Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Dacia 1300
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Adrian.
Pe foarte scurt :

Acum vreo 2 luni am cumparat o dacie ce urma sa fie data la fier vechi . Luata de la un mos. Aveam in cap sa o salvez si sa o aranjez.
M-am imbolnavit destul de serios si am stat in spital vreo 3 saptamani . Prin urmare , nu mai am starea de sanatate necesara sa ma mai ocup de masina si nici banii .
Voi incerca sa o vand sper unui om care va putea sa o pastreze si sa o aranjeze .

Parti proaste masina

- trebuie vopsita
- interiorul este uzat si foarte prafuit
- podeaua dreapta fata ar trebui schimbata , are rugina
- in spatele rotii stangi spate e rugina

Atat am apucat sa observ , am mers de 3 ori cu ea. Posibil sa mai fie .

are Motor romanesc 810-99 . De mers merge chiar bine. Cauciucuri destul de bune pe fata , planetare reconditionate .
Aspectul general al masinii este destul de uzat si prafuit. Interiorul este murdar , adica neingrijit .

Situatia actelor :

Am toate cele necesare . Din pricina problemelor mai sus precizate , nu am inscris-o la fisc . Daca cineva doreste sa o cumpere o inscriu si ridic certificatul fiscal pt vanzator, ca sa aiba continuitate . Masina are itp pana pe 15 iulie .

Masina se afla in buftea la 25 km de bucuresti .

Pretul: 800 de lei . este la jumatate fata de cat am dat pe ea.

Poze voi pune maine dupa-masa . Pt nr de tel , va rog folositi intai PM .

Multumesc.



28 Jun 2011, 16:14:
si foto :
stabil777
Un up pt sinceritate.
hyena
interesant... are frana de mana sub bord ?
Ov
daca are motor 810-99 atunci n-are frana de mana sub bord wink.gif
dobre
QUOTE(Ov @ 1 Jul 2011, 08:02)
daca are motor 810-99 atunci n-are frana de mana sub bord wink.gif
*



Dacia mea din '72 are motor 810-99 insa toate componentele din interior ( chiulasa cel putin ) sunt cu rombul Renault; frana de mana sub bord, cotiera, si ca o picanterie, initial a avut lampi de pozitie pe aripi fata ( pe dublura aripii prezinta manson de protectie de cauciuc pentru trecerea firului).
Sa nu fiu off, pretul care se cere pe cea postata in topic este " pe degeaba", daca nu as fi investit o suma mare in renovarea Daciei mele as fi luat-o eu pentru un posibil proiect viitor sau piese de schimb.
Adrian.
Asa cum a spus si ov , nu are frana de mana sub bord .
ctrlpr1300
Salut, sunt interesat, lasa mi un nr de tel, te rog, Ovidiu, 0724 288 788
Adrian.
S-a vandut . Se poate inchide . Multumesc .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.