Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] Compresor AC pentru Megane 2.2
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Nasu
Salut,

Ma vad nevoit sa-mi schimb compresorul de AC pentru masina din semnatura. Nu cunosc preturile de pe piata, abia acum incep sa ma interesez. Astept deci, ofertele voastre.

Multumesc anticipat
ssv
compresor perfect functional motor 2200 cm3 350 ron.tel 0721114343
99AIM
Vezi ca poate ti-l inlocuieste renault gratis,apeleaza la VC,eu doar ce am obtinut asta de la ei.
Nasu
QUOTE(99AIM @ 9 Jun 2011, 12:32)
Vezi ca poate  ti-l inlocuieste renault gratis,apeleaza la VC,eu doar ce am obtinut asta de la ei.
*



Ar fi super, dar cum i-as putea convinge ? Masina nu mai e in garantie...
DanCVA
http://www.reno.ro/Probleme-A-C-page-29-t75674-s840.html

Daca nu se rezolva asa, atunci eu am un compresor pe care ti-l pot da sa-i schimbi rulmentii: http://www.reno.ro/-VAND-Piese-Megane-II-D...53092-s210.html
99AIM
QUOTE(Nasu @ 9 Jun 2011, 12:48)
Ar fi super, dar cum i-as putea convinge ? Masina nu mai e in garantie...
*


Man suna la Vocea clientului si spune-le de pb,sa ai seria de caroserie langa tine ca ti-o cer si apoi afli verdictul,fii ferm pe pozitie ca rezolvi asa.
Nasu
QUOTE(99AIM @ 9 Jun 2011, 18:19)
Man suna la Vocea clientului si spune-le de pb,sa ai seria de caroserie langa tine ca ti-o cer si apoi afli verdictul,fii ferm pe pozitie ca rezolvi asa.
*



Am sunat la VC. Trebuie sa ma duc la un service autorizat sa vada ei exact ce sa intimplat, dupa care sa sun din nou la VC. E o sansa mica dar am sa incerc.
Daca nu merge asa, am primit cateva mesaje cu oferte si o sa aleg una din ele. Macar sa stiu ca dau banii tot la un forumist.

E pacat ca dupa 4 ani si doar 25.000 de km, sa am asa probleme cu masina...
99AIM
Tine-te tare ca asta e procedura lor,apoi daca nu si nu o sa-ti dau eu marti cand vin din weekend niste oferte beton de compresor Lucas nou,lasa sh ...
Nasu
QUOTE(99AIM @ 10 Jun 2011, 05:59)
Tine-te tare ca asta e procedura lor,apoi daca nu si nu o sa-ti dau eu marti cand vin din weekend niste oferte beton de compresor Lucas nou,lasa sh ...
*



Tare o sa ma tin, dar e cald rau afara si parca nu as vrea sa o lungesc prea mult.
Oricum o sa va tin la curent cu ce se mai intimpla, macar sa fie inca un studiu de caz aici pe forum. Iar la final o sa pun toata povestea in sectiunea dedicata.
addu
Nu conteaza neaparat citi km are masina , sau ce an este , a fost un lot de Megan-uri care au avut probleme cu compresorul , la unele trebuia sa faca proprietarul citeva drumuri la reprezentnta , sa reseteze baietii calculatorul , si daca problema se repeta , in cele din urma , greu , cei autorizati de la Renault schimbau gratuit compresorul .
Daca ai incercat , si nu mai ai nici o speranta , iti ofer compresor nou nout , original , de Megane la 900 ron .
Tel meu este 0747915384 .
Nasu
Am rezolvat problema! biggrin.gif

Am fost la service (Mach1), au vazut baietii care e problema, au sunat ei la reprezentanta si au obtinut totul gratuit de la Renault (kitul de AC, manopera, pus freon, etc). Au facut comanda de piese si ma duc saptamana viitoare cu masina la ei.
Merita o cinste mare baietii de acolo, sunt super!

Va multumesc tuturor pentru ajutor.

Se poate inchide...
DanCVA
Binili invinge!
Sa te racoresti cu placere! Iti mai trebuie putina rabdare acum, pana vin piesele.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.