Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ruta timisoara - constanta
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Starea Drumurilor
adytym
stie careva cum se prezinta aceasta ruta sau eventual alternative mai bune
Batrânul
Ar fi două rute principale:
Timisoara - Lugoj - Tălmaciu - Sibiu - Pitesti - (pe A1) - Bucuresti - (pe A2) - Constanta = 785 km
Timisoara - Caransebes - Mehadia - Craiova - Pitesti - (pe A1) - Bucuresti - (pe A2) - Constanta = 800 km
Sibiu - Constanta si Craiova - Constanta, stare bună și foarte bună.
bucatzel
Pe Timisoara - Caransebes - etc s-ar putea sa ai parte de mai putin trafic.
alxemanuel
Timisoara-Caransebes-Mehadia-Orsova este foarte bun drumul
pe viaducte intre Orsova-Dr.Tr.Severin se lucreaza la drum si se circula un pic mai greu din cauza semafoarelor
elpopa
QUOTE(Batrânul @ 30 May 2011, 12:04)
Ar fi două rute principale:
Timisoara - Lugoj - Tălmaciu - Sibiu - Pitesti - (pe A1) - Bucuresti - (pe A2) - Constanta = 785 km
Timisoara - Caransebes - Mehadia - Craiova - Pitesti - (pe A1) - Bucuresti - (pe A2) - Constanta = 800 km
Sibiu - Constanta si  Craiova - Constanta, stare bună și foarte bună.
*



Ciao Batranul,

Cand ai fost ultima oara pe A1 si A2?

Ma intereseaza si pe mine se merg pe ruta asta si eram curios daca e ok A2, ca am auzit ca se tot lucra si te pun astia sa ocolesti.

Si inca ceva, cum ar fi mai bine sa traversez bucurestiul, prin centru (cu GPS) sau pe centura? - undeva sambata pe la ora 10 dimineata.

Multam fain!
gotty
si A1 si A2 sunt "circulabile''...nu se lucreaza pe A2 ci la iesire de pe autostrada,la Cernavoda dar nu i ocol mare...ar fi mai bine sa o iei prin oras...mai vezi un mitic,mai vezi o domnisoara...
Steel Tormentor
La ora 10 dimineata ia-o prin bucuresti. Nu poate sa fie mai rau decat pe centura. Eu, tot la 10 dimineata, pe centura am facut o ora si ceva. Si sunt aprox 30 km.
Batrânul
@ elpopa:
Pe A1 am fost la începutul lunii mai, iar pe A2 în urmă cu două săptămâni.
Cum au scris și alți colegi mai sus, ambele autostrăzi sunt în stare bună. Ocolul prin orașul Cernavodă nu este lung și e bine semnalizat.
Dacă ajungi sâmbătă dimineața în București, ia-o prin oraș fără grijă (Bd. Iuliu Maniu - „Leu” - la dreapta la Podul Cotroceni pe Splai - Piața Unirii - Bd. Unirii - Piața Unirii - Piața Alba-Iulia - Bd. Burebista - Bd. Camil Ressu și apoi drept înainte spre ieșirea pe A2; desigur că mai sunt și alte variante).
Drum bun!
tatabobu
Sau varianta sigura, pe care n-o poti rata, chiar si fara GPS: A1 - Maniu - mergi pana ajungi la Dambovita, acolo faci dreapta si cobori cu garla la vale pana iesi din Bucuresti. Unde se intersecteaza cu centura faci stanga, si dupa cateva sute de metri faci dreapta sa intri pe A2.
adytym
m-am intors din concediu , la plecare am fost pe ruta sibiu- bucuresti-constanta , de la deva am prins si ceva tiruri, in schimb am pierdut o ora pe centura bucurestiului.
la intoarcere am venit pe ruta constanta-bucuresti- craiova-timisoara, destul de liber si bunicel drumul, mai putin orsova unde se mai lucreaza la cateva viaducte, pe aceasta ruta am circulat sambata noaptea deci a fost destul de libera.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.