Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Renault Laguna II, 1.9 Diesel, 94.000 km
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
marian_vangu
Vand Renault Laguna 2, 1.9 Diesel, inmatriculata RO

Inmatriculata RO
Tip caroserie: Hatchback
Oras: Craiova
An fabricatie: 2003
94000 kilometri
Capacitate: 1900 cmc
Putere: 120 CP
Norma poluare: Euro 3

Dotari:
Climatizare: Dublu climatronic
Airbaguri: 8
Geamuri electrice
Oglinzi electrice
Inchidere centralizata
ABS
ESP
Proiectoare de ceata
Jante aliaj 16"
Anvelope 205/55/R16
Servo directie
2 cartele cu husa piele

Dau cu masina si trusa medicala, stingator, lanturi pentru iarna, kit de reparatie macara geam dreapta fata (am cumparat kit-ul dar am avut nevoie doar de 1 clema), alte piese mici (butoane, avertizor lumini aprinse, modul sinteza vocala etc.) !

Impecabila interior, iar la exterior masina prezinta unele zgarieturi (vecinii...).

Pret: 6000 Euro negociabil

Telefon: 0741040424
e-mail sau IM: marian_vangu@yahoo.com

Pret negociabil !

Masina nu are probleme, o vand pentru ca acum folosesc o Mazda 3 !

Am uitat sa spun ca fac si unele schimburi.... nu obligatoriu cu masini (firme, utilzaje)....
marian_vangu
Nimeni, nimic? Pret negociabil...
marian_vangu
5800 negociabil ! Masina foarte buna, fara probleme; cine le cunoaste imi da dreptate ! si la rulajul asta.... pret foarte bun !
StefanT
Sunt proprietar de Laguna, si inca unul multumit. Ca si tine probabil, insa de aici si pana la a spune ca e "masina fara probleme" e cale lunga. Masina asta incorporeaza cam 90% din problemele generale Renault.
Acum ca eu nu am avut probleme sau tu, e altceva...

Bafta la vanzare, daca aia sunt kilometri reali, merita din plin pentru un potential cumparator.
marian_vangu
smile.gif Da, intr-adevar, daca vorbim de marca in sine sunt destule probleme, asa cum se vede si aici pe forum ! Din fericire eu nu am avut parte de surprize (cu mici exceptii de genul buton avarie, macara geam) !
Da, kilometrii sunt reali, iar masina intra in service pentru schimbare distributie si consumabile !

Chiar ma gandesc sa nu o mai vand, dar din pacate nici nu-mi este de folos, deoarece mai am o masina !

Oricum, Laguna e masina "de suflet" si ma doare sufletul sa mai gasesc cate o zgarietura in parcare sad.gif
Ca idee, eu acum am o Mazda 3 (rulaj de 2000 km), dar la finisaje, manevrabilitate, calitate.... Laguna castiga detasat; am ramas foarte surprins sa vad cum o masina din 2003 este net superioara uneia din 2011...

Deocamdata ramane la vanzare, dar pretul creste la 6100 (ca urmare a inlocuirii distributiei si consumabilelor) !

---------------------------------------------------

Gata, masina a iesit din service; s-au schimbat:
- distributia (inclusiv pompa de apa)
- consumabile (inclusiv filtru polen)
- rola (fulie) alternator
- schimbat antigel

Cost total ~1450 lei.
marian_vangu
5900 euro cineva ? Cine nu crede ca masina merita sa vina cu o propunere smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.