Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Solenza Mea:D
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Jurnal de Bord
musiq_dsn
Detin o solenza model europa , dar la care au fost aduse cateva imbunatatiri
Nu au fost multe,dar sunt pe lista destule:D
Mie mi-a placut culoarea galben si acum detin o solenza galbena tongue.gif
Masina e din 2005

Imbunatatiri:

1-Cotiera (foarte lejer condusul cu cotiera)
2-Maciulie logan prestige (o imbunatatire care chiar se simte impreuna cu cotiera)
3-Lumina la picioare in fata (luminile din spate sunt inca in constructie)
4-Led-uri pozitie
5-Proiectoare
6-Scrumier,manere,bricheta
7-Eleron original de supernova (cel cu stop pe frana,arata mai bine decat cel original solenza)
8-Inchidere centralizata+alarma (+deschidere portbagaj din telecomanda)

In plus ar fi si o lista cu urmatoarele imbunatatiri pe care as vrea sa le aduc solnitei mele:D
9-Bord cu turometru
10-Led-uri pe spate(TOT)
11-Lumina torpedo
12-Prelungire bara fata+spate
13-Bando-uri
14-Eventual un buton de inchidere centralizata

Sunt foarte multumit de masinuta,motorul merge impecabil
O sa adaug maine poze cu imbunatatirile
Astept pareri si poate uni dintre voi ma puteti ajuta cu lista de eventuale imbunatatiri
Numai bine:D

App:Posesorii de solnite nu fac intalniri??biggrin.gif

Iulikk
Salut! Felicitari pt masina.
Cum se prezinta oalele din portbagaj?

Roaga pe cineva sa iti mute topicul la Jurnal de bord. Acolo vei putea edita / sterge posturi care nu isi au locul. Vei fi un mini-moderator tongue.gif .
musiq_dsn
poi oalele au foarte putina rugina,dar a fost tratata.....adica am curatat rugina si am bagat vaselina:D
Rog un moderator sa mute topicul la jurnalul de bord:D
MS
Maskatu
La cerere, mutat la jurnal de bord.
Alex4u
a bagat ceva mers in regim de taxi a?
lethal88
pune mai multe poze. nu se vede eleronul de supernova pe masina
musiq_dsn
A mers si ca taxi,dar asta nu ma deranjat atata timp cat motorul ruleaza in parametri normali si se aude bine:D
Am revenit si cu pozele cu eleronul
BoR
S-o stapanesti sanatos,arata bine masina.O mica rectificare: acel eleron se potriveste si pe Supernova,insa nu este cel original.
musiq_dsn
ms....eu am vazut foarte multe supernove cu acel eleron(de aici am tras concluzia)
ai putea sa-mi arati eleronu original supernova?
musiq_dsn
ms pt lamurire....oricum seamana cu al meu , numai ca al meu are stop:D
BoR
Si cel original are stop cu leduri,insa in poza fiind eleronul rosu,nu se distinge.
musiq_dsn
atunci ce sa zic,am mai multe prinderi decat cel original:D:))
Markos
Felicitari pentru masina!


PS: e luata de la userul corbex?
AmunDei
Dom' corbex e om serios, nu punea el semnul pacii pe haionul masinii.
Alex4u
asa este...nu punea doar semnul pacii..punea o p**a roz din fier cu luminitze direct...
musiq_dsn
Multzu:D

Nu este de la corbex.E de la un om oarecare:))
Oricum nu ma deranjeaza acel semn deloc:D cu toate ca o sa-l scot sa pun o frunza de mariioana:P
In legatura cu imbunatatirile care sunt in plan stie cineva ceva unde as putea sa le fac sau de unde sa iau ca oricum le montez singur:D
speedy82
Felicitari pentru achizitie, s-o stapanesti sanatos. Ce nu mi-a placut mie la Solenza Europa, este modul cum au inteles francezii realizarea unui model ieftin: un singur parasolar, doar la sofer, fara plafoniera, fara turometru, fara indicator de temperatura apa. Ca atare sfatul meu ar fi sa ii aduci mai intai aceste imbunatatiri. Dupa aceea mai poti umbla pe la aspect (jante, kt-uri exterioare, dupa gust), pe la mecanica (motor, cutie, suspensie), sau chiar comfort (aer conditionat, servodirectie, geamuri electrice, oglinzi electrice - de logan) etc. Practic, poti sa faci masina exact asa cum iti place tie, bani si timp sa fie, dupa cum este o expresie.
Spor la modificat
Iulikk
Eu am plafoniera stinsa all the time smile.gif ... in schimb nu pot cu bordu' ala infect de la Europa... cu "ceasu de benzina" ala urias....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.