Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] dacia 1310 -86 fabr -restaurata complet
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
demario
In primul rand doresc a ma scuza fata de moderatori intrucat acest topic a mai fost prezentat si anul trecut dar fiind plecat din tara nu am mai apucat sa il actualizez,in prezent uitand si parola de cont,fiind nevoit sa imi creez un alt si implicit sa postez un nou anunt,doresc ingaduinta si intelegere pentru a fi publicat topicul si a nu fi sters.Cu multumiri.

Dacia 1310, an fabricatie 1986,modificari aduse masinii:
Vopsire integrala la cuptor, antifonare profesionala cu curatarea pana la tabla,ulei in toate locasurile si vasilina pe toata podeaua,nu s-au executat lucrari de tinichigerie, nu a fost pus aparatul autogen pe masina,Motor de 1600 cu urmatoarele componete de renault 18, axa came , distributie, pompa ulei, pistoane , camasi din teava de sonda, interior bloc camiat, volanta usurata, vibrochen usurat, de aemeni biele, chiuloasa planata majorata si sjefuita,Kit ambreiaj nou, iar motorul are 13.000km,delcou ducettier,alternator de 100 Ah,Radiator nou cu suprafata marita + electroventilator.Linie esapament noua.Toate amortizoarele noi, toate elementele de suspensie noi, sistem franare nou-discuri frantuzesti, etrieri frantuzesti,tamburi break cu toate angrenajele noi, servo papuc, 2 bari stabilizatoare pe spate , bara papuc fata, jante aliaj + anvelope 175\60\16, planetare noi,cutie viteze renault 18 -5 tr,scanue tapitate in piele.Mentionez ca totul s-a facut cu mult simt de raspundere, cu pasiune si interes iar 90 % la suta din piese sunt noi si de calitate.Motivul vanzarii este acela ca majoritatea timpului sunt plecat din tara si nu vreau sa stea masina degeaba in garaj.
PRet 1200 euro, locatie Bucuresti, Tel 0721200541
DracusorulViolet
Doamne cat de frumos a fost facuta...daca as avea banii aceia pe loc ti i-as da...merita din plin banii masina asta biggrin.gif !

Considera-l up din partea mea...merita !
ghitza
e bijuteria masina asta ,am vazut su anuntu de anu trecut si ma mir cum de nu ai dat-o fiindca merita toti bani masina asta ,bafta si UP! de la mine
ionutz_87
ii trebuia un jurnal up.gif aplauze.gif
Ov
Scuze de offtopic dar permite-mi un sfat: daca mai tot timpul esti plecat din tara inseamna ca-ti permiti sa inchiriezi undeva un amarat de loc de parcare sa n-o ploua. N-o da ca o sa regreti toata viata.
Clublife
este de-a dreptul ireal!! n-as vinde masina asta in veci pentru nici o alta masina, cred ca in realitate imbolnaveste pe oricine o vede. sper din tot sufletul sa ajunga la cineva care stie sa aprecieze o valoare ca ea ! bafta!
demario
Mi-as dori ca masina sa ajunga la un pasionat si sa aiba grija de ea macar pe jumatate cat am avut eu,mentionez ca am fost sunat de mai multe persoane care nu au stiut sa aprecieze verbul '' a muncii'' in special asociat cu pasiune pentru auto si care au luat in deradere masina, tocmai din acest context nu am intermediat tranzactia cu ei,cu riscul de a ma repeta caut pe cineva pasionat si de incredere.
ionutzxxx
cred ca asta as fi luat-o daca puneai anuntul mai demult fara nici o ezitare. bafta in vanzarea ei si un UP de la mine. E SUPERBA!
demario
up !
deceneu32
Superba masina!Ai restaurat-o ireprosabil.Succes la vanzare!
delta
salut.in primul rand masina e superba...felicitari..poti pune poze mai recente..merci anticipat smile.gif
razvan1985
masina,am vazut-o personal,acum o luna de zile,e fantastica,felicitari posesorului,arata mult mai bine decat in poze. smile.gif
deceneu32
Cum se numeste culoarea vopselei?Ce cod are?
delta
salut...poze in prezent,se poate?merci anticipat
1310CL
As cumpara-o eu in secunda urmatoare,dar nu am bani....mare pacat,chiar caut asa ceva...din pura pasiune nu din altceva,dar si daca chiar gasesc..nu am bani necesari sa o cumpar....spor la vanzare si sa ti ajunga in mainile unui pasionat adevarat sad.gif
demario
Pentru userul '' delta'' : pozele atasate sunt facute acum 3 saptamani, mai recente de atat nu am, daca esti interesat poti veni sa o vezi live.
cu stima,
adi_ar
@demario:
Felicitari!

QUOTE(deceneu32 @ 25 Jun 2011, 19:04)
Cum se numeste culoarea vopselei?Ce cod are?
*


Este faimosul (la vremea lui) Bleu 613.
Am avut o "sora" de-a masinii asteia, tot din 1986.

deceneu32
Multumesc!! smile.gif
cosmin_2300
QUOTE(demario @ 16 Jun 2011, 13:00)
bara papuc fata, jante aliaj + anvelope 175\60\16,
*


Vezi că ai pus 16 în loc de 13 tongue.gif
adi_ar
QUOTE(deceneu32 @ 28 Jun 2011, 12:02)
Multumesc!! smile.gif
*


Cu placere dar ptrebuie sa fac o rectificare: este bleu 616, nu 613!
todea
Felicitari pentru efort. Frumoasa masinuta. De acord cu ceilalti. Nici eu nu as vinde-o. Bafta multa. Mai rar asa lucrat. Un UP si de la mine.
RawSteel
Foarte frumos lucrata...probabil iti vinzi jumatate din suflet impreuna cu masina asta...detin una din 87 in care am investit bani, munca, pasiune. Daca mai este de vanzare dupa 15 iulie o sa iau in serios achizitionarea ei, chiar cu riscul unui imprumut. Este prea frumoasa pentru a ajunge pe mana cuiva care sa nu stie sa o respecte.

[attachmentid=1627732600]



demario
Intrucat nu pot accesa mesageria il rog pe userul stabil 777, sa mi dea un telefon la numarul 0721200541.
stabil777
Acum am intrat, e ora23, nu-mi vine sa deranjez, iata id-ul meu de messenger

sapte740, as vrea sa discutam in legatura cu masina, imi pare rau ca n-am gasit-o inaintea papucului !
demario
Pentru userul '' delta''da-mi un telefon sa stabilim detalile.
cu stima, 0721200541
demario
Rog insistent pe cei care nu au nimic in comun cu pasiunea pentru dacia sa nu mai deranjeze sau sa faca diferite trocuri.REPET doresc ca masina sa ajunga pe mainile unui pasionat, nu sunt fortat si nici grabit sa o vand pana nu-i gasesc un proprietar pasionat.
GL 01 NJL
Extraordinar de frumoasa !
vyrrutzu
felicitari pentru munca depusa. este superba!!!
demario
Pret nou 1100 euro
stabil777
Pina cind are itp-u ?

Niste poze de admirat cu interiorul, pui?

Mi-am luat contraaripi la papuc ,ambreiaj nou , motorul e super, cablu de ambreiaj nou, o sa-i fac tinichigeria , plus vopsea ,acu mai trebuie o instalatie electrica , cine are ?

Apoi dau papucu la schimb , sper sa nu o vinzi pin ' atunci , ...plus diferenta!

UP!
demario
stabil777- Nu ma intereseaza un schimb, doar ti-am spus care sunt intetiile mele la telefon.Nu o dau decat pe bani, in contextul in care observ ca esti interesat, fa un efort financiar si apoi cauta -ma!!! nu ti va parea rau , daca iei masina.
kondorul
Arata foarte bine. Felicitari pentru munca depusa. Cam care ar fi data limita in care se vinde? Cum trece Itp-ul cu modificarile aduse?(presupun ca spaga).
Ai un mecanic care '' o cunoaste '' la care se poate merge pentru intretinere? Care este consumul urban? Multumesc.
v-king
Un up si de la mine. Foarte faina masina! La fel ca stabil777, as vrea sa vad si eu niste poze cu interiorul. Spor la vanzare!
demario
Pentru userul ''condorul'' :avand in vedere ca toata partea mecanica este noua , nu stiu de ce nu ar putea trece itp-ul, celalalte modificari nu afecteaza caracteristicile masinii, putem face itp-ul si la Registrul Auto Roman.Referitor la mecanic eu sunt cel care o cunoaste cel mai bine, nu mi-am dat masina si nu imi voi da nici o masina pe mana unui mecanic, consider ca ma pricep foarte bine si nu simt nevoia de a merge la toti cofetarii-patiserii care mai tarziu au devenit mecanici.Conumul urban in Bucuresti este dat de ora la care circuli,intrucat nu mi poti spune ca dimineata daca mergi din Pipera in Berceni poti sa faci un consum....
Dar ca sa te informez in oras consuma in jur de 8-9%, lucru dovedit cu proba si nu vorbe-n vant.

cu stima, o zi placuta
SAVAGE
este omologata?Sunt trecute in carte modificarile la motor, anvelope,vopsea?
Pana cand este valabil ITP?
Are vigneta , asigurare platita?
Pot ajunge cu ea la Constanta?
hyena
ce sa omologheze? motoru se face 1,6 schimband doar setu crezi ga desface cineva motoru sa iti masoare camasile si pistoanele? si de cutie nu te intreaba absolut nimeni
singura problema e la cauciucuri pt cate trebuie sa scoti mii de euro din buzunar ca sa le omologhezi dar nu te opreste nimeni sa le schimbi cu unele pe 165

sincer sa fiu si eu sunt mai mult decat interesat de masina dar momentan nu sunt in tara, cu siguranta iti voi face o vizita cand ma intorc...
demario
Up !!!
demario
Cadou un plin de benzina !!!
demario
Up !
demario
Pret nou 1000 euro !!!
demario
Sus cu dacia !!
sutica
Iti dau motocileta mea kawasaki la schimb ! Vezi ca o gasesti in topicurile mele dai la profil si gasesti acolo ! smile.gif 1-1 spunemi daca iti convine ! Si eu maine is cu moto prin bucuresti !
demario
Multumesc pentru oferta, dar din pacate nu ma pasioneaza moto.
cu stima,
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.