Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Miros de umed de la Aerul Conditionat?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
solenza_scala
Mai nou, vad ca pe orice mod il pun (ventilator, racorire, dezumidificare etc.) aerul conditionat de acasa imi da un miros de umed, chiar mucegait. Ce problema ar putea fi? Filtrele numai ce le-am curatat de praf... Multumesc anticipat
bion
S-a infundat matzul care elimina condensu`.Daca nu service scrie pe el.
Filip
Daca se infunda copex-u ala care elimina condensul, ii refula apa in casa din UI. Sa nu aiba mazga in tavita UI sau sa fie imbacsita turbina aia care trage aer si/sau vaporizatorul. Se curata turbina, n-ai cum sa dai cu apa sub presiune in vaporizator, ca ai placa electronica in dreapta, si tavita la condens nu suporta debit prea mare de apa, asa ca exista spray special pt. dezinfectat vaporizator.
argon
Le stie asta micu de zici ca lureaza in domeniu mellow.gif
Filip
Argon, de ce mi-ai sters postul in care comparam Espero cu K.I.T.T. din Knight Rider?! tongue.gif De fapt era un omagiu adus pt. K.I.T.T. sa fie comparat cu un Espero. laugh.gif
Markos
QUOTE(argon @ 21 May 2011, 16:13)
Le stie asta micu de zici ca lureaza in domeniu mellow.gif
*


Meseria e ghiul de haur cool.gif
patb
Nu s-a infundat nimic. La mine se scurge apa fara probleme si tot miroase. Mirosul e de la bacteriile care traiesc in vaporizator. Nu suntem singuri in univers.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.