Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Renault 12 Gordini
DaciaClub - Forum Dacia > Oldtimers > Oldtimers > Restaurari
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
maho
Cei care-o vand isi pot permite sa astepte, nu-s fortati s-o dea rapid, din lipsa de lichiditati. In plus, din cate-mi amintesc, a fost preparata pt. curse, deci "starea oroginala" nu se mai discuta, iar costurile sunt altele, in cazul asta. Se mai gasesc si p-afara, mai ieftine, mai scumpe...
Dragos BN-LIA10
QUOTE(maho @ 24 Nov 2014, 11:00)
Se mai gasesc si p-afara, mai ieftine, mai scumpe...
*



Modelul cu 185 CP foarte rar, iar de preturi ma abtin sa vorbesc. Realitatea este ca din fericire pentru cei care detin si din pacate pentru cei care doresc un R12 Gordini pretul este cel putin in ultimii 15 ani in continua crestere si nu prea da semne de stagnare. biggrin.gif
iulica89
Sunt masini deosebite intr'adevar, dar pentru cei care nu'si permit sa dea atatia bani se poate lua o dacie fie ea chiar si 1300 in stare foarte buna in materie de caroserie(era chiar o caroserie nou nouta de CN4), motoare moderne echivalente ca putere din gama renault(cu toate ca nu au aceleasi sunete, vibratii, etc), si cutie de viteza, frane moderne adaptate, usurate la maxim si altele, astfel bucurandu'te la un pret mult mai mic...
Si in caz de dai cu ea de pereti nu va fi cu o masina unicat.
Ov
sunt milioane de alte moduri de a te distra de banii astia sau chiar mai putin, DAR daca vrei sa te distrezi cu un Gordini, atunci asta-i pretul smile.gif
Cosmin.nova
QUOTE(Ov @ 26 Nov 2014, 09:49)
sunt milioane de alte moduri de a te distra de banii astia sau chiar mai putin, DAR daca vrei sa te distrezi cu un Gordini, atunci asta-i pretul smile.gif
*


up.gif
eye88full
Buna ziua D-le Danut! am citit topicul, de cand imi doream sa vad etapele pregatirii masinii biggrin.gif a iesit demential si combinatia de culori este interesanta rau biggrin.gif ii sta bine in combinatia asta, este unicata wink.gif sper ca inca mai este in posesia dvs, pt ca la vara am sa ajung prin zona dvs, in planul meu de a face un tur al Romaniei cu Portocala mea si as vrea sa vin si pe la dvs, sa vad "bestia" si bijuteriile pe care le-am vazut numai in revistele de la Deagostini biggrin.gif imi pare nespus de rau ca nu mai intrati pe forum, sa mai dati cate un sfat, o parere...unii dintre noi chiar am fi avut nevoie de o indrumare, un sfat...va doresc un an cat mai bun si plin de realizari si sa ne vedem cu bine la Dacia Clasic 2016! Multa sanatate va doresc!
harby ;))
Sa dezgrop putin topicul acesta.
Masina de vreo cateva luni si-a gasit un nou camin, la subsemnatul in ograda.
Luni o sa primeasca si noile numere (AG73GOR) si sper ca si alte piese.

Pe viitor, masina planuiesc sa o fac complet galbena (nu e nimic stabilit) si sa ii pun luneta si geamuri + bord. In rest o sa pastreze in mare parte configuratia actuala. Caut un set de jante fergat pe 13, 5.5 (mai trebuie 3 bucati) sau niste Gotti.

Pentru urmatoarele operatiuni la masina cred ca voi face un topic nou sau o pagina de fb. (depinde cat timp am)
las si un videoclip cu masina:
https://www.youtube.com/watch?v=nuGy7MVjYFk
OVIDIUS
Nu e mai bine sa o faci asa?
maho
wink.gif)+16 Apr 2019, 23:55-->
QUOTE(harby wink.gif) @ 16 Apr 2019, 23:55)
Sa dezgrop putin topicul acesta.
Masina de vreo cateva luni si-a gasit un nou camin, la subsemnatul in ograda.

Pe viitor, masina planuiesc sa o fac complet galbena (nu e nimic stabilit) si sa ii pun luneta si geamuri + bord. In rest o sa pastreze in mare parte configuratia actuala.

Foarte bine, s-o stapanesti sanatos!

Asa n-o sa se mai vada de la distanta ca-i Gordini. sad.gif
Alex1300BV
Deci nu era 1 Aprilie.... smile.gif cool! mare lucru sa ai asa ceva.... Asteptam linkuri si sa vedem cum evolueaza masina.
einstein1984
sa o folosesti sanatos.
harby ;))
QUOTE(OVIDIUS @ 17 Apr 2019, 07:52)
Nu e mai bine sa o faci asa?
*


O sa fie galbena cu dungi albe. Masina a fost galbena, nu are sens sa o schimb. Si in plus sunt mai rare.

QUOTE(maho @ 17 Apr 2019, 10:45)
Foarte bine, s-o stapanesti sanatos!

Asa n-o sa se mai vada de la distanta ca-i Gordini. sad.gif
*



Multumesc mult.
O sa fie si cu dungi cool.gif
Adrian Frigo
wink.gif)+16 Apr 2019, 22:55-->
QUOTE(harby wink.gif) @ 16 Apr 2019, 22:55)
Sa dezgrop putin topicul acesta.
Masina de vreo cateva luni si-a gasit un nou camin, la subsemnatul in ograda.
Luni o sa primeasca si noile numere (AG73GOR) si sper ca si alte piese.

Pe viitor, masina planuiesc sa o fac complet galbena (nu e nimic stabilit) si sa ii pun luneta si geamuri + bord. In rest o sa pastreze in mare parte configuratia actuala. Caut un set de jante fergat pe 13, 5.5 (mai trebuie 3 bucati) sau niste Gotti.

Pentru urmatoarele operatiuni la masina cred ca voi face un topic nou sau o pagina de fb. (depinde cat timp am)
las si un videoclip cu masina:
https://www.youtube.com/watch?v=nuGy7MVjYFk
*


Iar te lauzi Stefane?! blink.gif tongue.gif
sobolan
QUOTE(harby)
Masina de vreo cateva luni si-a gasit un nou camin, la subsemnatul in ograda.
*



up.gif nice car.....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.