Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Kituri reparatie geam Megane 2
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Pages: 1, 2
CRY 79
Am confectionat odata cu necazul meu cu geamurile masinii cateva kituri cu piesa care se distruge la Meganurile noastre.
Mai exact am 5 kituri pt. fata deocamdata. Daca se vor da, astept comenzi si mai fac.
Chitul contine cabluri, piesele de alama si piesa speciala pt. sertizare pe care o las sa o fixeze fiecare dupa ce muta protectiile cablurilor. La unul din capete este sertizat. Un cablu se sertizeaza la lungimea de 1120mm, iar celalalt la 1250mm (nu sunt incluse in lungimi si dimensiunea pieselor de sertizat din capete, mai exact se masoara interiorul din margine in margine). Pt siguranta, marchez eu locul unde se fixeaza piesa cu un marker pe sufa. Doar puneti piesa si presati. Am si protectii cabluri si le pot si sertiza, dar este de preferat sa se foloseasca protectiile originale pt. ca acestea nu se deterioreaza orice s-ar intampla.
Piesele sunt confectionate din alama, cu rezistenta net superioara fata de prostiile originale. Puteti pune tot de plastic, dar vor ceda cu siguranta din nou. Acestea odata montate nu mai aveti probleme.
Pretul pt. un kit este de 100 lei, transport inclus in pret. La doua kituri se aplica o reducere de 15 lei.
Cine doreste si este prin apropiere de Sibiu, asigur si montaj contra cost.
Tel. meu este 0735206128 si aveti la dispozitie si PM-ul.
Pozele atasate sunt de pe forum, sunt identice. Cine are dubii cu privire la acest kit, sa se gandeasca ca nu are cu ce sa difere fata de acestea. O sa incerc sa fac si poze cand o sa intru in posesia unui aparat bun.
Garantie nu prea am cum sa ofer, piesa este facuta la cote cu originala, am pus chiar eu la ambele geamuri de pe fata, depinde cum masurati lungimea.
[attachmentid=1627739332] [attachmentid=1627739333] [attachmentid=1627739334] [attachmentid=1627739335]

<span class='edit'>28 Jul 2011, 23:38:</span>
Unul este rezervat. Mai sunt 4 kituri deocamdata.

29 Jul 2011, 17:55:
Trei kituri ramase.
Azi am dat unul unui vecin cu un Megane care m-a vazut mesterind si a spus sa aiba si el de rezerva. Nu prea stia cu ce se mananca, dar...
Cine doreste ii pot da doar piesele mesterite de alama.
CRY 79
Haideti cu kiturile!
CRY 79
Valabil! 3 bucati.
CRY 79
Valabil!
CRY 79
Valabil!
CRY 79
Inca valabil!
CRY 79
Valabil!
CRY 79
Valabil!
CRY 79
Valabil!
CRY 79
Haideti cu chiturile!
CRY 79
Valabil!
Cozminelu
Salut
ma intereseaza,.. daca cumva ti'au mai picat de la reparatii smile.gif o clema ALBA din aceea montata pe sina de la macara (care ghideaza firul metalic).
Inteleg ca nu sunt incluse in kit si nu stiu unde sa gasesc sad.gif
Multumesc
Cosmin
CRY 79
Nu am. Valabil!
CRY 79
Inca valabil!
CRY 79
Valabil!
CRY 79
Valabil!
CRY 79
Valabil!
CRY 79
Valabil!
CRY 79
Valabil!
CRY 79
Valabil!
CRY 79
Up!
CRY 79
Up pt. niste piese rezistente.
Un chit a plecat la ,, e-SORIN ,,. Distractie placuta la mare!
e-SORIN
Kitul e montat pe masina. Am reusit in cele din urma.
Prima piesa de sertizare a sarit si am pierdut-o. Am folosit-o pe cea de-a doua dar am procedat in felul urmator. Dupa piesa de sertizare am mai lasat 1,5 - 2 mm de cablu ale carui sarmulite le-am "cracanat" in toate directiile. Apoi am dat cu pasta cu argint in capat si l-am scufundat in cositor topit. (Aveam pasta si cositorul pt. sudat tevi de cupru.) Acum sigur nu ii mai sare capatul cablului.

Multumesc mult pt. piese, promptitudine si urare! smile.gif

Recomand cu incredere! up.gif
CRY 79
Ma bucur ca ai reusit. Este ceva de lucru, dar cu atentie se rezolva. Numai bine si sa nu stai prea mult la soare. biggrin.gif

CRY 79
Up!
CRY 79
Up!
CRY 79
Up!
CRY 79
Valabil!
CRY 79
Valabil!
CRY 79
Up!
CRY 79
Valabil!
CRY 79
Valabil!
CRY 79
Up!
CRY 79
Up!
CRY 79
Valabil!
CRY 79
Up!
CRY 79
Valabil!
CRY 79
Valabil!
CRY 79
Valabil!
CRY 79
Valabil!
CRY 79
Valabil!
CRY 79
Valabil!
CRY 79
Valabil!
adi_mirea1402
te salut cu respect!
am si eu o rugaminte la tine biggrin.gif mai ai cumva vreun kit de reparatie macara, am si eu probleme cu geamul pe dreapta fata si as avea nevoie de un kit,

am incercat sa-ti dau un pm dar asta e primul meu post si inca nu pot sa trimit pm, sunt nou pe aici smile.gif

multumesc, cu respect
CRY 79
Ai PM!
CRY 79
Un kit a plecat la adi_mirea1402. Spor la treaba!
Valabil celelalte.
CRY 79
biggrin.gif
adi_mirea1402
tocmai ce am terminat de montat kitul pe masina biggrin.gif

functioneaza excelent. recomand cu mare incredere si altora

buna treaba cristi,

multam fain wink.gif toate cele bune!
CRY 79
Acum poti folosi fara retinere geamul. Numai bine!
CRY 79
Up!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.