Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Piese auto
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Diverse - Dacia SuperNova
puiu82
Pe scurt......am luat pentru cazanul din dotare distributie,pompa apa si toate filtrele de la un user de pe acest forum........piesele sunt in cutii reno........
Cand le-au vazut,cativa prieteni au spus ca sunt contrafacute........
Cum pot deosebi o piesa originala de una contrafacuta?
Multumesc anticipat pt raspunsuri.
Bafta!
danimarconi
Salut,
vezi poate te ajuta asta:
http://www.dacia.ro/servicii-pentru-client...de-origine.html
robert1991
am cumparat si eu filtru ulei logan din pitesti original in cutie pe care scrie renault! cand m-am uitat acasa pe filtru scrie conex! este original sau contrafacut?
tr04www
nu bag mana in foc, dar cred ca este contrafacut.daca era original, scria renault pe el.cel original este de culoare albastra.conex este asamul de azi.
BoR
@puiu82,si eu am cumparat piese de la acelasi user.Personal nu mi s-au parut a fi contrafacute,insa chiar m-ai facut curios in legatura cu originalitatea lor discutabila.Daca nu poti divulga aici,trimite-mi te rog un PM cu argumentele prietenilor.Multumesc.
Au mai luat si alti colegi de forum axuri pentru volan si,din cate stiu,au fost multumiti.
puiu82
Ambalajul si abtipildul pe care e scris renault sunt putin diferite fata de ce am vazut prin magazine.........insa mecanicul care o sa le monteze a zis ca sunt bune.....daca o sa reziste in timp,o sa vedem.
Nu vreau sa stric afacerile nimanui,dar vorba aia:cand iti zice unul ca esti beat il ignori,cand iti zic mai multi......te duci sa dormi.
Pentru binele tuturor,sper ca aia mai multi sa nu aiba dreptate.
Bafta!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.