Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: filtru de aer la dacii pe injectie
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
culturism
daca nu e schimbat filtru cum se comporta masina?
si care ar fi un filtru mai de calitate si ce pret ?
ydaniel
Simptome:consum marit de carburant si in functie de colmatarea filtrului lipsa de putere.Un filtru bun e cel facut la Romcarbon.Ai cutia filtrului de tabla sau plastic?
culturism
plastic,

7 Jul 2011, 09:40:
care ar fi procedeul de schimbare al filtrului de aer?
ghitza
Dai carcasa cu filtru in ea jos de pe masina ,int-ro parte are o piulita care o defaci ,dupa care mergi in partea cealalta a carcasei si tragi pana scoti afara gura de admisia cu tot cu acel triunghi de platband si acolo vezi filtru,schimbi si repui la loc tot si gata treaba
culturism
multumesc
r3d
dupa mine modele mai vechi cele de fier cred ca sunt mai bune la a mea model 99 la filtru tot la fel tragea prost rau si cand ma uit la filtru unde vine burdufu era praf facut numai aer curat nu tragea am pus unu de fier am strans colierele 1 la mana primu lucru care lam observat relatiul nota 10 si in mers sa comporta cu mult mai bine:)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.