Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Anvelope motrio
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Diverse - Dacia Solenza
Diabolique
Am luat oferta de la dacia, si cu 500 lei am cumparat 4 anvelope motrio de vara.

deocamdata multumit de ele...numai 50 km cu astea noi, dar cum n-am mai vazut pe alte masini ma gnadeam sa intreb ca poate a mai folosit careva.

nu au zgomot, de alunecat in curbe la viteze nu am simtit.
si nu stiu daca e de la anvelope sau de la faptul ca am schimbat bucsi,discuri frana, placute, ulei cutie viteze...dar inainte trageam ca disperatu de volan iar acum merge de zici ca am servo.

revenind, va rog niste feedback despre anvelopele motrio
IRONICK
QUOTE(Diabolique @ 24 Jun 2011, 16:11)
cum n-am mai vazut pe alte masini ma gnadeam sa intreb ca poate a mai folosit careva
Este marca veche Motrio, mai iesi in lume. Si nu doar de cauciucuri. Ce se vinde pe piata noastra sunt facute la Continental.
Diabolique
o fi marca veche...dar de la filtre de aer la anvelope e cale lunga. si pana acum n-am vazut motrio pe nici o masina

Iulikk
Cate masini ai vazut pana acum?
IRONICK
QUOTE(Diabolique @ 24 Jun 2011, 16:11)
si nu stiu daca e de la anvelope
Probabil este si primul set de anvelope pe care le schimbi pe o masina. Asa se intampla pana dispare luciul de la suprafata ...

QUOTE(Diabolique @ 24 Jun 2011, 16:28)
pana acum n-am vazut motrio pe nici o masina
*
Sunt cativa ani de cand se vand cauciucuri in reteaua Dacia/Renault si nu numai. Si sunt foarte bune, cu mult peste anvelopele in gama de pret si chiar peste.
Diabolique
QUOTE(Iulikk @ 24 Jun 2011, 15:39)
Cate masini ai vazut pana acum?
*


blush.gif mi-e rusine sa recunosc dar ieri am coborat din copacul din jungla direct la volanul unei masini. ai putea sa te abtii daca n-ai niste raspunsuri la subiect.

24 Jun 2011, 18:27:
QUOTE(IRONICK @ 24 Jun 2011, 15:48)
Probabil este si primul set de anvelope pe care le schimbi pe o masina. Asa se intampla pana dispare luciul de la suprafata ...

Sunt cativa ani de cand se vand cauciucuri in reteaua Dacia/Renault si nu numai. Si sunt foarte bune, cu mult peste anvelopele in gama de pret si chiar peste.
*


huh.gif nu stiu ce sa fac...sa-ti multumesc ca ai dat primul post cu un raspuns la ce am intrebat sau sa-ti spun ca habar n-am ce-s alea anvelope....masinile merg cu anvelope? si astea trebuie schimbate?

hai sa fim seriosi...am pus o intrebare simpla. am citit articolele de presa cum ca renault si-a facut depozit de motrio si le pune pe toate masinile renault si dacia, stiu ca motrio le face continental....ce nu stiu eu dupa 6 ani de soferie, 2 masini schimbate si vreo 10 anvelope schimbate in total, e cum se comporta anvelopele motrio. am folosit pana acum doar contieco3 si debica.
si am specificat, n-am vazut nici o masina cu anvelope motrio pe ea, pana azi pe o supernova.
Iulikk
Daca ai fi citit un pic pe forum te-ai fi lamurit, sunt o gramada de coforumisti care si-au montat Motrio, chiar si de iarna. Dar asa... mai esti si cu gura mare.
Totusi... vad ca ai Logan. Ce cauta topicul asta la "Diverse Solenza"?
Diabolique
asa cu gura mare...te-as ruga frumos sa postezi in ideea topicului, adica asa mai pe subiect.

daca te intereseaza ce masini conduc da-mi un PM, nu vad sa scrie in dreptul tau cuvantul "moderator" ca sa ma intrebi ce cauta topicul asta aici. daca aveam lexus, nu aveam voie sa postez aici o intrebare legata de solenza si anvelopele ei?
Iulikk
Se presupune ca ai citit regulamentu' inainte sa iti faci cont wink.gif . In plus de asta, exista topic dedicat anvelopelor de Solenza.
Diabolique
'teles sa traiti domnu moderator
Diabolique
pana le-am schimbat cu cele de iarna, s-au comportat chiar bine. mai bine decat ma asteptam
adisan
am vazut doar MOTRIO de iarna, am si doua poze.
Cel care le are pe Logan spune ca e multumit de ele, calitate-pret. Deci, sint bune, aderenta buna, acuma noa...sint noi, insa depinde cu se comporta dupa iarna urmatoare.
Iulikk
1) Ultima postare a fost acum vreo 5 luni.
2) Eu nu am vazut Motrio R13 sau R14.
Victorine
Am trecut azi pe la dealerul Dacia-Renault din Timisoara calea Sagului sa intreb de buson magnetic pentru baia de ulei (aveau doar normal cu vreo 12 lei) si am vazut anvelope Motrio pe 14, 15 ", CRED ca si pe 13, dar nu sunt sigur. Ce am observat, este ca cele pe 16 aveau alt profilm mai frumos, tot simetric, insa cu 4 canale longitudinale si o banda centrala plina. Cele la care m-am uitat erau fabricate in 2011, prin martie. Omul de-acolo mi-a spus ca au fabricate si in Romania si in germania, la Continental (asta se stie deja ca sunt concepute si fabricate la conti). 185/65R15 erau 209 lei, iar 195/65R15 parca 234 lei. Eu as vrea cu profilul ala nou pe 15...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.