Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: etrierul
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
razvan32
am si eu o problema.
vreau sa scot furtunul flexibil din etrier si nu vrea. am pus cheia pe el, am tras de cheie si nu vrea sa se desfaca furtunul din etrier.
am pus lichid de frana ca poate o fi mizerie pe filet si iar am incercat dar tot nu vrea sa se desfaca.
aveti idee cum sa-l desfac?
ghitza
prinde etrieru in menghina si pune cheia franceza pe profilu de cheie de pe furtun si im posibil sa nu mearga,vezi sa nu pierzi saiba da Cu dintre furtun si etrier ca are rol de etansare
razvan32
cum sa prind etrierul in menghina ca el e prins de furtun si nu pot sa-l scot de pe masina?
deceneu32
Furtunul nu vrea sa se desfileteze la intrarea in etrier?
Incearca sa-l desfaci in partea de sus unde face conexiunea cu conducta care vine de la pompa de frana.
ghitza
QUOTE(razvan32 @ 26 Jul 2011, 20:39)
cum sa prind etrierul in menghina ca el e prins de furtun si nu pot sa-l scot de pe masina?
*



blush.gif credeam ca l0ai dat jos,daca e pe masina tot la cheia franceza apelezi si merge garantat,ppui cheia franceaza pe el si gata
razvan32
maine o sa incerc cu cheia franceza. doamne ajuta sa mearga.

27 Jul 2011, 17:32:
gata am reusit cu cheia franceza
deceneu32
Felicitari! smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.