Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: vreau o parere
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Diverse - Dacia Solenza
marianbrb
salut baieti, am avut o nova si am dat-o iar acum ma bate gandul la o solenza, ce parere aveti? sunt bune ca masini???
bogdanelkva
Sunt mai bune ca unele (consum,taxe,intretinere) si mai proaste ca altele (confort,siguranta,caroserie). icon_mrgreen.gif
george_scala_2004
ia-ti gindul. solenza a fost si este o masina buna. din pacate vremea ei a trecut. si nici logan-ul nu mai are viata lunga...

eu daca ar fi sa mai caut o alta masina m-as orienta catre un logan laureate 1.6 mpi care sa aiba si abs. si i-as monta si o instalatie gpl...

acum depinde de citi bani ai si ce masinuta vrei...poate vrei ceva strain...

oricum s-a mai discutat si rasdiscutat.

bafta,

cristy2008
postez si eu aici urmatoarea intrebare: se merita sa dau solenza (scala 2004) la schimb plus 3000 euro pe un opel astra caravan din 2004?
Escape
Depinde in ce stare se afla masina,cati km are...etc. Oricum, 3000 e diferenta mi se pare mult.As evalua opel asta 2004 la maxim 4.500 e...parerea mea.
GL 01 NJL
Cunosc pe cineva care si-a luat astra G 1.7 diesel din 2001 sau 2002 cu 3000 de euro.
djasu82
1.7 il iei din targ, si arata foarte bine , plus motorul toarce f bine si nu ai probleme cu injectoarele diindca sunt comandate de pompa , porbleme ar fi ca urca motorina pe fire prin capilaritate in calculatorul de injectie si cel central dar se rezolva si acela !
In rest un opel astra 1.7 e excelent !
besche
Eu zic sa iei Solenza totusi, ca nu costa prea mult si diferenta da la Nova la Solenza e destul de mare in bine.Cat despre rezistenta la impact,filmuletul acesta te va edifica. La viteza mare,masina s-a deformat cum s-ar fi deformat orice masina de clasa ei,adica habitaclul e protejat perfect,partea din fata preluand tot socul.
cristy2008
O sa pastrez solenzuca, pe criza asta.... tine cu buzunarul.
Maskatu
Iar ati inceput cu opeluri, ursuleti si pisici. Se inchide.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.