Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: vibratii urate la 2000rpm
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
vld22
zilele trecute am luat o groapa sanatoasa(astia sapa si nu mai astupa)si ca urmare acum in viteza a -4a si oleaca in a 3a cand turatia este pe la 2000 se simte o vibratie.de fapt se aude un vuiet infundat,ce sa fie oare?sa slabit ceva?m-am uitat sub ea si nu este nimica rupt...sub scut oare sa fie buba?...si inca ceva:la motor se aude un tacait cand o accelerez..daca tin constant viteza nu se aude asa tare..sa fie tachetii sau ceva de pe la injector?
nikuniku
verifica atent,da scutu jos,ai atins sigur cu catalizatoru,si ai fisurat galeria de evacuare sau lai indoit si atinge pe undeva,are o brida care-l tine fixat,prinsa de el si de tablita laterala dreapta pe motor(stanga cum stai cu fata la motor)
vld22
sper sa fie brida aia care o stiu eu,am mai dat o data scutul jos,si aproape de sonda lambda era un colier si l-am strans,dar am strans si o bara care vine sub scut(poate reusesc sa atasez o poza)..catalizatorul este atins si el,are o tabla indoiata bine..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.