Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Masina mea ...
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Jurnal de Bord
Pages: 1, 2
28-C.L.G
numai va rog sa nu aruncati cu pietre biggrin.gif!!este opera mea
R19/16v
Bine ca nu e un RS...
bambu
Subscriu!
nono.gif in teorie negul cu orange fac pereche buna, dar practica ne omoara.
eu zic sa rezolvi cu evacuarea aia si neaparat da orangeul ala jos, pune un gri antracit pe grile si bandourile negru mat.
eugenTL
Eu as baga-o in garaj si-as scoate-o doar cand m-ar evacua primaria.
Acum serios ai niste chestii simple de modificat pt a fi o masina normala si frumoasa:
TOT CE E PORTOCALIU fa negru(in special grile,bandouri)
si Fa-i iesirea la toba custom daca tot ai vrut bara de rs.

SI ELERONUL JOS CU EL ca nu e formula 1 si nici nu intinzi rufe :|
SorinCT
Oribila. Scapa de evacuare, portocaliu, Sport, stickere, eleron si pleoape. Parerea mea.
cip2k7
Părerea mea este că ai construit o mașină tinerească și cu un aspect exterior reușit. E un orange aprins, frumos, ca o lună romantică în seninul de cristal al cerului deasupra turnului Eiffel...
solidconvert
Pana la urma ti-ai luat o gramada de pietre... wink.gif
nonic
Ai fost sponsorizat de vreun operator telecom? biggrin.gif Mai poti incerca si cu celelalte doua culori si vezi cum da mai bine.

Lasand gluma la o parte, trebuie sa scapi de portocaliul ala tipator in primul rand.
CRY 79
Eu cred ca iti place bautura atat de mult, ca stai numai beat si nici in momentul de fata nu realizezi ce ai facut sau ce ti-au facut altii care eu zic ca iti sunt dusmani. Mai bine o faceai complet neagra. Arata muuuuult mai bine. Eu nu stiu cum de poti sa o tii parcata pe strada. Aha, m-am prins, tu esti de partea PDL-ului. Sunt curios, de cate ori ai avut masina mutilata pana acum? wacko.gif
A, si referitor la titlul topicului, nu, nu ai pus bine pozele, dar este foarte bine ca nu le-ai pus pe topicul dedicat.
Peter Blood
QUOTE(28-C.L.G @ 29 Jul 2011, 23:41)
Sper ca am pus bine...
numai va rog sa nu aruncati cu pietre biggrin.gif!!este opera mea...


Nu, nu ai pus bine, trebuia sa postezi aici.

Cat despre opera ta, trebuie sa iti spun ca este destul de tipatoare, parca ar fi masina de serviciu a unei anumite companii... nu spun care tongue.gif
CRY 79
Nici nu mai vrea sa auda de topic. A plecat definitiv.
skorpio_bog
Pai daca ati luat omu asa tare laugh.gif
marius75
e ok
clr
In primul rand nu trebuie sa tipi, asta nu inseamna ca devine mai putin important ce au spus altii decat tine. Asa ca rugamintea ar fi sa-ti controlezi caps-lock ul.

In al doilea rand avem topic dedicat pentru poze. Altfel spus, nu ai pus bine smile.gif

Cat despre masina, ce sa-ti spun: gusturile nu se discuta; daca tie iti place e ok, eu unul nu m-as vedea cu o astfel de masina smile.gif Cat despre eventualele critici, asta este, suntem pe un forum.
CRY 79
Pai unde a tipat, ca el nici nu a mai aparut.
28-C.L.G
baieti multumesc de critici si sfaturi!!masina a fost neagra toata si mam gandit ca ar fi timpul de o schimbare!!practic am vrut interiorul(sound) sa folosesc doar marca Hertz(de aici si sticker-ul) si avand in vedere ca ei folosesc "aproape" doar orange-ul asta la boxe si toate alea mam gandit ca alta culoare nar da bine!adica daca tot schimb ceva sa fie macar o singura culoare nu interior pun piele alba si toate alea si afara albastru sau ORANGE!!!asta a fost ideea mea(chiar daca e rea asta e)!!nu am de ce sa tip fratilor este doar un forum si pt asta am pus poze sa mai aud pareri(de bine sau de rau)!!iar cu evacuarea deja e vorbit tre sa ma duc la un service sa mio monteze!!sper cat de reped!!si oricum ziceti voi dar eu macar am avut curajul sa pun poze dar altii nici macar nu au ce pune!!respect all!!!cine are ceva idei puneti-le aici!
Solon
Care e faza cu Hertz? E leasing operational? smile.gif
Fa-o neagra la loc si mai incearca o data! smile.gif
eugenTL
Arata bine inainte biggrin.gif mai putin eleronul care n-are nici o legatura cu masina.
Cat despre ideea ta cu orange, eu te inteleg, dar nu prea ai gandit-o. Daca intradevar vroiai sa para un fel de demo car, puteai sa mergi la o firma specializata in colantari si gaseai un model frumos pt masina ta astfel incat portocaliul sa dea bine pe negru.

Dar ce elemente ai vopsit tu, o fac naspa rau.

un ex de demo car pt sony: http://www.getfrank.co.nz/uploads/lifestyl...5-s-330x220.jpg
un ex de o masina colantata frumos: http://forum.4tuning.ro/attachment.php?att...52&d=1285797062
Te poti gandi la multe variante de negru-portocaliu si daca te pricepi si la photoshop putin, sigur vei alege ce trebuie. Ideea e sa tii cont de formele masinii si sa nu pui colant pe ea aiurea doar sa fie..ori faci o lucrare completa ori te lipsesti smile.gif
28-C.L.G
multumesc de sfaturi eugen!exemple frumoase!respect
clr
QUOTE(CRY 79 @ 30 Jul 2011, 14:58)
Pai unde a tipat, ca el nici nu a mai aparut.
*



Nu el, marius75 tipase, intre timp a editat si a corectat smile.gif
Exprimarea mea a fost un pic idioata, din ce am scris ai ideea ca ma adresez unei singure persoane, mea culpa. Prima fraza era pentru marius75, restul pentru initiator.
xjc0c0
QUOTE(R19/16v @ 30 Jul 2011, 00:48)
Bine ca nu e un RS...
*



Chiar ca...Ma gandesc daca pe viitor RS-ul va ajunge bataia de joc a tuningului mioritic,precum a ajuns a R5. Oricum ramanem fara benzina pana atunci icon_mrgreen.gif
dodox
Hai ca nu e asa de greu de reparat: se da jos eleronu' si tot ce e portocaliu se face negru.
Jos cu vignetele alea din parbriz si big_wheel.gif!
mih_mlv
Salut,masina mie mi se pare draguta, in Italia se poarta culorile vii smile.gif
P.S.:iepurele la macelarie ...cam scump!
28-C.L.G
xjc0c0 sunt curios sa vad si eu poze cu masina ta(daca ai)!!eu nu zic ca a iesit asa bine dar macar am incercat,si pe viitor cu un pic de sfaturi de ici de colo mai modific cate ceva
cat despre masina vam mai zis a fost toata neagra mai putin rotile,erau crom,eu asa am cumparat masina aia cu tot cu eleron!!si sa stiti ca mie imi place eleronu ala,mai schimba un pic forma aia ce o are meganu si mai ales ca pe autostrada iti mareste stabilitatea!!zicea cineva de vignete,am vrut sa le dau jos dar am uitat si plus de asta eu fac drumu asta it-ro de 5-6 ori pe an,poate mai bine!numai in ultima luna am facut 2 drumuri dus intors!!mai zicea cineva ca in italia se poarta culorile vii,sa stiti ca asa este!!respect all si mai zic o data ,vreau sa vad si eu poze cu masinile voastre,sa-mi pot da si eu cu parerea!!

31 Jul 2011, 21:52:
sau la altii le e frica de critici,???mie unu nu mia fost frica ,mai ales ca de aci mai invat(invatam) cate ceva,pentru sau facut forumurile astea!!respect all
CRY 79
QUOTE(28-C.L.G @ 31 Jul 2011, 22:46)
cat despre masina vam mai zis a fost toata neagra mai putin rotile,erau crom,eu asa am cumparat masina aia cu tot cu eleron!!si sa stiti ca mie imi place eleronu ala,mai schimba un pic forma aia ce o are meganu si mai ales ca pe autostrada iti mareste stabilitatea!!zicea cineva de vignete,am vrut sa le dau jos dar am uitat si plus de asta eu fac drumu asta it-ro de 5-6 ori pe an,poate mai bine!numai in ultima luna am facut 2 drumuri dus intors!!mai zicea cineva ca in italia se poarta culorile vii,sa stiti ca asa este!!respect all si mai zic o data ,vreau sa vad si eu poze cu masinile voastre,sa-mi pot da si eu cu parerea!!
*


S-o luam sistematic.
A fost neagra, trebuia s-o lasi asa, arata mai bine.
De ce ai cumparat Megane cu forma aia daca nu iti place?
Si daca vrei sa vezi poze cu Meganurile coforumistilor, intra pe topicul dedicat pe care trebuia sa postezi si tu, apoi da-ti cu parerea. Numai de bine!
xjc0c0
QUOTE(28-C.L.G @ 31 Jul 2011, 22:46)
xjc0c0 sunt curios sa vad si eu poze cu masina ta(daca ai)!!eu nu zic ca a iesit asa bine dar macar am incercat,si pe viitor cu un pic de sfaturi de ici de colo mai modific cate ceva
*



Eu vorbeam de RS. Nu vad legatura intre masina ta si RS happy.gif
skorpio_bog
Eu nu inteleg de ce va mai bateti capul si nu inteleg in primul rand ce mai cauta inca topicul asta aici? Moderatorii dorm? Trebuia ori inchis, ori mutat la sectiunea Jurnal de Bord

http://www.reno.ro/Jurnal-de-Bord-f126.html

ori postate pozele pe topicul cu poze de megane 2:

http://www.reno.ro/Poze-cu-masina-noastra-...II-t138208.html

CRY 79
Corect! Sariti d-lor moderatori sa terminam cu prostiile.
28-C.L.G
xjc0c0 nam zic ca are vreo treaba ,dar am zis ca as vrea sa vad si eu foto cu masina ta si din ce am observat erai cel mai aprins dintre toti!si inca o data imi cer scuze daca am postat gresit pozele,dupa cum cred ca moderatorii stiu is nou pe forum si chiar nu am stiut unde trebuie puse !!moderatorii daca vor sa mute topicul!!respect all


1 Aug 2011, 08:49:
CRY 79 ,nam zis ca nu-mi place ,dar cu eleronu ala parca e altfel,in fine(pararea mea)!!sincer sa va zic inainte sa cumpar ,fugeam de renault ca dracu de tamaie,nush nu aveam incredere in ele si apoi stiti cum e cand isi dau altii(prietenii) cu parerere ca nui buna ,consuma,motoarele is varza...e.t.c!eu mam hotarasem,amz is ca o iau si gata!acum sincer nu vreau sa fac reclama sau mai stiu ce ,dar mie unu mi se pare masina super,consuma(daca ai talpa mare) dar asta e,in rest sunt bune!respect all
dan22y
Nu stiam de unde recunosc masina de agatat gagici, insa a fost a unui coleg de-al nostru. wink.gif

Masina arata bine pe negru.
Sebz
Daca vrei sa ai o masina deosebita,parerea mea , da jos eleronul neaparat(daca tii neaparat sa ai eleron pune unul micut,finut care doar sa prelungeasca) si vopseste tot ce este portocaliu in gri iridium. O sa arata de 10 ori mai bine.
A ,si pleoapele trebuie sa dispara,sau vopseste-le in culoarea masinii.
28-C.L.G
dupa cum am si zis ,masina asa am cumparato(NEAGRA,mai putin roti),nush cum il cheama pe baiat,masina a avut si un itermediar!!respect all
Sebz
Am inteles asta. Eu doar ti-am dat sfaturi cum sa repari ce ai stricat .
28-C.L.G
Sebz ms de sfat ,mia mai zis ineva de gri dar alt tip nu imi vine acum cum se cheama
cj98czh
Sfaturi .... sau parerea mea cum vrei ..

1) eleronul ala arata urat ... nu-ti da nici o stabilitate in plus ca nu ajungi tu sa circuli cu viteza aia in care sa ai nevoie de stabilitate in plus ..
2) masina in forma actuala este chicioasa rau ... si nu ma face decat sa ma gandesc ca ti-ai batut joc de o masina frumoasa asa cum a iesit ea din fabrica ... nu ma intelege gresit ... imi plac modificarile la masini ... dar din pacate intre ceva frumos si ceva chcios .... este doar un mic pas ... tu l-ai facut ...


3) si cel mai important .... acest topic nu are ce sa caute pe aria tehnica ... si ca urmare il mut la jurnal de bord unde poti sa-ti desavarsesti opera.

Spor!

P.S. Titul este editat de mine .... poti sa-l schimbi cum vrei tu ... editand primul post ..
28-C.L.G
dan22 poate stii ceva de CHC ca eu lam cautat dar nu a fost de gasit!oricum VALABIL PENTRU TOTI:masina nu va ramane asa ,vor urma multe schimbari interior si exterior!!rog inca o data moderatorii daca se poate sa mute ei topicu sau chiar sa-l inchida!!INCA CEVA:mam uitat la sectiunea care trebuie puse pozele cu masina,acolo sincer nam vazut nimic special dar cateva care chiar miau placut dar ce am ramas surprins ca multi care au comentat aici de masina mea nici macar nu au poze cu masinile lor postate!!asa ca baieit lasati-o mai usor cu comentariile ce nu-si au rostu!!incercati si voi sa modificati cate ceva la masinile voastre chiar daca nu esti sigur ca va iesi bine ,ASTA NU PREA CONTEAZA,perfectiune NU EXISTA
cj98czh
Se scrie ..... l-am cautat, m-am uitat ...

Atentie .... cand pui ceva sa comenteze ceilalti nu te astepta sa fie de acord lumea cu tine .... ca tie iti place este una ... ca majoritatea o considera altfel .... este parerea lor ... dar nu venii cu texte ... gen "am ramas surprins ca multi care au comentat aici de masina mea nici macar nu au poze cu masinile lor postate!!asa ca baieit lasati-o mai usor cu comentariile ce nu-si au rostu!!incercati si voi sa modificati cate ceva la masinile voastre chiar daca nu esti sigur ca va iesi bine" ..... sunt destui care au facut cate ceva si chiar le-a reusit ... tie nu ... asta este .. biggrin.gif
28-C.L.G
mai inbtrebati si pe altii cei care nu sunteti in tema,ELERONU ALA nu e pus de "agatat rufe" cum zic unii sa stiti ca pe autostrada cand mergi cu peste 180 in curbe se simte bine stabilitatea!!mentionez ca am mers cel mai mult cu 215km/h si mai aveam pedala, 2 pers in masina plus bagaj ,asta se intampla prin Slovenia!!
dan22y
Nu stiu nimic de el. Are numar in ultimul post al meu...in anuntul cu masina... mai multe nu cunosc.
gotty
cata suferinta!
28-C.L.G
cj98czh ai dreptate,am scris eu cu rautate:D!!cer scuze all
cj98czh
QUOTE(28-C.L.G @ 1 Aug 2011, 10:42)
mai inbtrebati si pe altii  cei care nu sunteti in tema,ELERONU ALA nu e pus de "agatat rufe" cum zic unii sa stiti ca pe autostrada cand mergi cu peste 180 in curbe se simte bine stabilitatea!!mentionez ca am mers cel mai mult cu 215km/h si mai aveam pedala, 2 pers in masina plus bagaj ,asta se intampla prin Slovenia!!
*




Inca unul .... radmasa.gif radmasa.gif .... mai aveai pedala .... de ce??? de frana nu? biggrin.gif hai las-o asa ... biggrin.gif
28-C.L.G
cj98czh scrie undeva pe forum.reno ca ESTE OBLIGATORIU SA SCRII GRAMATICAL!!???
cj98czh
Scrie ... in regulamentul pe care se presupune ca l-ai citit ....

Punctul 2 litera d

"Nu este permisa sub nici o forma folosirea unui limbaj tip "mirc" (daka, k, lol etc.) si nici a scrierii cu sh, tz, k etc. Punem accent pe calitatea mesajului (atat din punct de vedere al continutului cat si ca mod corect de redactare in limba romana) si nu pe "cantitatea" sa. Mesajul va fi scris, la alegere, cu sau fara folosirea diacriticelor"
gotty
radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif

daca vreun moderator il baneaza pe asta micu'iese scandal mare ca i amuzant rau!
28-C.L.G
vreti sa stiti si consumul care il arata comp?:17-18la suta!!promit ca zilele astea ma bag pe autostrada,am sa fac un filmulet si o sa vil arat,asta asa pentru cultura voastra generala!!respect all
gotty
D'abia asteptam!
cj98czh
Asa mai tata .... si asa Argon a devenit plicticos .... trebuia ceva nou ... radmasa.gif ne mai destindem si noi .... radmasa.gif
28-C.L.G
....mda tongue.gif
CRY 79
Vezi sa nu-ti rupi gatul pe autostrada, Dumnezeu sa te fereasca. Eu cred ca tu ai si ceva cu capul. Sau nici acum nu te-ai trezit din betie... Auzi... 215 km.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.