Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] caroserie Dacia 1310 nefolosita&alte piese
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
raica ciprian
Salutari!

Se vinde o caroserie completa de dacia 1310,model 2000,originala din fabrica de la Pitesti,cumparata acum cativa ani in scopul recarosarii daciei personale,lucru care din motive diverse nu s-a mai intamplat.

Caroseria se prezinta in stare buna,a fost tinuta in garaj,are urme de rugina superficiale pe la suduri,arcuri,pivoti,bucse si toate cele sunt noi,montate in service,frane noi,tot la service montate.

De asemenea mai am si interiorul,precum si faruri,triple spate,incuietori,oglinzi si motor de 1.3 cu palier marit (motorul e rk complet) .

Pret caroserie: 2500 lei negociabil

Cine vrea toate piesele este rugat sa faca o oferta.

pretul e negociabil.

Prefer sa vand prima data caroseria,pentru ca in caz ca nu o vand pana prin septembrie ma apuc sa o fac,si cred ca o fac buggy.

Se poate vedea oricand in Tg-jiu.

contact: 0766 509 356
0732 187 962
Andyno
o caroserie de la pitesti neechipata nu are cum sa arate in halul asta.

care i faza de ai etichete pe fiecare element de caroserie? si care i faza de nici plafonul nu i sudat bine si la stopuri.
balamalele de la capota sunt albastre ?!

am fost cu un vecin prin 2000 de si a luat de la pitesti caroserie cheala cum ai tu.
era impecabila la vopsea si cu teroson la motor si pe sub ea...

tu ai luat o dupa linia de productie direct?...sau e facuta toata din bucati?
raica ciprian
pe etichete scrie "piese de origine dacia"

Arata asa,deoarece e prafuita,sta in garaj de vreo 4-5 ani si nu a mai vazut lumina zilei decat azi cand i-am facut pozele.
Urme de vopsea neagra/rosie sunt din cauza ca incepusem sa incep sa o echipez(culoarea care o vroiam si care o avea si dacia cea veche era rosu)

A fost cumparata pe bucati(mai am facturile) si ansamblata la un service,care s-a inchis in timp ce masina mea inca era acolo,si de aceea sudurile inca nu sunt terminate(cred ca e sudata in proportie de 95%).

Singura diferenta inre a mea si una din fabrica e ca nu e sudata la pitesti e sudata la un service in tg-jiu.

Pe sub este antifonaa si vopsita.

La farul stanga fata nu e prinsa aripa,daca la aia de referi.

Eu am luat piese de caroserie si interioarele din pitesti si apoi le-am dus la service,sa le monteze. A mai polizat cate putin pe ici pe colo pe la usi ca sa se inchida perfect.

La faza cu balamalele albastre,am ramas masca,de cand sta masina in garaj si abia acum am observat ca alea sunt albastre. ohmy.gif Posibil sa le fii amestecat aia pe la service.
pui de drac
eu spre exemplu nu inteleg...e o caroserie mai veche de dacie cu piese noi (bot,semilonjeroane, fusta, aripi,portiere, etc) sau e o caroserie complet noua construita de la 0 din bucati? ca dupa cum arata pare sa fie o caroserie veche cu botul schimbat si aripi spate, fusta, etc.

poate daca mai postezi niste poze din interior, portbagaj, etc, ma elucidez

oricum, imi suna tentant ce ai tu acolo. da-mi un pm cu alte poze eventual, mersi
raica ciprian
asa....am uitat sa zic biggrin.gif

Tot ce am mai pastrat de la dacia cea veche sunt: stalpul din stanga si partea aceea care face separarea dintre cabina si portbagaj(se cunoaste inca vopseaua originala).

restul e schimbat....

Din partea de interior doar bordul este cel vechi,restul sunt noi,doar scaunul de la sofer l-am avut montat pentru o saptamana intr-un ARo,pana am gasit scaun de aro(asta de dacie e putin mai inalt)

pentru exterior am iarasi totul...bari,spoilere,gratar fata,portiere modelul acela nou,

@pui de drac: inca nu pot trimite pm-uri biggrin.gif eventual lasa-mi o adresa de e-mail si iti trimit mai multe poze si la o rezolutie ceva mai buna(pe astea le-am redimensionat)
poze:

17 Jul 2011, 11:41:
up!

sau eventual m-ar interesa acte de dacia 1310 modelul acesta si seriile de motor si caroserie ca sa le trec pe asta si sa o pot reface(cele vechi sunt pe modelul acela cu 4 faruri)
Andyno
mda...acum am inteles !

oricum...te ai chinuit rau cu caroseria asta...nu era mai simplu daca o cumparai cheala de la fabrica? dar era sudata si vopsita de fabrica si trasa la linie.
mitica300
Mai bine iti cumparai o masina gata functionala si nu te mai durea capul.
Gasesti una OK din 2000 pe la 3000 lei.
Este un proiect dificil si mai costisitor decat pare.
raica ciprian
pai....sincer sa fiu eu aveam 14-15 ani cand a cumparat-o tata(acum am 20),si atunci nu ma prea interesa.

Banuiesc ca o fii facut el vreun calcul,ceva si iesea mai bine decat sa fii cumparat una din fabrica...noua.



Costisitor nu cred ca fii.... adica trebuiesc intarite sudurile care mai sunt de intarit,vopsita si echipata. Vopsitul sa fie 1000 ron,si restul sunt maruntisuri. blush.gif

Daca nu reusesc sa o vand(pt a incepe un proiect cu o masina de teren) o fac incet-incet (toata vara,pana incepe facultatea am timp) si ma mai tine cativa ani buni,isa stau in acte...ca imi trebuiesc niste acte de la o masina care sa fie acelasi model,pentru ca cea veche e radiata,si e de cheltuiala sa o reinmatriculez.

Principalul motiv pentru care nu am mai facut-o e ca am avut alta masina,dar cu impozitele astea,la un motor de 3.2 platesti de nu poti duce,si am renuntat la ea.
stabil777
Luminati-ma si pe mine , vreau si eu o caroserie ,cea ma i ieftina dar sa fie de papuc , are cineva idee se mai fabrica macar la comanda, si la ce pret?
Deci daia cheala?Adica in ce consta, ce are pe ea una cheala ca vreau sa iau piesele de pe papuc si sa pun pe o caroserie noua daca-mi permite pretul,cam 15-20 milioane as da ,ma intereseaza doar tablaria vopsita sau cum o fi.

Niste informatii ,va rog frumos, multumesc anticipat.
raica ciprian
UP si pe ziua de azi!

@ Trebuie sa fac o precizare: Nu pot raspunde la pm-uri. Puteti lasa oferte si aici pe forum,la telefon(nr afisate mai sus) sau la ciprian.raica (@yahoo.com).

@pui de drac...nush ce zic de oferta facuta,ia legatura cu mine pe messenger sau cel mai bine la unul din nr de tel. Daca suni pe vodeafone e cel mai bine,pt ca vorbesti direct cu tata.

@stabil777...poti incerca sa suni la uzina,daca te uiti la poza atasate de mine mai sus,pe etichetele lipite pe caroserie sunt numerele de telefon de la uzina(desii a trecut ceva timp de cand am luat piesele,nu cred sa isi fii schimbat numarul) poate ai noroc sa mai gasesti.

Daca gasesti la uzina,cam slabe sanse fie doar 20 mil,a mea a costat peste 30 mil acum mult timp,insa multa bafta!
raica ciprian
UP!
raica ciprian
up!

Pt cei care mai trimiteti PM-uri...NU pot raspunde la PM-uri! Nu am nr necesar de postari blush.gif

contact:
yms: ciprian.raica

23 Jul 2011, 10:40:
inca un UP si pe ziua de azi!


raica ciprian
up!
raica ciprian
UP!
raica ciprian
UP!
raica ciprian
UP!
raica ciprian
uppp!
raica ciprian
UP!
raica ciprian
UP!
raica ciprian
U&P!
raica ciprian
up!
cmandrei
ReDeschis la cerere.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.