Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [SCHIMB] dacia 1310
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
fzoli
schimb dacia 1310, bun pt remat cu o dacia functionala.eu as mai umblu cu masina dar misa rupt lonjeronul. anuntul suna pt cine vrea sa deie o dacie perfect functionala la remat. eu sunt din hunedoara nr de telefon:0735239637. poate ma ajuta si pe mine cineva sau cunoasteti pe cineva poate. multumesc.
1310CL
OFF:Cred....ca trebuia sa postezi la Bursa..

ON:Recaroseaz-o...sau sudeazai lonjeronul,dar nu se prea merita..oricum bafta.
maho
Lonjeroanele nu prea se sudeaza, din cate stiu eu (adica nu e deloc indicat, nu ca nu s-ar putea).
1310CL
Incercam sa ii dau si eu cateva sfaturi....am auzit ca se poate cu autogen,insa nu mai iese dreapta pana'i lumea.
maho
Nu-i vorba de drept, e piesa esentiala de rezistenta, si de-aia nu se sudeaza, indiferent de metoda de sudura.
fzoli
seara buna va rog mult imi ziceti si mie cum sa mut topicul va rog mult sau mutatil va rog mult cas incepator si nu stiu:d va rog mult
Lde 2100
Imposibil sa nu iasa drept daca,cel ce le sudeaza e meserias.Eu la ambele dacii am cate un lonjeron schimbat si sunt perfect drepte+unghiurile la fel.Dacia a fost gandita sa poata fi reparata la orice.
WGX
fzoli, am transmis mai departe cererea ta, catre moderatori. Maine cel tarziu va fi mutata in sectiunea corespunzatoare wink.gif
fzoli
ups
adriano94
cel mai bine schimbi lonjeronul,e 80 de lei,il pune un mecanic bun si gata treaba,iar in legatura cu siguranta stai linistit ca nu mergi cu cine stie ce viteza si oricum nu se intampla nimic daca este lucrat bine
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.