Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: problema mare
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Diverse - Dacia Solenza
vladut88
Am un soarece in masina ,problema nu e cum il prind ,ci pe unde intra? nu intra in aro si intra in solenza.....
bogdanel88
probabil s-a urcat in masina cand aveai o usa deschisa...nu imi imaginez pe unde ar putea intra daca masina era inchisa...oricum super tare faza radmasa.gif
shake
eu sincer rad smile.gif)))))))

cum il prinzi ? pai nu ar fi o idee sa deschizi usile... dai bancheta jos si fuge el ...

sau te crezi in Tom si Jerry ? iar tu esti TOM ? smile.gif
vladut88
de intrat a intrat cu usile inchise ,masina a stat cam o saptamana in garaj nemiscata ,miroase in ea a soareci de numa ,si lam auzit
de prins il prind cu carton pt lipici pt soareci

9 Jun 2011, 21:41:
gata am descoperit pe unde intra ,imbecilu a ros trapa de eliberare a presiuni din porbagaj si printre plasticele mici a intrat ,acuma o sa fac un gratarel mic acolo ca sa nu mai poata intra


10 Jun 2011, 20:16:
gata am prins inculpatu ,era frumos lipit de carton ,era micut ,e clar ca pe acolo a intrat ,maine pun ceva sita acoloo sa nu mai am probleme
Maskatu
-burduful de la axul inferior (ala de la podea)
-ventilatia din portbagaj
-motor, apoi prin aeroterma
-vreo gaura prin masina de la rugina
bolidu
Un prieten sa trezit cu un sarpe intr-o 1400
tribunul
Ce norocos, daca era un elefant.
ArtVandelay
Cumpara o pisica si bag-o in masina. Si un caine, in caz ca nu mai scapi de pisica dupaia
argon
Si dupa un chinez, in caz ca nu mai scapi de caine.
ciush
De chinez nu mai scapi, ala isi aduce toata familia si cunoscutii, o sa iti umple garajul, masina, locuinta, si garajele vecinilior biggrin.gif
vladut88
QUOTE(Maskatu @ 11 Jun 2011, 12:28)
-burduful de la axul inferior (ala de la podea)
-ventilatia din portbagaj
-motor, apoi prin aeroterma
-vreo gaura prin masina de la rugina
*


am gasit prin spate pe la ventilatia de la porbagaj a intrat , in rest nu am gasit nicaieri ,la aeroterma am de multa vreme o plasa de tantari din sarma ,si nici nu ar putea trece de vapotizatorul de la AC ,iar la capitolul rugina nu ma plang de loc ,sta chiar foarte bine la tabla de la foarte bine in sus
aliosha
am avut si eu unul in masina si nici pana acum nu stiu pe unde mi-a intrat...mi-a ros buretele de la scaune si cu husele.am intors toata masina pe dos ca sa il gasesc si nimic. il dadusem disparut dar dupa ceva vreme am gasit jumatate din el, in carcasa filtrului de aer exact in interiorul filtrului de aer. nici pana acum nu-mi dau seama cum a ajuns acolo, pentru ca filtrul nu era ros pe nicaieri... blink.gif blink.gif
corbex
Inchide pisica in masina 2-3 nopti.
vladut88
la mine sa rezolvat cu niste lipici pe un carton ,si apoi am taiat o sita din tabla la dimensiunile trapei din porbagaj si nu am mai avut probleme
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.