Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: manare de Prestige
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Diverse - Dacia Solenza
buntom
Dupa cum spune si titlul credeti ca se poate monta manere de Logan Prestige pe Solenza?Eu pana acum am pus doar o nuca/maciulie (va spun sigur ca se potriveste), dar acum ma intreb daca se poate monta manere de deschidere a usii si aeratoare de Prestige pe Solenza.

ma scuzati daca s-a mai vorbit dar eu nu am gasit nimic pe acest forum

manerele, aeratoarele si nuca se pot vedea in poza de mai jos
rais
Din cate stiu eu manerele se potrivesc iar aeratoarele se potrivesc doar la diametru in schimb sunt mai scurte nu ajung pana la conducte.
buntom
off topic: scuze ca am scris gresit titlul topicului (menare de Prestige)

la manere si sistemul de prindere al parghiei este la fel? ca asa cred si eu ca se potriveste la surubul acela , dar aeratoarele sigur nu merg? sad.gif
bogdanel88
nu poti sa deschizi usa cu ele.am incercat eu.am cerut la magazin, l-am pus, am probat si nu se deschidea usa.apoi la o scurta comparatie am observat ca gaura unde intra parghia e altfel si nu poate sa o traga ca sa deschida portiera.ar trebui o parghie mai scurta cu 1cm
rais
Ok scuze eu stiu ca am cumparat de la un magazin si n-am avut probleme se deschide usa. L-am inlocuit pe cel vechi pentru ca se crapase si chiar am intrebat acolo daca se potriveste si a mers acuma nu stiu ce sa zic astea noi probabil nu se potrivesc ca arata si altfel dar cele faza 1 la mine au mers.
buntom
pai de faza 1 voiam sa iau si eu, dar aeratoarele?
rais
Aeratoarele se potrivesc doar la diametru insa sunt scurte si nu ajung la conducta deci o sa iasa aerul pe langa prin spatele bordului
marius80_eugen
Alea nu sunt manere , acelea sunt comenzi de deschidere usa . Manerele sunt cele de care tragi usa sa se inchida singura si alea chiar sunt mult mai misto la ultima versiune de LGN . Decat sa dai banii pe ele , mai bine le vopsesti , altfel schimba doar plasticul de care tragi ca sa deschizi usa .
Aeratoarele se vopsesc de multi ani de multe persoane , asa ca nu are are rost sa dai o grama de bani pe niste plastice , care nici nu stii daca se potrivesc exact .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.