Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Auto din italia
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Diverse - Dacia SuperNova
vladutz_sb
Dupa cum stiti vreau sa cumpar o masinutza si am gasit o ocazie din Italia ( am niste verisori pe acolo )intrebarea este cum mai sta situatia cu inmatricularile auto din Italia, ca am auzit ca e mult mai greu de inmatriculat auto din Italia fata de Germania de exemplu. Se radiaza direct din RO? Care ar fi pasii? Multumesccccc !!!
george_scala_2004
serios ? blink.gif nu stiam... sad.gif acum stiu... icon_mrgreen.gif

lasind gluma deoparte uite aici: http://www.daciaclub.ro/Inmatriculare-Masi...and-t17378.html

succes,

ai grija cu taxa asta de prima inmatriculare...
Maskatu
Link 1
Link 2
Link 3
ArtVandelay
In italia gasesti cele mai prost intretinute masini
vladutz_sb
mersiiii ... informatiile astea nu le-am gasit ... sunt de folos
fuzzzy
Italia, tara masinilor rupte-n 3 dar care arata bine si a motocicletelor date pe pista dar superbe... da, e o optiune perfecta...
ngabyyy
E greu cu italia!
Ochii in 4!
Nu au grija de masini!
Andyno
am 2 vecini care si au adus din italia acum 3 ani un pejo 206 si un reno megane de prin 2002.

masinile sunt niste cazaturi vai de mama lor..au bagat bani multi in ele,

am cumparat anul trecut din germania un pejo 406 din 2003. juri ca nu are mai mult de 2 ani...impecabila la caroserie, interior, motor.

probleme..2 bielte, distribuita (300 lei), placute..

masina a costat 3400 euro.
vladutz_sb
multumesc de info ... eu merg in nordul Italiei, si nu este exclus sa dau o fuga in Germania.
ngabyyy
Mergi in germania, sau daca ai ochii si in bulgaria si gasesti masini de germania!
sa ne-o prezinti si noua si sa te ajute D-zeu sa ti iei ceva bun!
Ai grija!
vladutz_sb
QUOTE(ngabyyy @ 2 Aug 2011, 23:19)
Mergi in germania, sau daca ai ochii si in bulgaria si gasesti masini de germania!
sa ne-o prezinti si noua si sa te ajute D-zeu sa ti iei ceva bun!
Ai grija!
*



mersii si sper si eu sa gasesc ceva bun... la sf lunii merg in Italia(trebuie programata deplasarea din timp:P) pana atunci ma mai interesez.
Iulikk
In Bulgaria gasesti o lae... numai ciurucuri si cazaturi gasesti in Bulgaria.
Andyno
cam asa arata o masina din germania.
vladutz_sb
QUOTE(Andyno @ 3 Aug 2011, 15:14)
cam asa arata o masina din germania.
*



e euro 3 nu? daca nu era taxa aveam de unde sa aleg!
ArtVandelay
Pai iti iei din germania euro 4
pician90
de unde poti afla EXACT taxa auto pentru o masina SH ? e plin netul de calculatoare de taxa auto dar nici unu nu e la fel.
edit: . Daca masina are un rand de numere rosii inseamna ca poate fi inmatriculata fara probleme? ..sau la imatriculare mai are nevoie de ceva acte?.ma tot bate gandul sa cumpar un opel corsa si nu prea am habar cu actele.
multumesc.
vladutz_sb
QUOTE(pician90 @ 3 Aug 2011, 15:54)
de unde poti afla EXACT taxa auto pentru o masina SH ? e plin netul de calculatoare de taxa auto dar nici unu nu e la fel.
*



chiar... s-a redus cum ziceau ei cu 30%?
fuzzzy
Daca motorul este Euro4, taxa e undeva la 3-400 Euro. Asta de la un prieten care si-a achizitionat recent masina din Nemtia.
Andyno
la nemti masina este euro 4, dar la noi este euro 3 ...n ai ce sa faci in romania...

taxa a fost 1700 euro.. + ca se judeca cu ei si la sf lunii trebuie sa ia banii.

masina cu totul a dus 5400 euro, nu a fost mult ptr ca intial a avut 6000 euro dar nu ai ce sa iei de pe la noi...
avem si pe cineva acolo care se ocupa cu masini...si stie targurile bune.

am fost in noiembrie cand era frig si nu prea am stat de cautat..dar mai mergeam 300 km prin berlin gaseam alte masini bune la pret bun..
dex ex: 607 la 4000 euro.
vladutz_sb
QUOTE(Andyno @ 7 Aug 2011, 16:50)
la nemti masina este euro 4, dar la noi este euro 3 ...n ai ce sa faci in romania...

*



adica daca imi cumpar masina euro 4 in acte din germania (de ex: golf pe benzina dupa 2001) aici va fi euro 3? mellow.gif
SERGIULICA04FUX
nu o sa fie euro4


13 Aug 2011, 17:40:
el sxpune de altceva, ca masina a avut norma de poluare D4 si a fost echivalata la noi cu euro3
vladutz_sb
salutare din nou ... m-am ales pana la urma cu un ford focus 2001 1.6 benzina...
vallyyy
Pret ,km,poze ,asta daca nu sunt prea indiscret,aici e decizia ta.....Km cat mai multi fara probleme,benzina ieftina si taxe mici tongue.gif
and_rei
consumu de oras o sa fie 10 dar sa stii ca masina fuge de mananca pamantu biggrin.gif.distributie pe lant.drumuri bune sa avem biggrin.gif
vladutz_sb
QUOTE(vallyyy @ 10 Sep 2011, 22:18)
Pret ,km,poze ,asta daca nu sunt prea indiscret,aici e decizia ta.....Km cat mai multi fara probleme,benzina ieftina si taxe mici  tongue.gif
*



2.800 euro , 120.000 km in bord(asta nu stiu exact dar masina arata ingrijita, cred ca atat are ) mi-a spus ca nu prea a umblat cu masina, poze inca nu am tongue.gif

si consumu e undeva intre 9-9.5 in oras, iar afara 5.6.

Are AC, toate geamurile electrice, inchidere centralizata, distributia a fost schimbata la 82.000. cam astea ar fi ...

o sa pun si poze tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.