi ca marty iti poate gasi loc. Vrei inauntru, vrei afara?
kxz
QUOTE(instabil13 @ 13 May 2011, 12:57)
asta in coditiile in care nu ne nimerim concediul fix in aceeasi perioada.
*




Ce concediu? Tu pana la alegeri trebuie sa prestezi in foc continuu. Nu pupi tu concediu.
yoncv
Parchez Loganul din semnatura. Am gasit ceva - Ami Auto, chiar vizavi de aeroport. Inca n-am sunat, dar pretul e bun - 75 RON 7 zile. Stiti ceva despre ei? Se pare ca e un service auto care ofera si parcare cu plata.
kum
Babaieti! De ce tencordezi? huh.gif
Io am lasat masina pe o strada in imediata vecinatate a lu' aeroport tot cate o saptamana. Chiar si mai mult. De trei ori (sau de patru? nedumerire.gif). Si nu a patit nimic. In afara prafului depus pe ea nu s-a intamplat nimic. Prima data acu' 3 ani si ultima data anu' asta (prin martie parca).

Bine, io chiar ma rugam s-o fure careva sau macar sa-i dea dauna totala, ca iau de la CASCO cat nu iau la targ. biggrin.gif
corbex
Daca vrei dauna totala, pune-o pe splai, linga tirgul din vitan. Tot aia batrini sa te-nvete!
makeme
pot oferi parcare in damaroaia etc , eventual si transport pana la aero,

acu daca esti interesat da pm smile.gif

kxz
dar, ce? nu ai facut rost decat de doua vaucere pana acum? dry.gif

QUOTE(makeme @ 17 Jun 2010, 10:42)
Cumpar 3 vouchere cu actele complete.
Bucuresti.
Rog Seriozitate.
Puteti suna la
0722512543
Sau Pm .
Va multumesc.
*


This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.