Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND]piese renault 19 , 11 si 9
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
iulian_2233
se vand urmatoarele

renault 9

chiuloasa 60 ron motor 1.4 carburatie
triple spate 2 seturi ambele 60 ron
radiator cu furtune , termocupla, vas de expansiune arata super bine pret 300 ron
sticla de far stanga 30 ron cu motzul ala introparte
set ambreiaj cu placa de presiune si rulment discul este cam uzat dar se mai poate circula cu el in conditii bune cel putin 2 ani de zile rulmentul bun pret 200 ron
rampa culbutori sau tacheti cum mai zic unii 100 ron


renault 11

o instalatie electrica de fata cu mufele pe ea si partea din spate care duce spre triple plus o bara spate aia daca nu ma supar si o arunc toate la pret de 60 de ron


renault 19 ph1 motorizare 1.4 injectie monopunct

toata instalatia de injectie plus ce tine de electrica deci implicit toata instalatia electrica de pe masina si rezervorul se da cu totu nu ma chinui sa o descompletez ca e durere mare pret 500 ron
interior satoze sau fete de usi toate 4 plus tablia de pe sppate la 50 de ron
scaun dreapta fata pret 100 ron
bancheta spate spatar din 2 parti 200 ron
mocheta de pe jos 70 ron
bord cu ceasuri cu tot 120 ron
bloc de lumini 100 ron
comanda stergatoare 60 ron cu comanda si pentru stergatorul din spate
usile cu geam cu tot si macarale una nu mai are manerul de afara ca am incercat sa il scot si lam spart pret 150 ron toate4
haion cu telescoape bune nu scartaie nu se lasa si stergator spate 150 ron
telescoape fata ambele 100 ron sunt monroe si sunt in stare buna
puntea spate cu telescoape si tamburi 250 ron
maneta de viteze cu teava aceea ce duce pana la cutie si manson 70 ron
rotile toate 4 sunt pe 13 si au cauciucuri de vara pe 3 din ele si una e cu cauciuc de iarna pret 150 ron
plasticaraia care este pe stalpi si in caroserie se da cu totu la pret de 70 ron
faruile sunt impecabile pret 150 ron ambele nu dau pe bucati
triplele spate la fel impecabile 100 ron
semnalizarile sunt clare pret 70 ron ambele
mai am fuzete in stare buna dar cu rulmentii uzati pret 30 ron bucata
etrieri sau cilindri de frana de pe fata in stare buna pret 15 ron
mocheta spate portbagaj cu tot cu plasticaraia din el se da la pret de 100 ron este impecbila are pana si gumitele alea ce tin minunile in laterale
planetarele in stare superbuna am curaj sa dau si garantie la ele pret 300 ron


deocamdata atat imi aduc aminte ca as mai avea la prima strigare mai revin pe parcurs

id mess iulian_2223
tel: 0742506516

nu trimit colete cu valori mai mici de 100 ron ca nu se justifica drumul meu pana la masina decat in cazuri extreme
payty
poti pune o poza cu chiulasa? ma intereseaza partea unde vine galeria de admisie/evacuare.
iulian_2233
e nespalata saraca dar la foc automat astai poza
maryusuku
de la r 19 ai butoanele de la climatizare?adica alea cu treptele de caldura,rece -cald si pozitia de unde vine aerul?la ce pret?
iulian_2233
alea as prefera sa le dau cu bord cu tot cat pot cere pe grila aia de butoane iti dai seama ca nu are rost sa le dau separat cel care va lua bordul o sa le vrea si pe acelea
bordul si toate butonaraia este originala si arata bine tare iar la pretul care lam pus la bordcomplet eu zic ca este super ok

2 Aug 2011, 18:29:
unele preturi sunt negociabile nu ezitati nu trimit decat piese bune nu uzate care sa nu ai ce face cu ele
ghitza
chiulasa de R9 merge pe motoru de dacie ?
iulian_2233
teoretic da de la motorizarea de 1.4 renault 9 11 sau 19
iulian_2233
nu mai vrea nimeni piese bune? de r 19 cel putin ?
ghitza
QUOTE(iulian_2233 @ 3 Aug 2011, 19:04)
teoretic da de la motorizarea de 1.4 renault 9 11 sau 19
*


necesita ceva reparatii chiulasa? ,poate ma hotarasc si o pun pe injectata mea smile.gif
iulian_2233
duar o spalare cu simt de raspundere si atat
ghitza
e k atunci doar s ama interesez daca merge la fix fara modificari gen prindere galerie admisie/evacuare,si luna asta ma gandesc sa o iau daca se potriveste ca manusa
iulian_2233
cum zici tu ce masina ai ca te pot lamuri si eu
ghitza
Am dacia din semnatura smile.gif
iulian_2233
dupa parerea mea ar trebui sa mearga cam 90 la suta dar am o mica indoiala cu distantele intre prezoanele alea ce tin galeria de evacuare
iulian_2233
inca valabil preturile nu sunt batute in cuie
florin 61
mie mi-ar trebui bara de torsiune stg spate pentru punte cu 2 bare R 19 CHAMADE an 1991 ,benzina 1721 cmc,o sonda lambda si o clapeta rezervor.Astept oferte omenoase,caci caroseria e varza si n-am luat inca salariul pe IUNIE...Multam.
iulian_2233
inca mai sunt piese valabile
mihai CMC
electromotorul il mai ai? pentru 19
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.