Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Chiptunning Logan - Mures
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Imbunatatiri - Dacia Logan
elzorab2003
Operațiunea constă în modificarea softului de injecție. Se corectează timpii de injecție, avansul, limitarea de cuplu, boost, presiune în rampă, turație, după caz. Totul se face prin mufa de diagnoză și nu implică riscuri.

Autovehicul
Preț (lei)
Dacia Logan 1.4MPI 8V 75CP Tunat până la 83CP 200 RON
Dacia Logan 1.6MPI 8V 90CP Tunat până la 100CP 200 RON
Dacia Logan 1.6MPI 16V 105CP Tunat până la 118CP 200 RON
Dacia Logan 1.5DCI 65CP Tunat până la 85CP 350 RON
Dacia Logan 1.5DCI 70C Tunat până la 90CP 350 RON
Dacia Logan 1.5DCI 85CP Tunat până la 105CP 350RON
Dacia Sandero 1.4MPI 8V 75CP Tunat până la 83CP 200 RON
Dacia Sandero 1.6MPI 8V 90CP Tunat până la 100CP 200RON
Dacia Solenza 1.4MPI 8V 75CP Tunat până la 83CP 200 RON
Dacia SuperNova 1.4MPI 8V 75CP Tunat până la 83CP 200 RON


Pentru un stil de condus de tip "pașnic" (plaja de până la 2500-3000 rpm) consumul mediu va scădea cu aproximativ 0.5l/100km în special pentru regimul urban datorita creșterii cuplului motor. Pentru condusul de tip sportiv consumul va crește în funcție de agresivitatea șoferului.

Operatiunea este reversibila si nu dauneaza sub nici o forma motorului .



**--- editat de moderator din cauza sectiunii gresite ---**
PaulT
1.6 8v are 87 CP pana la EURO4 si 85CP trecut la EURO5... Iar dusul lui in 100CP este o gluma foarte buna... Asta in afara de faptul ca acest topic este deschis la sectiunea nepotrivita. O citire a regulamentului inainte de a deschide topicuri cu aspect comercial chiar nu ar strica.
AR-18-MOS
QUOTE(elzorab2003 @ 12 Jun 2011, 12:55)
Operațiunea constă în modificarea softului de injecție. Se corectează timpii de injecție, avansul, limitarea de cuplu, boost, presiune în rampă, turație, după caz. Totul se face prin mufa de diagnoză și nu implică riscuri.

Mihai - 0746999765
*


Sub ce forma se garanteaza cresterile de putere?
bobo77
Da se poate inchide, am fost captivat de acest super topic...
elzorab2003
Pe langa faptul ca simt o crasa grosolanie in ceea ce imi spuneti , eu asta pot oferi in acest moment , lucru nicidecum neserios .

Daca am gresit cu acest post imi cer scuze ....am crezut ca aici e locul potrivit.

Am resoftat destule calculatoare de Logan si pot spune ca diferenta se vede " cu ochiul liber "

Se pot chiar si testa calutii din herghelie .....

Multumesc ptr intelegere.
Iulikk
QUOTE(AR-18-MOS @ 12 Jun 2011, 13:56)
Sub ce forma se garanteaza cresterile de putere?
*



De ce nu raspunzi la intrebarea asta? blush.gif
AR-18-MOS
Pai a raspuns! "se vede cu ochiul liber". Halal.
X@by
Poate fumul radmasa.gif
Cum sa zici ca se vede "cu ochiul liber"? blink.gif Ce se vede? Tu poti masura cu ochiul calutii? huh.gif
B997NDL
binenteles ca se poate face. dar o sa gasiti ca pe racechip.de se face cu certificat "tuv" unde 1,5 dci de 68 CP e dus pana la 90 CP, iar cuplul de la 160 Nm e dus la 237 Nm wink.gif deh....nemti biggrin.gif ce-i drept costa cca 245 eu cu tot cu transport rolleyes.gif dar merita...
IRONICK
QUOTE(elzorab2003 @ 13 Jun 2011, 10:43)
Daca am gresit cu acest post imi cer scuze ....am crezut ca aici e locul potrivit.
Cum 243.gif se face ca toata lumea crede ca aici este aria potrivita si nu la bursa?
P-A-C-O
Vreau si eu cheap-tuning d'asta; da' mergem la Ploiesti la dyno sa vedem cat sunt de reale "curbele" alea mai intai.... pe banii tai blush.gif

Ce garantie avem ca rezista volanta, planetarele, motorul, cutia de viteze, suportii motor, etc. la modificarile respective? tocilar.gif
klaus
aici se inchide, nu e sectiunea bursa sau anunturi.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.