Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Nu am lumina in bord
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
TXzamora88
Salutare,

Am o problema de care nu m-am lovit pana acum si nu-i gasesc rezolvare. Am o Dacia 1310 cu ceasuri model 88.Aprind luminile dar in bord nu se intampla nimic,de obicei se aprindeau cele 3 becuri verzi din bord si cele 2 indicatoare ,de temperatura si presiune ulei.In schimb la bord merg toti martorii(cel de semnalizare da,cei doi martori cand se pune contactul,martorul franei de mana)Farurile merg fara problema si faza lunga si cea scurta,stopurile la fel,semnalizarile la fel.
cristianrobert
ia vezi pe la sigurante.
deceneu32
Pozitiile se aprind?Verifica siguranta acestora!
TXzamora88
Am sa revin maine,am sa verific sigurantele!!Si da pozitiile se aprind
Lde 2100
Ai potentiometru pentru reglaj intensitate prins pe cochilia volanului?
TXzamora88
Nustiu am sa ma uit maine si am sa revin cu detalii.Mai o intrebare se mai gasesc sigurante stiti voi tipul vechi ?nu ca cele pentru dacia injectie

22 Jun 2011, 23:36:
Nu am mai cumparat o siguranta de ani
Lde 2100
Normal,se gasesc.
BrandyRadu
Stiu un caz in care potentiometrul nu aprindea luminile din bord deloc ... poate fi de la el ... si e cam sigur ca de la el ar fi ... desfa-l (in cazul in care ai) si pune-l pe direct wink.gif
Lde 2100
Cel mai des acel potentiometru e problema.Si eu am pus pe direct.
mihai7575
mai poate fi si din cauza firului care pleaca de la blocul de lumini catre potentiometru,e de culoare alba si poate s-a desprins din bloc,eu am patit-o ,odata cu dacia mea crem din 86.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.