Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Scaun auto pt. copil Chicco
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
tynn
De vanzare scaun auto Chicco New Zenith 0-18 kg in stare impecabila. A fost foarte putin folosit, nu prezinta urme de uzura, pete etc. Dupa cum se poate vedea si din poze, vine impreuna cu toate accesoriile cu care a fost cumparat (pernuta nou nascut alba cu burete, manual utilizare), iar bonus se ofera o pernuta antitranspiratie albastra, captusita cu material de prosop. Aceasta a fost cumparata separat din Italia, am dat 15 euro pe ea. Bineinteles si aceasta este asemeni scaunului, ca si noua.
Pretul de vanzare este de 300 ron.
tynn
up!
tynn
up!
tynn
up!
tynn
up!
tynn
up!
tynn
up!
tynn
up!
tynn
up!
tynn
up!
tynn
un nou UP!
tynn
up!
tynn
anunt valabil
tynn
up!
tynn
up!
tynn
anunt valabil! pretul este usor negociabil!
tynn
up!
tynn
up!
tynn
up!
tynn
anunt valabil
tynn
valabil si negociabil!
ionutz_vly
cat se mai negociaza?
astept PM!
tynn
up!
tynn
up!
tynn
up!
tynn
up!
tynn
up!
tynn
Un ultim pret: 250 ron!
cristianrobert
salut, se poate regla sa stea in pozitie orizontala pt un bebe de 2 luni? ca la varsta asta nu are voie sa stea in fundulet si cum se fixeaza de bancheta?
tynn
Salut! Pozitia scaunului este fixa, nu merge rabatat spatarul. Pe el scrie ca este pentru greutatea 0- 18kg, deci grupa de varsta 0 -3 ani.
Prinderea sa se face cu centura de siguranta din dotarea masinii, nu are sistem Isofix.
fordpower
Cristianrobert, tie iti trebuie scaun tip "cosulet". Daca te intereseaza asa ceva da-mi un PM si vorbim.
Tynn, scuze de offtopic si bafta la vanzare.
tynn
Problema e ca acel cosulet il mai foloseste max.2-3 luni si a cam dat banii degeaba pe el. Parerea mea este ca la 2 luni cel mai indicat este sa-l tina mama in brate in masina pt. deplasari scurte prin oras si bineinteles sa nu pleci la drum lung cu copilul.
cristianrobert
aveti dreptate dar consoarta se plange ca-i amortesc mainile,am fost de cateva ori pana la tara(85km).
fordpower
Eu l-am tinut in acel cosulet pana pe la 9 luni (dar depinde si de copil......poate sta in acel cosulet pana la 13 kg).
mars
Eu cred ca ideea de a tine mama copilul in brate e gresita: in caz de accident, acel copil va avea echivalentul a cateva sute de kg. si nimeni nu il va putea tine sa nu "zboare" prin masina sau, mai rau, prin parbriz.

Scaunele sunt absolut necesare: scoica grupa 0+ pana la 1 an - 18 luni, apoi scaun grupa 1 pana la 3 - 4 ani, apoi scaun grupa 2 pana la 12 ani.

Bafta la vanzare!
tynn
Acest scaun este, conform specificatiilor date de producator pt. 0-18 kg, deci se poate folosi de la cea mai frageda varsta pana la aprox. 3 ani. Pentru copiii de cateva luni, este prevazuta o pernita si un burete aditional care se pun pe scaun pt. a compensa dimensiunile mici ale copilului. Iar pozitia copilului pe scaun este aplecata pe spate, deci nu sta cu spatele in pozitie verticala, ci oblica spre spate.
tynn
up!
tynn
up!
tynn
up!
tynn
valabil
tynn
up!
tynn
up
tynn
valabil
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.