Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: FARURI ANGEL EYES PT LOGAN FAZA 2
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Imbunatatiri - Dacia Logan
B997NDL
POATE CINEVA SA MA AJUTE IN GASIREA UNOR FARURI ANGEL EYES PT LOGAN FAZA 2? SINCER AS PREFERA SA FIE PRODUSE DE ACEA FIRMA GERMANA (IMI SCAPA ACUM NUMELE laugh.gif ) SI SA AIBE REGLAJ ELECTRIC... VREAU MULTE.... NU?! biggrin.gif AM AUZIT CA CELE CHINEZESTI NU LUMINEAZA NICI CAT SA-TI VEZI PALMA biggrin.gif biggrin.gif ASA E?!
GOLAN 91
Monteaza mai bine un set de lupe G3 sau G5,cea mai buna solutie.Din ce stiu eu nu exista pentru faza2 inca.
mutulica_ionutz
da.. se tot vb de setul de lupe smile.gif ... am pus si eu cateva intrebari.. referitoare la ele.. acum in functie de raspunsuri.. ma hotarasc..biggrin.gif
vyalli
salut...
astea nu merg pe PH2? http://bluexenon.ro/produse/angeleyes-si-l...u-angeleyes-35w
B997NDL
QUOTE(vyalli @ 13 Jun 2011, 09:03)



Cred ca da! Multumesc mult pt link!! smile.gif
vyalli
am studiat mult si am vazut la 2 useri parca pe masina aceste xenoane dar nu pe PH2.

Ai de gand sa ti le montezi ca si eu vreau smile.gif

P.S. pe ph1 arata beton rau de tot
B997NDL
QUOTE(vyalli @ 14 Jun 2011, 08:00)
am studiat mult si am vazut la 2 useri parca pe masina aceste xenoane dar nu pe PH2.

Ai de gand sa ti le montezi ca si eu vreau smile.gif

P.S. pe ph1 arata beton rau de tot
*




Da! As vrea sa-mi pun dar inca nu sunt convins de cat de bine functioneaza... unii spuneau ca nu-si prea fac treaba, si nu vezi nici 5 m in fata. N-am vbit cu nimeni care si-a pus modelul asta unsure.gif
Dsign
pe ph1 si ph2 s-au montat lupe d-alea cu duiumul. Sunt bune. Montajul trebuie sa fie facut corect.
vyalli
QUOTE(B997NDL @ 16 Jun 2011, 18:36)
Da! As vrea sa-mi pun dar inca nu sunt convins de cat de bine functioneaza... unii spuneau ca nu-si prea fac treaba, si nu vezi nici 5 m in fata. N-am vbit cu nimeni care si-a pus modelul asta unsure.gif
*



stai linistit ca am vazut eu live la un user cu logan rosu si avea lupe si se vedeau mult mai bine in pasaj la unirii decat cele stock. Cei de la care ti-am dat linku asigura si montajul la ele.

QUOTE(Dsign @ 20 Jun 2011, 14:20)
pe ph1 si ph2 s-au montat lupe d-alea cu duiumul. Sunt bune. Montajul trebuie sa fie facut corect.
*


salut dsign.
felicitari pentru masinuta si pentru treaba care ai depus-o biggrin.gif
eu la tine am vazut ca ai lupe smile.gif dar sunt curios de ceva. Cunosti pe cineva sau ai vazut undeva un set de lupe montat pe PH2.De ce te intreb??? Pentru ca la PH1 pozitia e sub semnalizare iar lupa e singura in far dar la PH2 pozitia este sub bec si iar daca montezi lupele o sa ramana o gaura in locul la pozitie

Atat te intreb daca gasesc undeva o poza ceva sau un user care are montate lupe pe PH2

Multumesc.
B997NDL
QUOTE(vyalli @ 20 Jun 2011, 14:49)
Cunosti pe cineva sau ai vazut undeva un set de lupe montat pe PH2.De ce te intreb??? Pentru ca la PH1 pozitia e sub semnalizare iar lupa e singura in far dar la PH2 pozitia este sub bec si iar daca montezi lupele o sa ramana o gaura in locul la pozitie

Atat te intreb daca gasesc undeva o poza ceva sau un user care are montate lupe pe PH2

Multumesc.
*




banuiesc ca lupele acopera gaura iar pozitia ar trebui sa fie tocmai angeleye.... nu?!

20 Jun 2011, 15:13:
QUOTE(vyalli @ 20 Jun 2011, 14:49)

salut dsign.
felicitari pentru masinuta si pentru treaba care ai depus-o  biggrin.gif
eu la tine am vazut ca ai lupe smile.gif

Multumesc.
*




ce masinuta are dsign si unde ai vazut-o?! blink.gif
vyalli
salut.

pai asta ca nu cred ca o sa acopere gaura aia acolo de asta vreau sa vad cum vine pe PH2

Poti sa vezi masina la Jurnal de bord smile.gif))))
vyalli
<span class='edit'>20 Jun 2011, 15:13:</span>
ce masinuta are dsign si unde ai vazut-o?! blink.gif
*

[/quote]

si ai vazut-o?
sobolan
exact cum a zis dsign lupele alea merg ok....farurile angel de prin comert au "bube"...
vyalli
pai mi se pare ca dsign are poze cum pe jurnal cum bat farurile lui cu lupe
B997NDL
QUOTE(vyalli @ 13 Jun 2011, 09:03)



Am incercat sa iau legatura cu ei si sa aflu pretul dar nu raspunde nimeni la mail. Pe site sunt date la 99 euro dar nu inteleg daca pretul e la bucata sau perechea... si am intrebat daca asigura montaj... nimic... unsure.gif Desi nu cred ca o sa pun acum pt ca e in garantie pana in iunie 2012 si as pierde-o. sad.gif
vyalli
salut.

am sunat eu la ei si momentan nu au pe stoc sa revin in 2 saptamani asa. Ideea e ca service-ul este la Targoviste si deci acolo poti sa ti le montezi.

Rog pe cineva Dsign sau cine mai are daca poate sa ne recomande undeva in Bucuresti de unde se pot cumpara aceste lupe si eventual montaj asigurat.

Multumesc anticipat.
B997NDL
QUOTE(vyalli @ 23 Jun 2011, 09:29)
salut.

am sunat eu la ei si momentan nu au pe stoc sa revin in 2 saptamani asa. Ideea e ca service-ul este la Targoviste si deci acolo poti sa ti le montezi.

Rog pe cineva Dsign sau cine mai are daca poate sa ne recomande undeva in Bucuresti de unde se pot cumpara aceste lupe si eventual montaj asigurat.

Multumesc anticipat.
*




Au adus lupe? Asigura montaj? Cate or merge puse intr-un far de logan faza 2?! Cate una sau doua? Stie cineva?
bossake
Cum 2 nene? Ce sa faci cu 2? Lupele sunt bixenon, nu ai nevoie de 2.
sper sa nu se considere reclama, dar altii care vand lupe sunt:

xenonieftin.ro
xenongt.ro
mai mult ca sigur au lupe pe stoc in orice moment.
vyalli
salut.
eu ma duc joi sa imi montez lupele bixenon si o sa revin cu poze.
e un topic intreg pe dacia logan club cu xenon.
daca vrei iti dau numele pe PM ca sa nu fie reclama
nu se taie fire nimic doar ca se decupeaza farul atat( montaju doreaza 6 ore si ceva)
wish me luck biggrin.gif
X@by
Fa cateva poze in timpul lucrarii si dupa.
vyalli
evident biggrin.gif
Dsign
Pe canalul meu de youtube am pus filmulet, dar na, e greu sa cauti.

usrul meu acolo este waxdanny


Exista un coleg in sibiu cu un Logan Ph2 foarte bine dotat. SB-XX-VYP. Pe celalalt forum gasesti prezentarea masinii si poze suficiente
B997NDL
QUOTE(vyalli @ 4 Jul 2011, 19:39)
salut.
eu ma duc joi sa imi montez lupele bixenon si o sa revin cu poze.
e un topic intreg pe dacia logan club cu xenon.
daca vrei iti dau numele pe PM ca sa nu fie reclama
nu se taie fire nimic doar ca se decupeaza farul atat( montaju doreaza 6 ore si ceva)
wish me luck biggrin.gif
*




Bafta si sa iasa perfect! asteptam poze! biggrin.gif sa ne spui cum lumineaza fata de stock smile.gif
vyalli
salutare....
le=am montat si arata bine numai ca am o problema cu farul pe dreapta
o sa detaliez problema pe jurnalul de bord ca sa nu scriu de 2 ori


http://www.daciaclub.ro/Logan-Phase-2-t146...ml#entry3051629
mihalemihai
Salut baieti,
am de vanzare kit complet xenon pentru halogene (balast, bec, instalatie) precum si kit complet far cu lupa si bixenon (6000 k, becuri d2s) pentru logan ph2. Sunt in stare perfecta de functionare, le vand intrucat vreau sa-mi vand masina. Lupele sunt G5 si lumineaza extraordinar de bine. farurile sunt cele din poze. Pretul negociabil.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.