Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: dacia 1300
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
apollo93
de curand mi-am luat o dacie 1300 din 81 recarosata....dar problema e ca nu are itp si asigurare....la modelul acesta se mai poate face itp...???
ag02cws
Bine-nteles ca se poate.
apollo93
ms mult imi poti spune cam unde ma pot duce cu ea pt itp si cum sa procedez???? daca ma poti ajuta iti las un nr de telefon sau id-ul.....
maho
@apollo: vezi ca exista o alta sectiune a forumului unde se fac glume...sau nu te mira daca vei primi raspunsuri "la 'shto"...zi-mi un motiv (altul decat tehnic) pt. care nu s-ar face itp pt. modele din anumiti ani blink.gif
apollo93
pai nu stiu....intrebam pt ca multe persoane mi-au zis ca nu mai imi da nimeni itp la ea pt ca este veche....nu ma pricep acum o luna mi-am luat permis...cer sfaturi pt ca nu ma pricep...sper ca nu am deranjat pe nimeni cu intrebarea mea....
aditza579
De ce n-ai lua ITP-ul cu masina ta din '81, cand pe strazile Bucurestiului circula cea mai veche masina din ROmania, un Ford model T din '12, care are si itp, si stim cu totii ce tehnologie era pe atunci. Daca masina aia a luat ITP-ul, a ta de ce nu l-ar lua?(Ford-ul acela l-am vazut prin Bucuresti)
maho
Pune-o la punct, si o sa-l iei, daca nu din prima (de obicei, la dacii se gasesc motive), atunci din a 2-a.
apollo93
k multumesc mult....zilele astea am fost descurajat mult si sincer numai cu gandul la asta am stat....
bucatzel
Problema tehnica nu-i, si daca te milostiveai de-un SEARCH , mai gaseai cateva topicuri pe tema asta.

Aici ca se inchide.
Ov
si ca sa mai adaug si eu ceva icon_mrgreen.gif : ca sa faci itp-ul trebuie sa gasesti o statie cu PEDOMETRU pt ca tu nu ai servofrana si o statie obisnuita de ITP nu poate sa-ti faca testul de frane
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.